انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1399/10/13

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

ثروتمندان روس برای تفریح به کجا می روند

بر اساس مطالعات انجام شده توسط سازمان مسافرتی و شرکت خدمات RS TLS بانک “استاندارد روسیه”، که نتایج آن در اختیار ریانواستی قرار گرفت، شهر سن‌پترزبورگ به مقصد اصلی گردشگری زمستانی داخلی در بین ثروتمندان روس تبدیل شده است و مالدیو محبوب ترین استراحتگاه خارجی شد.
این شرکت توضیح داد:”در شرایط حاکم بر جهان به دلیل پاندمی، شرکت های توریستی گردشگران ثروتمند داخلی را ترجیح می دهند. 5 مقصد برتر که بیشترین بلیط برای آنها صادر شده است، به ترتیب: سن‌پترزبورگ، کارلیا، آلتای، منطقه کراسنودار (سوچی) و کامچاتکا می باشند”.
مالدیو (به عنوان مقصدی خارج از فدراسیون روسیه)تاکنون در صدر قرار دارد. تعطیلات در سواحل شنی این مجمع الجزایر در اقیانوس هند، توسط بیشتر گردشگران به عنوان استراحتگاهی برای تعطیلات سال نو انتخاب شده است.
در جایگاه دوم از نظر تقاضا، امارات متحده عربی، به ویژه دوبی قرار گرفت. مردم برای گشت‌وگذارهای جالب و هوای گرم به شهر آسمان‌خراش‌ها،بوتیک ها و هتل های پنج ستاره می روند.
مقام سوم، متعلق به یکی از محبوب ترین مکان ها سیشل اختصاص دارد. جزایر موجود در اقیانوس هند با طبیعت بکر و جنگل های گرمسیری انبوه، مدت هاست که به مقصد مورد علاقه کسانی تبدیل شده است که می خواهند از زمستان سرد دور شوند. زَنگبار (مشتمل بر مجمع الجزایری در اقیانوس هند)در جایگاه چهارم قرار دارد و ترکیه در جایگاه پنجم.

منبع:www.ria.ru

مزایایی که پاندمی کرونا ویروس برای روسیه به همراه داشت

الکساندر میانسیکُف، پزشک و مجری تلویزیون گفت، روسیه این فرصت را دارد که در سال 2021، شرایط پیش آمده مرتبط با کووید-19 را به نفع خود تغییر دهد.
به نظر وی، کشوری که درک کند مبارزه با پیامدهای ویروس کرونا از مبارزه با خود عفونت بدتر است، از برتری ویژه ای برخوردار است. می تواند برای موج های بعدی آماده شود، پزشکی را ارتقا دهد، واکسیناسیون را ادامه دهد.
وی معتقد است که روسیه باید گردشگری داخلی، سیستم حمل‌ونقل و “درآمد حاصل از فروش نفت و گاز ” را توسعه دهد.
این پزشک توضیح داد:”در حالی که غرب اقتصاد خود را تضعیف می کند و مردم را به وحشت می اندازد، ما می توانیم اطلاعات مرتبط با همه گیری را کاهش دهیم (که به نظر من چین این کار را انجام داده است)، مردم را آرام کنیم(زیرا واکسن بلافاصله خطرات واکسیناسیون را کاهش می دهد).

منبع:www.ria.ru

روزنامه نگار و مجری تلویزیون، آناتولی واسِرمان، در وبلاگ خود در РЕН ТВ شرایط در سال 2021 را پیش بینی کرد.

به گفته وی، سالی که سپری شده، تحت لوایِ کرونا ویروس گذشت. در سراسر جهان، همانطور که او خاطر نشان کرد، حدوداً سه سال طول خواهد کشید، اما او معتقد است که در روسیه، اقدامات قرنطینه ای می تواند تا پاییز کاملاً برداشته شود.
اما به عقیده وی، پاندمی به درسی برای بشریت تبدیل شده است و در حالی که اکنون می توان “برای بدترین ها آماده بود” ، “می شود با خبری غیره منتظره خوشحال شد”.
وی همچنین تأکید کرد که روسیه باید مراقب مسائل منطقه ای و مداخلات دیگر کشورها باشد.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *