انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1399/09/29

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

اعمال محدودیت ها برای توریست هایی که قصد سفر به کِریمه به مناسبت تعطیلات سال نو را دارند

سرویس مطبوعاتی وزارت گردشگری جمهوری کِریمه به ریانواستی گفت، کِریمه برای تعطیلات سال جدید در انتظار مهمان است، اما توریست ها باید با رعایت یک سری شرایط بهداشتی و اپیدمیولوژیکی که برای هتل ها و استراحتگاه ها در نظر گرفته شده است، به استراحت بپردازند.
ضمناً توصیه هایی برای سازماندهی عملکرد هتل ها و استراحتگاه ها در بازه زمانی 20 دسامبر سال 2020 تا 15 ژانویه سال 2021 تصویب شده است که رعایت آنها در تعطیلات سال نو، با شدت بیشتری کنترل خواهد شد.

منبع:www.ria.ru

تعطیلات زمستانی مدارس (2021-2020) چه وقت شروع می شود و پایان می یابد

تعطیلات زمستانی در مدارس روسیه از 28 سپتامبر سال 2020 تا 10 ژانویه سال 2021 ادامه دارد. ضمناً مقامات فدرال با توجه به شرایط اپیدمیولوژیک به تمامی مناطق اجازه تصمیم مستقل درباره تمدید تعطیلات سال نو در شرایط حاد اپیدمیولوژیکی و همچنین درباره اینکه آیا لازم است قبل از موعد مقرر، بچه‌ها را به تعطیلات بفرستند یا نه، داده است.

منبع:www.ria.ru

دانشمندان کشف کردند، آسیب مغزی به هنگام COVID-19 با چه عاملی در ارتباط است

دانشمندان آمریکایی دریافتند که پروتئین خوشه ای کرونا ویروس SARS-CoV-19 می تواند در مغز نفوذ کرده و بر سدِ خونیِ مغز غلبه کند. در این مقاله، نویسندگان علت ایجاد تغییرات در مغز در اثر کووید-19 را نشان می دهند. نتایج این تحقیق در مجله Nature Neuroscience منتشر شده است.
شواهد زیادی وجود دارد که نشان می دهد افراد مبتلا به COVID-19 از اختلالات شناختی مانند مِه مغزی (خستگی ذهنی)، خستگی، سردرد، تشنج و گاهی سکته مغزی رنج می برند.
محققان دانشکده پزشکی دانشگاه ایالت واشنگتن به همراه همکارانشان از مرکز تحقیقات بالینی در سیاتل، به طور آزمایشی کشف کردند که پروتئین خوشه ای کرونا ویروس که S1نیز نامیده می شود، می تواند از سدِ خونیِ مغز موش ها عبور کند.
به عقیده این محققان، این آزمایش نشان می دهد که ویروس SARS-CoV-2 که باعث ایجاد COVID-19 می شود، می تواند به مغز نفوذ کند.
التهاب شدید ناشی از عفونت COVID-19 همان چیزی است که دانشمندان آن را طوفان سیتوکین می نامند. سیستم ایمنی بدن با مشاهده ویروس و پروتئین¬های آن، واکنش بیش از حدی را نشان می¬دهد که باعث مِه مغزی، خستگی و دیگر مشکلات شناختی می شود.
نتایج آزمایشات نشان داد که پروتئین خوشه ای کرونا ویروس از سدِ خونیِ مغز عبور کرده و همین امر توجیه کننده ایجاد پیامدهایِ عصبی منفی در مبتلایان به کووید-19 است.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *