انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1399/10/01

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

ارزیابی خطرِ نوعِ جدید کرونا ویروس برای روسیه

دکتر علوم بیولوژیکی، استاد دانشگاه دولتی مسکو، آلکسی آگرانُفسکی در مصاحبه ای با Ura.ru گفت: ظهور یک نوع جدید کرونا ویروس در بریتانیا، مسئله ضرورت بستن مرز با این کشور را مطرح می کند.
نوع جدیدی از ویروس کرونا در اواسط ماه دسامبر در انگلیس ثبت شد. به گفته مقامات انگلیس، این ویروس می تواند تا 70% بیشتر از حد معمولی مُسری باشد. با این حال تاکنون، هیچ مدرکی دال بر افزایش خطر مرگ‌ومیر و بستری در بیمارستان یا شواهدی درباره اینکه ویروس واکنش متفاوتی به واکسن نشان دهد، وجود ندارد.
تعدادی از کشورها تصمیم گرفته اند ارتباطات حمل‌ونقل با انگلیس را به حالت تعلیق درآورند، در حالی که نوع جدید ویروس، بر اساس گفته سازمان جهانی بهداشت در هلند، دانمارک و استرالیا نیز یافت شده است.
این ویروس‌شناس گفت: ” اگر فرض کنیم که این اطلاعات درست هستند، این مُدل جدید ویروس برای روسیه بالقوه خطرناک است. اگر این ویروس تا حد زیادی مُسری باشد، در این صورت، علیرغم تمام مُمانعت هایی که اکنون در سفر به انگلیس وجود دارد، ممکن است از انگلیس به کشور ما راه پیدا کند. در حال حاضر حتی اسکاتلند هم دور خود را حصار کشیده است. شاید ما نیز باید برای مدتی خودمان را از آن‌ها جدا کنیم”.
آگرانُفسکی همچنین افزود، به احتمال زیاد ویروس، اِپی توپ ها را تغییر نمی دهد. در پروتئین خوشه ای هدف آنتی‌بادی‌ها هستند. به عقیده وی، این بدان معناست که واکسن های موجود در برابر این نوع جدید ویروس، مؤثر هستند.
ستاد عملیاتی روسیه در امور نظارت بر وضعیت ویروس کرونا گفت که آن‌ها وضعیت بریتانیا، جایی که جهش جدید SARS-CoV-2 شناسایی شده است را کنترل می کنند. همان‌طور که در ستاد اعلام شده، آن‌ها این موضوع را رصد می کنند و کلیه تصمیمات مربوطه را به طور پیوسته گزارش خواهند کرد.

منبع:www.ria.ru

روز انقلابِ زمستانی فرا رسید

انقلاب زمستانیزمستانِ نُجومی در 21 دسامبر در نمیکره شمالی فرا می رسد. مدت زمان روشنایی روز تنها 7 ساعت خواهد بود.
اخترنمای مسکو به ریانواستی گفت:”در 21 دسامبر سال 2020 در ساعت 13.02 به وقت مسکو، انقلاب زمستانی اتفاق می افتد. در نمیکره شمالیِ کره زمین زمستان نُجومی، و در نمیکره جنوبی تابستان فرا می رسد. ضمناً در نیمکره شمالی، کوتاه ترین ساعت روشنایی روز و طولانی ترین شب، مشاهده می شود”.

منبع:www.ria.ru

 

 

فوت‌وفن‌های سفر به روسیه برای خارجی ها

توریسم روسیهنشریه EU Reporter، توصیه هایی را برای خارج هایی که قصد سفر به روسیه را دارند، منتشر کرده است.
به گفته نویسنده این مقاله، روسیه مکانی برای سفرهای “بی پایان” است. وی می نویسد:”روسیه تقریباً دو قاره را در بر گرفته است، مملو از شگفتی و حیرت است. مطمئن باشید که آن چیزی که مورد علاقه‌تان است را پیدا کرده اید، برای مثال، روسیه اروپایی، خاور دور و اورال”.
در درجه اول به مسافران توصیه می شود که روند درخواست ویزا را انجام دهند، روند درخواست نسبتاً ساده است. همان‌طور که نویسنده یادآوری می کند، از سال 2021 روسیه ویزاهای الکترونیکی برای ورود به این کشور را صادر خواهد کرد که برای شهروندان بیش از 50 کشور در دسترس خواهد بود که سفر به این کشور را مقرون به صرفه تر می کند.
وی همچنین توصیه می کند که از قبل پول نقد تهیه کنید و همچنین برای پیش گیری از هرگونه مشکل بهتر است که از قبل، ارز خود را با روبل مبادله کنید.
نویسنده ضمن اینکه در مورد آداب و رسوم روسیه صحبت می کند، به این مطلب اشاره می کند که احترام در روسیه “از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است”. وی می گوید: “اکثر مردم محلی، آن حس شوخ‌طبعی لطیف و کنایه آمیزی را که در خانه خود ممکن است به آن عادت کرده باشید را متوجه نمی شوند”. به گفته وی باید در روسیه “آرام و با احترام” صحبت کنید، برای مثال، در مقبره لنین و کلیساها “نباید دست در جیب های خود قرار دهید”.
بر اساس گفته نویسنده، افراد مُسِن در جامعه روسیه بسیار مورد احترام هستند، به همین دلیل خارجی ها این انتظار را باید داشته باشند که “یک مادربزرگ روسری پوشیده” از او بخواهد که جای نشستنش را در مترو به او بدهد.”در هر صورت، موافقت کنید، زیرا در این بحث هیچ‌کس طرف شما را نخواهد گرفت”.
به گفته وی، سفر به روسیه مثل بازدید از هر کشور دیگر اروپا، ایمن است.
نویسنده ضمن صحبت در مورد غذا در روسیه، می نویسد که در شهرهای بزرگ فدراسیون روسیه می توانید غذا برای هر سلیقه ای پیدا کنید، با این حال، ارزش این را دارد که غذاهای سنتی را هم امتحان کنید.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *