انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1399/09/22

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

روسیه روز قانون اساسی را جشن می گیرد

قانون اساسی روسیه، 27-امین سالگرد تولد خود را در 12 دسامبر جشن می گیرد، امسال اصلاحاتی در آن اعمال شد که برای تحقق آن، هنوز به تهیه و تدوین صد لایحه نیاز است. طبق نظر سیاستمداران و فعالان امور اجتماعی که با ریانواستی مصاحبه کرده اند، محتوی قانون اساسی باید از کودکی در درس های ویژه ای در مدرسه آموزش داده شود.

منبع:www.ria.ru

ایستگاه فضایی جدید روسیه می تواند به مدت نامحدود کار کند

ماهواره های روسیه در مدار زمینایستگاه خدمات مداری جدید روسیه که طرح آن توسط شرکت موشکی- فضایی “انرژی” انجام شده است، می تواند به مدت نامحدود به فعالیت خود ادامه دهد.
روسیه تجربه زیادی در ساخت ایستگاه های مداری دارد. از “Салитов” و “Алимазов ” کوچک گرفته تا ایستگاه چند ماژولی “Мир” و ایستگاه فضایی چند تکه ای “بین‌المللی”. با این حال، در طی ساخت و توسعه  همه  این ایستگاه ها، مدت زمان بهره برداری و استفاده نیز مشخص شده است. از ابتدا ایستگاه فضایی “Мир”، باید به مدت 5 سال کار می کرد، اما به مدت 15 سال کار کرد. مدت زمان بهره برداری از МКС، 15 سال برنامه ریزی شده بود و تا به امروز 26 سال کار کرده است. امکان استفاده از این ایستگاه به مدت 32 سال، یعنی تا سال 2030 مورد بحث و گفتگو قرار گرفته است. با همه این‌ها تا به امروز، هنگام طراحی ایستگاه ها هرگز گزینه وجود ابدیِ آن‌ها به میان نیامده بود.
در ماه اکتبر، معاون اولِ طراحِ اصلیِ شرکت موشکی-فضایی “انرژی”، ولادیمیر سالاویِف، طی کنفرانسی در انستیتوی تحقیقات فضاییِ آکادمی علوم روسیه اعلام کرد که طراحی ایستگاه جدید مشابه “Мир” است. در ماه نوامبر، سالاویِف در جلسه شورای فضایی آکادمی علوم روسیه گفت که ضروری است تمرکز بر روی ایجاد یک ایستگاه خدمات مداری روسیه افزایش یابد.

منبع:www.ria.ru

در روسیه شمار محصولاتی که مقررات ГМО را نقض کرده اند، کاهش یافته است

بر اساس گزارش سازمان فدرالِ حمایت از حقوق مصرف کنندگان و رفاهِ افراد، در سال جاری، میزان نمونه های غذایی که در آن‌ها موارد نقضِ مقرراتِ غذاهای اصلاح شده  ژنتیکی( GMO) کشف شده است، در مقایسه با سال گذشته هشت برابر کاهش یافته است. رویکرد مسئولیت پذیری بیشتر در مورد انطباق با الزامات قانون از نظر برچسب زدن اجباری GMO موجب کاهش این آمار نسبت به سال 2019 شده است.
روسپاتربنادزور یادآوری کرد که تمام محصولات تراریخته، مشمول ثبتِ اجباری دولتی هستند و استفاده از آن‌ها در محصولات تغذیه کودکان، زنان باردار و شیرده ممنوع است.

منبع:www.ria.ru

 

افزایش اقدامات ایمنی در پیست های اسکی در سوچی

به گزارش اداره منطقه کراسنودار، در تفریحگاه های اسکیِ کوهستانی در سوچی، قبل از ورود انبوه گردشگران، اقدامات ایمنی افزایش یافته است، مکان هایی برای انجام تست کرونا ویروس از گردشگران، زمانی که احساس ناراحتی کردند، مجهز شده‌اند، برای اطلاع و آگاهی توریست ها از اقدامات محدود کننده در حال اجرا در شهر، بروشورهایی آماده شده است.
همچنین ذکر شده است که کارمندان هتل ها و نیروهای داوطلب، در موردِ لزومِ رعایت مقررات محلی، استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی، از جمله در نمایشگاه های سال نو، هشدار می دهند. این اداره افزود :”برای مسافران بروشورهای مخصوصی درباره مقررات محدودکننده در حال اجرا در سوچی، در نظر گرفته شده است”.
همانطور که مقامات محلی توضیح می دهند، بدون رعایت تمام این شرایط، گذراندن فصل زمستان به‌صورت ایمن، ممکن نیست. اقدامات تشدید شده ایمنی، این امکان را فراهم می کند تا صنعت تفریحی کراسنودار به فعالیت خود ادامه دهد.
مقامات منطقه ای یادآوری کردند که در شب سال نو در هتل های “کراسنایا پالیانا”، هیچگونه مراسم جمعی سرگرم کننده برگزار نخواهد شد، تمامی مهمانان این فرصت را دارند که تعطیلات را همراه با خانواده خود در اتاق ها و آپارتمان ها جشن بگیرند. مکان های سازمان یافته آتش بازی در استراحتگاه ها به گونه ای در نظر گرفته شده است که همه مهمانان بتوانند از پنجره های خود، آن را تماشا کنند.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *