انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1399/10/08

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

آخرین هفته کاری کوتاه مدت در روسیه آغاز شد

سال 2021آخرین هفته کاری کوتاهِ سالی که در حال اتمام است در روسیه آغاز شد و ادامه آن به تصمیم مناطق بستگی دارد که آیا 31 دسامبر روز تعطیل خواهد بود یا خیر.
پیشتر در جلسه شورای دولتی و شورای توسعه استراتژیک و پروژه های ملی، رئیس جمهور فدراسیون روسیه، ولادیمیر پوتین از پیشنهاد رئیس فراکسیون “روسیه واحد” در دومای دولتی، سرگئی نیورُف در زمینه تعطیلی روز 31 دسامبر در سال جاری، حمایت کرده بود.
رئیس دولت خاطر نشان کرد که طبق قانون فعلی، اتخاذ چنین تصمیمی در سطح فدرال در مدت زمانی به این کوتاهی غیر ممکن است، و به روسای مناطق توصیه کرد که با این وجود، نسبت به شرایط تصمیم مناسب را بگیرند.
حتی اگر مقامات مناطقی تصمیم بگیرند که 31 دسامبر روز کار باقی بماند، مدت زمان کار برای یک ساعت کاهش می یابد.

منبع:www.ria.ru

افزایش واکسینه کنندگان COVID-19 در مسکو

ثبت نام برای واکسیناسیون علیه کووید-19 برای گروه های جدیدی از شهروندان در مسکو امکان‌پذیر شده است، در حال حاضر ساکنان سنین بالا در پایتخت، کارمندان مسکن و خدمات عمومی، رستوران ها، سازمان های ورزشی، سازمان های اجرای قانون، و همچنین داوطلبان و افرادی که در سازمان های غیرانتفاعی و مذهبی شاغل هستند می‌توانند واکسینه شوند.
پیش از این، واکسیناسیون تنها برای افراد گروه های پرخطر امکان پذیر بود: کارمندان سازمان های پزشکی و آموزشی، خدمات شهری و اجتماعی و دیگر کارمندان فعال در حوزه پزشکی و آموزشی، آنهایی که در درمانگاه ها مشغول بکار هستند و پرستاران و مدیران این سازمان ها. از 14 دسامبر، کارکنان شاغل در MFC، در حوزه فرهنگی و همچنین در حوزه تجارت و خدمات و از 21 دسامبر کارکنان حمل و نقل، انرژی، صنعت و همچنین کارمندان رسانه ها نیز به جمع آنها اضافه شدند.
به محضِ در دسترس بودن واکسن، فهرست گروه های ثبت نام برای واکسیناسیون به تدریج گسترش می یابد و در نهایت، واکسن در دسترس همه ساکنان پایتخت قرار می گیرد.
همانطور که شهردار مسکو، سرگئی سابیانین اعلام کرد، مراکز انجام واکسیناسیون در تعطیلات سال نو هم، به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

منبع:www.ria.ru

سخنان روزنامه نگار اتریشی درباره “فرمانروای زمستان روسیه”

آندری بالین، روزنامه نگار نشریه Der Standart ، برداشت¬های خود را از بازدید از محل اقامت “بابا سرما” در “وِلیکی اوستیوگ ” به اشتراک گذاشت.
نویسنده اینگونه می نویسد:”در دوردست ها در شمال، جاییکه گوزن و خرگوش برفی شب آرامی را برای یکدیگر آرزو می کنند، “سانتا کلاوس” – “بابا سرما” منتظر مهمان های خود است. در طول 21 سال با مساعدت دولت، خانه او، جنگلی افسانه ای در نزدیکی شهر قدیمی تجاری “وِلیکی اوستیگ” در 900 کیلومتری شمال شرقی مسکو قرار دارد.
به گفته وی، به دلیل دور بودن محل اقامت، کسانی که می خواهند “بابا سرما” را ببینند، مسیری طولانی را طی می کنند و بیشتر مهمانان با اتومبیل شخصی خود به اینجا می آیند. بالین می گوید: سفر خسته کننده ای است، اما با این وجود، هر ساله صدها هزار خانواده به دیدار “حاکم زمستان روسیه و اقامتگاه او” می آیند.
“بابا سرما” را می توان در کل سال در املاکش، جاییکه او کاخ یخی مخصوص خود را دارد، یافت. مشاهدات روزنامه نگار اینگونه است:”هم در تابستان و هم در زمستان، همه چیز از یخ ساخته شده است: صندلی، میز و تخت، ماشا و سه خرس داستانی و بسیاری دیگر از شخصیت های داستانی. حتی یک سماور و یک قوری قدیمی روسی نیز در اینجا از یخ ساخته شده است”.
همانطور که بالین نقل می کند، بابا سرما، مهمانان کوچک خود را در عمارت خود، یک ساختمان چوبی چند طبقه، ساخته شده به سبک روسی، می پذیرد، جاییکه او با قبای قرمز یا آبی خود بر روی تخت می شیند و “با همه با کلمات محبت آمیز صحبت می کند و صبورانه به سوالات کودکان پاسخ می دهد”.
بالین می گوید اگر بچه ای به وجود بابا سرما شک داشته باشد، بابا سرما با او دیدار شخصی ترتیب می دهد و باور او را با دادن هدایای شگفت انگیز تقویت می کند.
وی اضافه می کند:”چنین دیداری مطمئناً خود هدیه ای عالی برای کودکان خواهد بود. و علاوه بر دیدن بابا سرما در محل اقامت او با دیگر شخصیت های افسانه ای روسیه که برگرفته از داستان های روسی هستند نیز دیدار خواهند کرد. مانند : “دوازده ماه” و “بابایاگا”.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *