انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1399/10/09

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

چرا روس ها ممکن است در شب سال نو جریمه شوند

به گفته کارشناسان، ممکن است روس ها در شب سال نو در صورت رعایت نکردن اقدامات محدود کننده برای مقابله با ویروس کرونا، از 300 تا 500 هزار روبل جریمه شوند.
به گفته ماریا اسپیریدُنوا، عضو انجمن وکلای روسیه، در مسکو تا 15 ژانویه سال 2021، کار کافه ها و رستوران ها باید در ساعت 23:00 خاتمه یابد. محدودیت های مشابهی در آستراخان، یکاترینبورگ، ایرکوتسک، کالینگراد، پنزا، روستوف، منطقه استاوروپول، تولا، اسمولنسک، تیومن، ناحیه خودگردان خانتی-مانسی، چلیابینسک، یاراسلاول اعمال خواهد شد و این لیست ممکن است افزایش پیدا کند.
کار چنین موسسات مشابهی در سن‌پترزبورگ به لحاظ زمانی محدود نیست، بلکه کلاً ممنوع است. در صورت نقض محدودیت ها به علت انجام فعالیت می توانند طبق ماده 20.6.1 قانون اداری فدراسیون روسیه (عدم رعایت قوانین در موارد اضطراری) به مبلغ 300 هزار روبل و هر کدام از مراجعه کنندگان آنها حدود 30 هزار روبل جریمه شوند.

منبع:www.ria.ru

یونان چه زمانی آماده پذیرش گردشگران روسی خواهد بود

ریانواستی با استناد به گفته‌های مدیرعامل تورگردانی ” Tez Tour Герция”، دیمیتری هاریتیدیس، گزارش می دهد که تورگردانان یونانی از ماه آوریل آماده پذیرش مهمانانی از روسیه هستند و منتظر وزارت گردشگری هستند تا اقدامات مشخصی در زمینه بازگشایی مرزها برای آنها اتخاذ کند.
طبق پیش‌بینی وی، در سال 2021، بهای سفرهای گردشگری در سطح سال 2020 باقی می¬ماند و در صورت باز شدن مرزها، حدود 450 هزار گردشگر می‌توانند از روسیه بیایند.

منبع:www.ria.ru

روسیه تعلیق پروازهای خود با انگلیس را تمدید کرد

ستاد عملیاتی مبارزه با COVID-19 اعلام کرد: روسیه تعلیق پروازهای خود با انگلیس را تا 12 ژانویه 2021 تمدید کرد.
محدودیت پرواز در ابتدا در 22 دسامبر و به مدت یک هفته اعمال شد. علاوه بر این، مسافران بریتانیا و ایرلند شمالی موظف به رعایت قرنطینه  دو هفته ای هستند.
این تصمیم در برابر شیوع نوع جدید کروناویروسِ انگلیسی گرفته شده است. این ویروس قادر است 70% سریع تر از نوع معمول SARS-CoV-2 از شخصی به شخص دیگر انتقال پیدا کند. اما هنوز اطلاعاتی درباره تأثیر آن بر میزان مرگ‌ومیر یا بستری شدن در بیمارستان وجود ندارد.

فراخوان جدید جذب فضانورد به پایان رسید

پاول ولاسوف، رئیس مرکز آموزش فضانوردان واقع در حومه مسکو اعلام کرد که فراخوانِ جدیدِ جذب در دسته فضانوردانِ “Роскосмов” به پایان رسیده است. چهار نفر کاندید پیوستن به این جمع شده‌اند.
وی در وب سایت این مرکز گفت: “در پایان سال تیم با چهار نفر اعضای جدید بسته شد. من برای آنها در مسیر دشوار آمادگی برای پروازهای فضایی، آرزوی موفقیت دارم”.
بدین ترتیب، در حال حاضر در گروه ” Роскосмоса”، 30 نفر کیهان نوردِ فعال و 4 کاندیدای فضانوردی است.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *