انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1399/10/07

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

ممنوعیت خرید ماسک های وارداتی از کشورهایی به غیر از کشورهای اتحادیه اقتصادی اوراسیا

دولت روسیه خرید ماسک های پزشکی از کشورهایی غیر از اتحادیه اقتصادی اوراسیا (EAEU) را تا 31 دسامبر سال 2021 ممنوع کرده است، دستور مربوطهِ کابینه وزیران در پورتال رسمی اخبار حقوقی منتشر شده است.
در پایان ماه آوریل، دولت طرحی را در مورد اجرای ممنوعیت مجوز ورود کالاهای صنعتی وارداتی و همچنین نسبت به خریدهای مربوط به نیازمندی های دفاعی و امنیت کشور، تصویب کرد. این محدودیت ها شامل کشورهای اتحادیه اقتصادی اوراسیا نمی شوند، البته یک سری موارد استثنایی نیز در این ممنوعیت ها وجود دارد (به عنوان مثال، اگر تولید کالایی در روسیه تأیید نشده باشد).
در این سند آمده است “تعیین ممنوعیت های مشخص شده در بندهای 1 و 2 قطعنامه حاضر (ممنوعیت مجوز کالاهای وارداتی مرتبط با خریدهای دولتی و خرید نیازهای دفاعی و امنیتی) و در ارتباط با ماسک های پزشکی که در بندهای 123 و 126 لیست ذکر شده است تا 31 دسامبر سال 2021 اعتبار دارد”.
پیشنهاد ممنوعیت خرید ماسک های پزشکی وارداتی توسط وزارت صنعت و تجارت روسیه ارائه شده است، پیش نویس این طرح در ماه نوامبر منتشر شده بود. این وزارتخانه سپس به این نکته اشاره کرد که تا اواسط ماه مارس، حجم تولیدات ماسک های پزشکی در روسیه حدود 0،6 میلیون عدد در روز بود، اما در نتیجه ورود خطوط تولید اضافی، حداکثر حجم تولید روزانه به 21 میلیون عدد خواهد رسید.
همانطور که وزارت صنعت و تجارت روسیه در یادداشت توضیحی این پروژه در ماه نوامبر گزارش داده بود، حداکثر متوسط تقاضای روزانه ماسک های پزشکی شهروندان و سازمان های روسیه 10،8 میلیون عدد بوده است. حجم خرید ماسک برای نیازهای ایالتی و شهری در نیمه اول سال 2020، حدود 370 میلیون عدد تخمین زده شده است و بیش از 80% تقاضا، توسط کالاهایی از کشورهای جنوب شرق آسیا تأمین شده بود.

منبع:www.ria.ru

آغاز واکسیناسیون کشور آرژانتین از 29 دسامبر با واکسن روسی “Sputnik V”

واکسن کرونا در روسیه

سرویس مطبوعاتی کشور آرژانتین گزارش داد که واکسیناسیون با داروی روسی “Sputnik V” در آرژانتین از 29 دسامبر آغاز می شود، در روز دوشنبه تحویل آن به تمام استان ها به پایان خواهد رسید.
در این خبر آمده است “رئیس جمهور، آلبرتو فرناندز، جلسه ای با فرمانداران برگزار کرد و همه آنها را از ارسال واکسن”اسپوتنیک V” به تمام استان ها در روز دوشنبه مطلع کرد، شرکت کنندگان در این جلسه همگی توافق کردند که از صبح روز سه شنبه واکسیناسیون در سراسر کشور آغاز شود”.
سخنان رئیس جمهور در این بیانیه به این شرح است “مقصود این است که تا پاییز (در آن زمان در روسیه بهار است)، بخش زیادی از جمعیتِ در معرض خطر واکسینه شوند، این هدف من است”.
روز پنج‌شنبه، 300 هزار دوز واکسن روسی به آرژانتین تحویل داده شد. 5 میلیون دوز دیگر در ژانویه و 14 میلیون دوز در فوریه باید به این کشور تحویل داده شود.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *