انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1399/09/18

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

کشف منشأ یک شئ مرموز در مدار زمین

کشف شی مرموز در مدار زمینمتخصصان آزمایشگاه موتور اتمی NACA ، منشأ جسم ناشناخته در وب‌سایت آژانس فضایی منتشر شده است.
طبق داده‌های به دست آمده با یک تلسکوپ مادون قرمز در هاوایی، این شتاب دهنده، قسمت بالایی موشک آمریکایی “Центвр” است که در سال 1966 در چهارچوب یک مأموریت ناموفق هنگام فرود بر روی ماه بجای مانده است.
این شئ مرموز که 2020 SO نامیده می‌شود، در سپتامبر زمانی که در مدار نزدیک زمین در فاصله‌ای تقریباً بیش از 50.4 هزار کیلومتر قرار گرفت، مورد توجه واقع شد. کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که بقایای موجود در محدوده گرانشی زمین در ماه مارس سال 2021 در مدار جدیدی به دور خورشید وارد شوند.

منبع:www.ria.ru

 

یک توریست آمریکایی غذاهای منحصربه‌فرد روسیه را نام برد

کیتی ماچادو، وبلاگ نویس در پورتال The Travel، غذاهای روسی که از نگاه او بی‌نظیر هستند را نام برد.
وی می‌نویسد، روسیه صاحب غذاهای کلاسیک و بی‌نظیری است. ماچادو خاطر نشان می کند:”مانند بسیاری از کشورهای اروپای شرقی، روسیه پُر از عطر و طعم باستانی و غذاهای سنتی است که از دستورالعمل های منتقل شده از نسلی به نسل دیگر، به دست آمده است”. باوجود اینکه بسیاری از غذاهای روسی کاملاً شناخته شده هستند، در میان آن‌ها غذاهایی هستند که بهتر است مستقیماً در خود این کشور امتحان کنید.
در این فهرست به سوپ کلم (Щи)، سوپ چغندر (Борщ)، پنکیک، فرنی، پلمِنی (نوعی کوفته ریز از خمیرو گوشت) و وارنیکی (نوعی خوراکی به صورت پیراشکی که از خمیرِ نان و مخلفاتِ میانِ آن می پزند)، کتلت‌های کیِفی و ماهی شور زیر کُت خز اشاره شده است.
غذاهای روسیسوپ کلم، همان‌طور که ماچادو می نویسد یکی از غذاهای اصلی روسی است، در حالی که انواع مختلف از این سوپ شناخته شده است: سوپ کلم ترش همراه با ترشک یا کلم تازه.
نویسنده می گوید:”سوپ چغندر، یکی از محبوب ترین سوپ ها در کشور روسیه محسوب می شود. همه این سوپ را به دلیل رنگ صورتی و ارغوانی تیره ی آن می شناسند، زیرا از چغندر و گوجه تهیه می شود.
ماچادو ادامه می دهد که آکروشکا نیز غذایی محبوب در بین روس ها، مخصوصاً در فصل تابستان است. به گفته وی، آکروشکا یک سوپِ سردِ دلچسب است که مملو از پروتئین است. اما در مورد پنکیک، برخلاف بسیاری از کشورها در روسیه همراه با بسیاری از مواد غذایی دیگر سِرو می شود: ماستِ چکیده، گوشت چرخ کرده، قارچ و “حتی کلم”.
در این مقاله آمده است که فرنی، یکی از غذاهای متنوع در روسیه است که برای صبحانه بسیار مناسب است. به همان اندازه، پلمِنی و وارنیکی در کشور روسیه محبوب هستند، طرز تهیه آن‌ها آسان و معمولاً به صورت یخ زده نگهداری می‌شوند.
کتلت های کیِفی، به گفته نویسنده به لطف طعم و مزه  آن، بسیار معروف است، اما همه نمی دانند که این غذا برخلاف نامش، از روسیه آمده است. آخرین مورد از لیست ذکر شده، یک سالاد با نام “نسبتاً غیرمعمول” است: “ماهیِ شور زیر کُت خز”، وی می-نویسد این غذا بعید به نظر می رسد که در خارج از روسیه یافت شود، با این وجود اگر کسی آن را امتحان کرده باشد می داند که نام آن نباید گمراه کننده باشد.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *