انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1399/10/17

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

قیمت نفت برنت به بالاتر از 54 دلار در هر بشکه رسید

بر اساس اطلاعات تجاری، برای اولین بار از 26 فوریه سال گذشته، قیمت نفت خام برنت به بالاتر از 54 دلار در هر بشکه رسید.
از ساعت 5:27 صبح به وقت مسکو، قیمت معاملات آتی ماه مارس نفت برنت در دریای شمال 0.92 درصد افزایش یافت – حدود 54،02 دلار به ازای هر بشکه، معاملات آتی فوریه برای نفت “سبک” تگزاسWTI – 0،4 درصد، حدود 50،12 دلار در هر بشکه افزایش یافته است.
قیمت مواد اولیه به دلیل توافق کشورهای عضو OPEC+ (سازمان کشورهای صادر کننده نفت) درباره شرایط توافق برای ماه فوریه و مارس، افزایش می یابد. پیش بینی می شود که روسیه در ماه فوریه تولید نفت خود را به 65000 بشکه در روز افزایش دهد. هم‌زمان عربستان صعودی تولید نفت را یک میلیون بشکه در روز کاهش می دهد و تعدادی از کشورهای OPEK+ نیز تولید را در فوریه و مارس به اندازه  425 هزار بشکه در روز کاهش می دهند.

منبع:www.ria.ru

بنیاد حمایت از کودکان مبتلا به بیماری های سخت در روسیه تأسیس شد

بر اساس وب سایت کرملین، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، دستوری مبنی بر ایجاد صندوق حمایت از کودکان مبتلا به بیماری های سختِ تهدید کننده زندگی و مزمن، امضا کرد.
همان‌طور که تاکاچنکا به ریانواستی توضیح داد، این صندوق داروهای گران قیمتی را که در روسیه ثبت نشده اند، خریداری می کند. برای این منظور 45 نفر را استخدام خواهند کرد، اول از همه متخصصانی که درخواست ها را پردازش و به تهیه اسناد کمک می کنند، و همچنین کارمندان با تحصیلات پزشکی بالاتر و تجربه کاری با بیماران بدون سرپرست.
اولین لیست بیماران قبلاً تهیه شده است، آنها بیش از نه هزار نفر را شامل می شوند. این سازمان همچنین لیستی از داروها تهیه کرده است که حدود 50 نوع از آنها موجود است. اولین داروها در ژانویه به بیماران تحویل داده خواهد شد.
رئیس صندوق یادآوری کرد که 60 میلیارد روبل برای تأمین اعتبار فعالیت های آن در سال 2021 اختصاص یافته است.

منبع:www.ria.ru

شناسایی کرونای “انگلیسی” در 41 کشور

بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت، کرونای انگلیسی در بیش از 41 کشور شناسایی شده است.
این سازمان خاطر نشان کرد که این وضعیت از 5 ژانویه ایجاد شده است. ما درباره “تعداد کمی از موارد” صحبت می کنیم. علاوه بر این، در 6 کشور جهشی کشف شده است که در ابتدا در آفریقای جنوبی یافت شده است.
در اواسط دسامبر، کشف جهش جدید ویروس کرونای SARS-CoV-2 در انگلستان اعلام شد. وزارت بهداشت آفریقای جنوبی نیز قبلاً گزارش داده بود که متخصصان ژنتیک جهش ویروس کرونا را در این کشور با نام 501.V2 شناسایی کرده اند.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *