انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1399/10/03

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

هشدار به روسیه اروپایی در مورد سرمای شدید

رومن ویلفاند، مدیر علمی مرکز آب و هواشناسی به ریانواستی گفت، آنتی سیکلون (مراکز پُرفشار) در روز یکشنبه در مرکز بخش اروپاییِ روسیه جایگزین سیکلون (مراکز کم فشار) خواهد شد. دمای هوا در اوایل هفته آینده در هنگام شب به منفی ده درجه خواهد رسید.

منبع:www.ria.ru

 

روستوریسم قصد دارد تا تفرجگاه هایی با کلاس جهانی در خاور دور ایجاد کند

یِلنا لیسِنکُوا، رئیس بخش پروژه های توریستی دولتی و امنیت گردشگریِ آژانس فدرال جهانگردی، گفت: یکی از وظایف اولیه پروژه ملی “صنعت گردشگری و مهمان نوازی” ایجاد استراحتگاه هایی در سطح بین‌المللی در سراسر کشور، به ویژه در خاور دور است. به گفته لیسِنکُوا، این بدان معنا است که تفریحگاه ها و امکانات آن ها با در نظر گرفتن سبک های خارجی، به لحاظ معماری، مدل سازی مراکز ترافیکی و حمل و نقلی و توسعه متعادل زیرساخت ها، گسترش یابند.
ضمناً، این منطقه باید با در نظر گرفتن روابط دلسوزانه و محترمانه نسبت به اکوسیستم ها و هم گرایی جوامعِ ساکنان محلی در اقتصاد پیش رو، توسعه پیدا کند.
نماینده روستوریسم خاطر نشان کرد: “در کشور باید تفرجگاه هایی ایجاد شوند که جایگزینی برای جاذبه های گردشگری جهان فراهم کنند. خاور دور، کامچاتکا، ساخالین، یاکوتیا و مناطق دیگر، اولویت های این هدف هستند که در زمره انواع مدل ها و اقدامات حمایتی پروژه ملی قرار خواهند گرفت”.

منبع:www.ria.ru

متخصص اپیدمیولوژی میزان سرایتِ نوع جدید کروناویروس را ارزیابی کرد

گیکاس مایُرکینیس، اپیدمیولوژیست یونانی، استادیار گروه پزشکی دانشگاه Kapodistrias آتن، عضو کمیسیون تخصصی مبارزه با ویروس کرونا، در جلسه توجیهی که در روز شنبه برگزار شد گفت، جهش جدید کروناویروس SARS-CoV-19 در انگلستان کمی مُسری تر از COVID-19 است. این مسئله بر برنامه های واکسیناسیون تأثیری نخواهد گذاشت.
مایُرکینیس گفت: “فرضیه اصلی مورد بررسی این است که این نوع جدید، قدری مُسری تر است. این مسئله مورد بررسی مداوم است، اما هنوز تائید نشده است، با این حال تمام اقدامات احتیاطی لازم انجام شده است”.
این متخصص گفت: “لازم به ذکر است که این نوع جدید برای اولین بار در ماه سپتامبر شناسایی شد، اگرچه نشانه هایی وجود دارد که جهش خیلی زودتر شیوع پیدا کرده است. در هر صورت، حتی اگر فرضیه مُسری تر بودن آن نیز تائید شود، برنامه موجود (مبارزه با کرونا ویروس) را تغییر نمی دهد. یعنی واکسیناسیون و انجام اقدامات به شدت اپیدمی بستگی دارد”.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *