انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1399/10/14

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

موارد منع واکسیناسیون COVID-19

متخصص بیماری های عفونی، یوگنی تیماکُف، در مصاحبه با RBC، به روس ها در مورد موارد منع استفاده از واکسیناسیون در برابر عفونت ویروس کرونا هشدار داد.
به طور خاص، در طی واکسیناسیون کووید-19، بیمار نباید علائم عفونت های ویروس تنفسی (ARVI) و نشانه های بیماری های مزمن را داشته باشد.
تیماکُف تاکید کرد:”فرد نباید هیچگونه نشانه های ARVI مانند: آبریزش بینی، سرفه، تب و بی حالی را داشته باشد “.
این متخصص متذکر شد که سه روز قبل و بعد از ورود واکسن به بدن، استفاده از الکل مجاز نمی باشد و همچنین فرد باید از نظر روانی خود را برای واکسیناسیون آماده کند.
اگر بیمار دچار نگرانی و تشویش باشد، ممکن است فشار خون او بالا رود. در طی واکسیناسیون، آدرنالین و هورمون های استرس به طور طبیعی آزاد می شوند که علاوه بر این، رگ های خونی را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهند. در نتیجه، ممکن است فرد دچار سرگیجه شود و از هوش برود “.
این متخصص بیماری های عفونی به افرادی که مستعد واکنش های آلرژیک هستند توصیه می کند که یک روز قبل و یک روز پس از واکسیناسیون از داروهای آنتی هیستامین استفاده کنند. اگر مستعد تب هستید، می توانید شب پس از واکسیناسیون از قرص پاراستامول (استامینوفن) استفاده کنید.
علاوه بر این، برای چندین هفته قبل از تزریق، توصیه می شود تا حد ممکن تماس ها را محدود کنید برای اینکه به ویروس کرونا مبتلا نشوید تا اینکه در برابر آن مصون شوید.

منبع:www.ria.ru

شهروند روسی که در کوه های روسیه گم شده بود، در آبخازیا نجات یافت

سرویس مطبوعاتی وزارت امور غیرمترقبه جمهوری آبخازیا گزارش داد که کارکنان این سازمان، یک فرد ساکن مسکو را که در کوه های منطقه گاگرا، گم شده بود را نجات دادند.
در 2 ژانویه، وزارت شرایط اضطراری و غیرمترقبه، سیگنالی را دریافت کرد که یک ساکن مسکو به نام سرگئی کداخودکین 52 ساله، در منطقه کوه های “مامدزیشخا ” گم شده است.

منبع:www.ria.ru

زندگی در سردترین شهر روسیه: ورخویانسک

ورخویانسک اگرچه در آن کمی بیشتر از هزار نفر زندگی می کنند، در مقیاس یک روستا، اما به عنوان شهر به حساب می آید. اینجا سرما تا منفی 60 درجه است، هیچ کس به یخچال و فریزر نیاز ندارد و در مقابل هر خانه ای توده ای از یخ وجود دارد: آن را ذوب می کنند و برای آشامیدن و آشپزی استفاده می کنند، زیرا در آپارتمان ها فقط لوله کشی آب گرم وجود دارد. در ورخویانسک، چکمه هایی بلند از خز گوزن شمالی می پوشند، اکثر مردم محلی از طریق پرورش اسب کسبِ درآمد می کنند، نژاد گوشت یاکوتی را پرورش می‌دهند اسب های پشم کوتاه حتی در زیر برف هم غذا پیدا می کنند و به راحتی سرما را تحمل می کنند.
در این فصل ورخویانسک پاییز و اوایل زمستان گرمی داشته است. به گفته یکی از ساکنین محلی:”سال گذشته در اوایل دسامبر، یخبندان های 50 درجه وجود داشت “.
وی ادامه می دهد، در ورخویانسک صحبت درباره سرما متفاوت از روسیه مرکزی است. “همه چیز نسبی است. اگر یخبندان های طولانی مدت اتفاق بیافتند (ما یخبندان را زیر 50 درجه در نظر می گیریم)، در آن صورت در چهل درجه به نظر گرم می رسد؛ و برعکس: اگر هوا ملایم باشد، منفی 20 تا 30 درجه، در آن صورت چهل درجه به عنوان سرما به حساب می آید “.
لباس‌های خز و چند لایه شما را در برابر سرما محافظت می کنند، در اینجا ما از کلاه خز، چکمه های خز بلند استفاده می کنیم.
آب و هوا در اینجا نه تنها با بخش مرکزی کشور، بلکه با پایتخت جمهوری نیز بسیار متفاوت است. ورخویانسکی هایی که به یاکوتسک نقل مکان کرده اند، میگویند که در یک شهر بزرگ، دمای هوا در زمستان 10 درجه گرم تر است، اما وزش باد بیشتری دارد.
ورخویانسک، شاید تنها شهری باشد که قیمت میوه ها در آن در فصل سرد نسبت به فصل گرما ارزان تر باشند. دلیل این امر آن است که آوردن غذا در جاده های زمستانی سودآورتر از هواپیما است.

منبع:www.ria.ru

بدون یخچال و آب سرد

در تابستان “یخچال های طبیعی ” را جایگزین انبارها در فصل زمستان می کنند: “بعد از دو متر پایین رفتن شما به برف می رسید، به علت اینکه ما یخ همیشگی داریم “.
آب آشامیدنی را از برف آب شده به دست می آورند، در ماه های اکتبر و نوامبر، وقتی پوشش رودخانه ها خیلی ضخیم نیست، مردان آن را با اره برقی بُرش می‌دهند، بارِ ماشین می کنند و می فروشند. در هر حیاط می توان سُرسُره های یخی را ببینید. دو یا سه مکعب یخ را به خانه برده، ذوب می‌کنند برای آشامیدن.
آب لوله کشی شده در خانه ها فقط گرم است برای دوش گرفتن و شستن نباید آن را نوشید. ساکنان ورخویانسک منتظر می مانند تا آب جوش یخ شود و یا به آن، یخ اضافه می کنند. مردم ورخویانسک سرزمین خود را دوست دارند و به موزه محلی “قطب سرما ” افتخار می کنند و اگر کسی به طور اتفاقی شهر آنها را روستا بنامد، آزرده خاطر می شوند.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *