انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1399/10/06

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

گینتسبورگ درباره عدم واکنش آلرژیک به واکسن “SPUTNIK-V” خبر داد

تولید واکسن کرونا توسط ایران
تولید واکسن کرونا

مدیر مرکز گامالِیا، الکساندر گینتسبورگ، در گفتگو با کانال تلویزیونی “روسیه 24” گفت، تاکنون هیچگونه واکنش حساسیتی شدید نسبت به واکسن “Sputnik V” که توسط این مرکز تولید شده، شناسایی نشده است.
پیش از این در رسانه ها گزارش شده بود که یک کارمندِ بهداری در نیویورک پس از واکسیناسیون کرونا از شرکت آمریکایی Pfizer، دچار واکنش آلرژیک شدید شده است. همچنین پیشتر مشخص شد که دو کارمند بهداری در ایالت آلاسکای آمریکا، پس از تزریق اولین دوز واکسن کرونا ویروس از شرکت BioNTech и Pfizer، نیاز به کمک پزشکی داشتند.
گینتسبورگ ضمن تفسیر اطلاعات درباره واکسنِ کمپانی Pfizer، گفت که” واکنش شدید آلرژیک در حین استفاده از واکسن “اسپوتنیک V” و در زمان آزمایشات بالینیِ مراحل اول، دوم و سوم و هنگام واکسیناسیون به صورت جمعی، مشاهده نشده است”.
این دانشمند همچنین خاطر نشان کرد که بیش از 700 هزار روس قبلاً با واکسن Sputnik- V واکسینه شده اند و کلیه عوارض جانبی در استفاده از این دارو توسط وزارت بهداشت و روسپاتربنادزور بسیار دقیق کنترل و بررسی شده اند.

منبع:www.ria.ru

کشف ویروس جهش یافته “بریتانیایی” در فرانسه

به گزارش روزنامه Parisien به نقل از خبرگزاری بهداشت فرانسه، اولین مورد از ابتلا به نوع جدید کرونا ویروس که قبلاً در انگلستان گزارش شده بود، در فرانسه به ثبت رسید.
متذکر شده‌اند که این بیماری در شهر “تور” در یک فرانسوی که در انگلستان مقیم بوده، شناسایی شده است.
مردی که هیچ نشانه ای از بیماری در او نیست، در خانه خود قرنطینه شده است.

منبع:www.ria.ru

لغو رزرو هتل ها برای تعطیلات در کالینینگراد متوقف شد

آندری یِرماک، وزیر منطقه ای در امور فرهنگ و توریسم، هنگام پخش زنده از اینستاگرام گفت که وضعیت لغو رزرو هتل ها در منطقه کالینینگراد برای تعطیلات سال نو، که در هفته گذشته به 20-15% رسیده بود، کاملاً تغییر کرده است.
یِرماک گفت” در حقیقت، هفته پیش و حتی الان هنوز هم این تفکر در ما نسبت به لغو هتل های رزرو شده که ما میزان آن را تقریباً 20-15% تخمین زده بودیم، وجود دارد. اما در حال حاضر شرایط کلاً تغییر کرده است، اکنون به جای رزروهایی که لغو شدند، مردم دوباره شروع به رزرو کرده و جایگزین آنها شده اند، که از دیدگاه سکونت در هتل ها، خوشبینانه به نظر می رسد”.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *