انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1399/09/25

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

پیش بینی کاهش جمعیت روسیه

طبق پیش بینی طرح “Трезвая Россия”، تا سال 2050 جمعیت روسیه 125 میلیون نفر خواهد بود.
کارشناسان، از جمله عوامل تأثیرگذار بر رشد منفی جمعیت را، مصرف مشروبات الکلی، دخانیات و مواد مخدر می دانند که سالانه بیش از یک میلیون نفر از آن مصرف می کنند.
طبق ارزیابی کارشناسان، اگر اقدامات لازم در این زمینه انجام نشود، در این صورت جمعیت روسیه تا سال 2050 حدود 125 میلیون نفر خواهد بود. بر اساس اطلاعات “Трезвая Россия” خسارت های اقتصادی جامعه و دولت از پیامدهای مرتبط با اعتیاد به مواد مخدر، الکل و استعمال دخانیات، سالانه 12 درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور بیش از 13 تریلیون روبل را تشکیل می دهد.

منبع:www.ria.ru

یک کشور مدیترانه ای دیگر آماده پذیرش روس ها است

پرواز مسکوبه گزارش Турпорм، مراکش مرزهای خود را به روی خارجی هایی که نیاز به ویزا ندارند گشوده است، روسیه نیز در لیست کشورهایی قرار گرفت که توریست های آن، اجازه ورود دریافت کرده اند.
طبق اطلاعات اولیه، در آینده نزدیک، ارتباطات هوایی از سر گرفته خواهند شد. اولین پرواز برای 26 دسامبر برنامه ریزی شده است که از مسکو به کازابلانکا انجام می شود. علاوه بر این، یک مسیر هم از طریق استانبول در دسترس است.
برای ورود باید نتیجه تست PCR منفی کووید-19، که 72 ساعت قبل از پرواز انجام شده باشد و یک برگه  رزرو هتل ارائه دهید. کودکان زیر 11 سال نیازی به آزمایش ویروس کرونا ندارند. هنگام ورود قرنطینه ای وجود ندارد و در مکان های عمومی باید ماسک استفاده شود.
بیشتر هتل ها و رستوران ها باز هستند، اما رستوران ها با محدودیت کار می کنند. استانداردهای بهداشتی برای کافه ها و هتل ها گرفته شده است.

منبع:www.ria.ru

یک متخصص ایمنی توضیح داد، چگونه حتی با وجود واکسیناسیون ممکن است به COVID-19 مبتلا شوید

واکسن کرونا در روسیه
واکسیناسیون عمومی کرونا در روسیه

رئیس بخش مرکز درمانی هداسا، پروفسور ایمنی شناسی، پالینا استیپنسکایا در مصاحبه با ریانواستی گفت، واکسناسیون علیه کروناویروس، در صورتی که مرحله دوم آن را نادیده بگیرید، ممکن است شما را از ابتلا به کووید-19 نجات ندهد.
استیپنسکایا گفت:” این واکسیناسیون دو مرحله ای است. اگر مرحله دوم را انجام ندهید، وضعیت ایمنی دسته جمعی بدتر خواهد شد”.
وی خاطر نشان کرد که درباره ضرورت مرحله دوم واکسیناسیون، به صورت الکترونیکی به ساکنان بسیاری از کشورها، اطلاع داده خواهد شد. استیپنسکایا افزود، با این حال تجربه سال ها واکسیناسیون این امکان را به ما می دهد که در خصوص آگاهی مردم امیدوار باشیم”.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *