انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1399/09/30

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

سازمان جهانی بهداشت: درباره مشخصات نوع جدید کرونا ویروس اطلاع‌رسانی میکنیم

ویروس کرونا کوید 19سازمان بهداشت جهانی (WHO)اظهار داشته است که در رابطه با کشف نوع جدید ویروس کرونا در ارتباط تنگاتنگی با مقامات انگلیس است و قول داده است که در صورت کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویروس، مردم را از مشخصات و هرگونه پیامدهای آن، مطلع کند.
در صفحه وزارت بهداشت جهانی در توییتر آمده است: “ما در ارتباط با موضوعِ نوعِ جدید ویروس کرونا در ارتباط تنگاتنگ با مقامات انگلیس هستیم، آنها همچنین اطلاعات و نتایج تجزیه‌وتحلیل و تحقیقات را به‌طور پیوسته با ما به اشتراک میگذارند. ما به محض اطلاع از ویژگی‌ها و عواقب این ویروس، اطلاعات به روز را در اختیار کشورهای عضو و مردم قرار خواهیم داد”.
روز دوشنبه، رئیس وزارت بهداشت انگلستان، مت هنکاک گفت که دانشمندان انگلیسی نوع جدیدی از ویروس کرونا را شناسایی کرده اند که ممکن است با گسترش سریع COVID-19 در جنوب شرقی انگلیس مرتبط باشد. به گفته وی، تجزیه و تحلیل اولیه نشان میدهد که این نوع ویروس سریع‌تر از گونههای شناخته شده در حال شیوع است. روز شنبه، بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس در یک کنفرانس مطبوعاتی اضطراری اعلام کرد که طبق اطلاعات اولیه، نوع جدید ویروس کرونا می تواند 70% مُسری تر باشد، وی همچنین افزود که کارشناسان انگلیسی هنوز تأییدی مبنی بر اینکه این ویروس جهش یافته می¬تواند کشنده¬تر باشد، نکرده اند.

منبع:www.ria.ru

تأثیر پاندمی بر توسعه فناوری های دیجیتال

کنفرانس مطبوعاتیِ آنلاینِ مرتبط با موضوع توسعه فناوری های جدید و کاربرد طراحیِ دیجیتالِ مدرن در زندگی روزمره  جامعه، در خبرگزاری ТАСС (در سن‌پترزبورگ) برگزار می شود.
در این کنفرانس، محقق برجسته بخش شهرسازی اجتماعی انستیتوی جامعه‌شناسی آکادمی علوم روسیه – شاخه‌ای از مرکز تحقیقات جامعه شناختی فدرال آکادمی علوم روسیه- اولگا سرگییِوا، طراح امور پروژه¬های آتی دانشگاه پُلی تکنیک “پتر کبیر”، رئیس مرکز ابتکار عمل فناوری های ملی “فناور ی های جدید تولید” آلکسی بارافکوف، رئیس آزمایشگاه بین المللی “بیومکاترونیک و فناوری رباتیک انرژی های کارآمد”، معاون مدیر دانشکده فناوری های رایانه ای و مدیریت دانشگاه ИТМО سرگئی کولیوبین، مدیرکل صندوق حمایت از ابداعات و ابتکارات جوانان سن پتربورگ، سرگئی سالکوتسان، درباره تِرندهای فناوری، چشم اندازهای دیجیتالی شدن، پروژه هایی در زمینه فناوری های دیجیتال که در طی بیماریِ همه گیر توسعه یافته اند و همچنین توسعه بازی های رایانه ای و فعالیت های آنلاین بر روی جوانان صحبت خواهند کرد.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *