انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1399/09/19

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

روسیه واردات سیب و گوجه از آذربایجان را ممنوع می‌کند

صادرات گوجه به روسیهسازمان فدرالِ نظارت بر امور دامپزشکی و گیاه پزشکی در وب‌سایت رسمی خود اعلام کرد که از 10 دسامبر، واردات گوجه و سیب از جمهوری آذربایجان ممنوع خواهد شد.
این سازمان تأکید کرد که بارها به آژانس ایمنیِ غذاییِ آذربایجان در مورد موجوداتِ مضر موجود در محصولات وارداتی هشدار داده شده است.
سازمان فدرالیِ نظارت بر امور دامپزشکی و گیاه پزشکی گفت: ” تنها در طی دوره ای از تاریخ 22 اکتبر سال 2020 تاکنون، 17 مورد از کشفِ محصولات قرنطینه شده توسط اتحادیه اقتصادی اوراسیا به ثبت رسیده است. شب پره مینوزِ گوجه آمریکای جنوبی و شب پره مینوزِ شرقی در محصولات میوه و سبزیجات (گوجه، سیب).
در این سازمان خاطر نشان کردند که اقدامات محدود کننده ای برای حفظ سلامت گیاه-پزشکی (حفاظت از محیط زندگی انسان، حیوانات و گیاهان است که در آن این موجودات قرنطینه شده مضر وارد نشوند) در نظر گرفته شده است.
آذربایجان به عنوان یک تأمین کننده نسبتاً بزرگ محصولات گیاهی به روسیه شناخته می شود. این کشور در زمینه تهیه گوجه فرنگی تازه و سرد، اولین رتبه را دارد. سازمان گمرک فدرال، داده هایی را اعلام می کند که بر اساس آن در سال گذشته میزان واردات 172،359 هزار تن بوده است. این تقریباً 30،9 درصد از حجم کلِ عرضه این محصول بوده است.

منبع:www.ria.ru

روشی آسان برای کاهش احتمال ابتلا به کروناویروس

پیشگیری از کرونا
کرونا

خطر ابتلا به ویروسِ کرونا، از جمله، به میزان غلظت عامل بیماری زا در هوا بستگی دارد. متخصص عفونت های خاصِ خطرناک در مصاحبه با رادیو اسپوتنیک، راهی آسان برای کاهش احتمال ابتلا به ویروس ذکر کرد.
بیش از هر چیز، افراد هنگام استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی، در محل کار و خانه و نه در خیابان، با ویروس ارتباط برقرار می کنند. این امر به این دلیل است که در فضاهای بسته میزان تراکم عوامل بیماری زا در هوا بسیار بیشتر است. این متخصص معتقد است که می توان این غلظت را به روشی بسیار ساده  افزایش ظرفیت تهویه کاهش داد.
این متخصص ایمنی گفت: “در سیستم های حمل و نقل، علاوه بر استفاده از ماسک، باید تهویه هوا نیز افزایش یابد. تحت هیچ شرایطی نباید کولرهای گازی را در واگن های مترو خاموش کرد، بلکه باید قدرت آنها را نیز افزایش داد. همچنین لازم است که دستگاه های تهویه هوا را با سیستم گرمایشی و تصویه هوا در اتوبوس ها و سایر وسایل حمل و نقل عمومی روشن کنید. این یک اقدام محافظتی برای جلوگیری از گسترش ویروس و سرماخوردگی است”.
همچنین باید به طور منظم تمیزکاری کرد، تهویه مکرر اتاق بسیار مهم است، چون ممکن است کسی از قبل بیمار باشد ولی از آن اطلاع نداشته باشد، این کار، میزان ویروس در اتاق را کاهش می دهد.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *