انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1399/10/15

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

بحران دوباره سیب زمینی در ابرقدرت ارضی

در اوکراین قبل از سال نو بر اساس نتایج حسابرسی، نتایج غیره منتظره ای به دست آوردند: عملاً در انبارها هیچ سیب زمینی باقی نمانده بود. تنها چند متصدی این امر، ذخیره ای بالغ بر 20 هزار تن دارند. برای کشوری که مردمش تنها در غذایشان (بدون احتساب فرآوری استفاده شده به عنوان خوراک دام و بذر) طبق آمار محلی، 5،7 میلیون تن سیب زمینی در سال مصرف می شود، چنین ذخایری، عملاً هیچ است.
به عبارت دیگر، اوکراین با دومین بحران متوالی سیب زمینی مواجه است، و این از یک سو، به وضوح نمایانگر موفقیت تحقق طرح ایجاد “ابرقدرت ارضی” است و از سوی دیگر هم شواهدی از کیفیت مدیریت یک صنعت در اولویت برای اوکراین و تضمین امنیت غذایی است که یک وظیفه استراتژیک برای هر کشور است.
اوکراین در پاییز سال 2019 نیز دچار یک بحران سخت سیب زمینی شد: قیمت خرده فروشی سیب زمینی پنج تا هفت برابر و قیمت عمده‌فروشی سه برابر قیمت در کشورهای همسایه، روسیه و بلاروس بود. در سال 2019، اوکراین رکورد خرید واردات سیب زمینی زا انجام داد و ده ها بار از رکوردهای تعیین شده در ماه های آخر سال پیشی گرفت. در مجموع، طبق داده های رسمی، 0.25 میلیون تن واردات انجام شد. در 11 ماه سال 2020 رکورد فراتر رفت، 0.28 میلیون تن واردات انجام شده است.
البته اوکراین تنها با بحران واردات سیب زمینی مواجه نبوده است؛ بلکه در سال 2018-2019 با بحران پیاز مواجه بود. بحران گندم سیاه در اوکراین به طور کلی دائمی است و این محصول عمدتاً از چین و روسیه تأمین می شود.

منبع:www.ria.ru

مسکو فهرست واکسینه کنندگان کووید-19 را گسترش داد

ثبت نام گروه های جدیدی از شهروندان در مسکو به منظور واکسیناسیون علیه COVID-19 آغاز شده است. اکنون کارمندان بخش بانکی و مالی و همچنین مقامات دولتی و مؤسسات بودجه ای در سطح فدرال، منطقه ای و شهری می توانند واکسینه شوند.
به گفته سرگئی سابیانین، شهردار مسکو، مراکز واکسیناسیون در تعطیلات سال نو به منظور اینکه تعداد بیشتری از ساکنین پایتخت در اوقات آزاد بتوانند واکسینه شوند، فعال خواهند بود.

منبع:www.ria.ru

چرا مردم برای کار در روستا پول می پردازند

ساکنان مسکو و سن‌پترزبورگ برای تعطیلات به یک روستا یا شهر کوچک می روند، جایی که هیچ هتل، رستوران و ساحلی وجود ندارد. آنها به ترمیم تخته های قدیمی، ساخت قایق ها و خانه های اسکیمویی برای حیوانات وحشی کمک می کنند. گردشگران برای کار در تعطیلات پول پرداخت می کنند. بانیان این طرح، در تلاشند تا از این طریق جوامع فعالی در مناطق دور دست ایجاد کنند.
یکاترینا زاتولیوتر، روابط بین‌الملل در سن‌پترزبورگ و انگلستان خوانده است، بعد از کار در پارلمان انگلستان به کشور بازگشته است و کار شخصی خودش را آغاز کرده، برای اینکه برای جامعه اش مفیدتر باشد.
به عقیده وی، مشکل تنها در کمبود شغل و زیرساخت در استان ها نیست، بلکه در ذهن بسیاری از مردم نیز وجود دارد.
وی می گوید:”ما همیشه شکایت داریم که چقدر همه چیز بد است، در حالی که نمی‌دانیم چه چیزی را باید تغییر دهیم. ما منتظریم تا زمانی که یک کسی بیاید و همه مشکلات را برای ما حل کند”.
زاتولیوتر تصمیم گرفت تا مردم را از شهرهای بزرگ به استان ها بیاورد، در وهله اول از مسکو و سن‌پترزبورگ. در سال 2014 طرح “نوع دوستی” پدیدار شد، شکل جدیدی از سفر در سراسر روسیه به وجود آمد. شرکت کنندگان در این طرح به مناطق دور دست فرستاده می شدند، در خانه های محلی زندگی می کردند و کار مفیدی را با دستان خود انجام می دادند. آنها به ازای سفرهای کوتاه کاری در نزدیکی مسکو20 تا 25 هزار روبل پرداخت می کنند. و در ازای “تعطیلات” طولانی مدت در نقاط دور افتاده ممکن است، 200 هزار روبل یا بیشتر هزینه کنند.

منبع:www.ria.ru

“هدف ما ایجاد یک جامعه محلی فعال است”

قبل از سفر کار گروهی زیادی انجام می شود، ابتدا باید از ساکنان محلی درخواست شود. فعالان دهکده ها خود یکاترینا را پیدا می کنند.
پس از آن، کارکنان پروژه مرحله “تشخیص و شناسایی”را آغاز می کنند، آنها می‌دانند چه کاری باید برای متحد کردن مردم انجام شود تا تمایل به انجام در آنها بیدار شود. از برنامه ریزی پروژه تا اعزام گردشگران، از 6 ماه تا 2 سال طول می کشد.
یکاترینا می گوید:”هدف ما نه تنها استراحت و کسب خاطرات است، بلکه ایجاد یک جامعه محلی فعال است که بدون کمک ما، سرزمینمان را توسعه دهند”.

منبع:www.ria.ru

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *