انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1399/09/24

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

ارزیابی دانشمندان از تأثیر واکسیناسیون در میزان ابتلا به بیماری COVID-19 در سال 2021

کروناتاوادیان، کارشناس آمار و مدل سازی مرکز تحقیقات اقتصادی، گفت: استفاده موفقیت-آمیز واکسن در روسیه، میزان احتمالی ابتلای روزانه به کووید-19 در زمان اوج آن را در بهار کاهش می دهد، همچنین واکسیناسیون گسترده، دوره اپیدمی را کوتاه می کند.
تاوادیان به ریانواستی گفت: “واکسیناسیون تأثیر فوری نخواهد داشت و دیگر تأثیری بر میزان ابتلا در پاییز نخواهد گذاشت، اما کوتاه کردن مدت زمان همه گیری بسیار مهم است. اگر 70% از جمعیت واکسینه شوند، در این صورت این امر، پایان همه گیری را نزدیک می کند”.
بر اساس گفته وی، جامعه علمی با این نظریه موافق است که همه گیری تا تابستان تمام خواهد شد، حتی اگر واکسیناسیون همگانی وجود نداشته باشد.
این دانشمند افزود که موفقیت واکسیناسیون بر کاهش موارد ابتلا در زمان اوج بیماری، تأثیر خواهد گذاشت. وی همچنین توضیح داد که کاهش شمار بیماران، به طور عمده بر اساس دو عامل به وجود می آید: واکسیناسیون و ایجاد مصونیت طبیعی در کسانی که بیمار بوده اند. ارزیابی تأثیر هر کدام از این عوامل دشوار است، اما دانشمندان معتقدند که میزان ابتلا به بیماری را از شاخص های اوج پاییز سال 2020 کاهش می دهند.

منبع:www.ria.ru

آغاز ثبت نام واکسیناسیون برای کارمندان МФЦ و بازرگانان

واکسن کرونا در روسیه
واکسیناسیون عمومی کرونا در روسیه

ثبت نام برای واکسیناسیون علیه کووید-19 برای گروه های جدید در معرض خطر، یعنی کارمندان بخش МФЦ، فرهنگی، و همچنین زمینه های تجارت و خدمات، از روز دوشنبه در مسکو آغاز می شود.
پیش از این، واکسیناسیون تنها برای افراد گروه اصلی در معرض خطر در دسترس بود: کارمندان مؤسسات پزشکی و مؤسسات آموزشی، کارمندان مؤسسات خدمات شهری و اجتماعی و دیگر مؤسسات آموزشی و درمانی، کسانی که در درمانگاه ها مشغول هستند، کادر پرستاری، مدیران و ..

منبع:www.ria.ru

 

 

ویژگی های ماسک های محافظ در زمستان

واکسن کرونا
COVID19

آلکسی واداوازوف، پزشک برجسته، سم شناس و عضو باشگاه خبرنگاران علمی، در مصاحبه با رادیو اسپوتنیک گفت، آیا لازم است که در زمستان به دفعات بیشتری ماسک های محافظتی تعویض شوند و نحوه صحیحِ پوشیدن آنها در فصل سرما چگونه است؟ بهتر است که ماسک ها در فصل سرما برای محافظت بیشتر در برابر عفونت، به دفعات بیشتری نسبت به فصل گرما، تعویض شوند.
این پزشک گفت: “اگر ماسک در اثر برف، خیس شود، فارغ از اینکه ماسک پزشکی یا چندبار مصرف است، باید تعویض شود. در زمستان اهمیت تعویض ماسک بیشتر می شود: دمایِ بازدمِ ما بسیار گرم تر از دمای محیط اطراف می شود، امکان تشکیل یخ و قندیل وجود دارد. ضروری است که ماسک به دفعات بیشتری تعویض شود”.
آلکسی واداوازوف یادآوری کرد که ماسک های فیلتردار تنها برای کسانی که قبلاً بیمار و یا واکسینه شده اند، یعنی کسانی که نمی توانند منبع ویروس باشند، مناسب هستند.
رادیو اسپوتنیک توضیح داد: “به دلیل اینکه هوای خروجی توسط سوپاپ ماسک فیلتر نمی شود و این مدل ماسک برای افراد سالم طراحی شده است، اگر از سلامتی خود اطمینان ندارید، با استفاده از این ماسک می توانید سلامت دیگران را به خطر بیاندازید. در چنین شرایطی شما باید از ماسک های محافظتی کلاس دو استفاده کنید که هم دم و هم بازدم را فیلتر می کنند”.

منبع:www.ria.ru

СМИ: تعیین قیمت شکر و روغنِ آفتابگردان برای سه ماه آینده

از اول ژانویه در روسیه، ممکن است قیمت خرید و خرده فروشی شکرِ دانه ریز و روغن آفتابگردان برای سه ماه آینده تعیین شود. روزنامه “ایزویستیا” با استناد به دو منبع در بازار، که در برخی جلسات سازمانِ امورِ تثبیتِ قیمت ها در کشور شرکت کرده‌اند، در این باره گزارش داد.
بر اساس این نشریه، بهای روغن آفتابگردان به میزان 95 روبل در لیتر هنگام فروش محصول توسط تولیدکنندگان و 110 روبل در خرده¬فروشی، بهای شکر به میزان 36 و 45 روبل به ازای هر کیلوگرم تعیین می شود.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *