انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 13990/10/20

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

پاسپورت روسی در جایگاه 50-ام بهترین های جهان قرار گرفت

بر طبق شاخص جدید پاسپورت ها Henley Passport Index، “قدرتمندترین” متعلق به ژاپنی هاست و روسیه در میان 110 پاسپورت، رتبه 50 را به دست آورد.
این رتبه بندی سالانه و به طور مشترک توسط شرکت مشاوره بین المللی Henley & Partners و حمل و نقل هوایی بین‌المللی IATA منتشر می شود. هنگام انتخاب این لیست، اصل آزادی جابه جایی دارندگان پاسپورت در نظر گرفته می شود.
جابه جایی دارندگان پاسپورت به این نحو ارزیابی می شود، امکان بازدید از دیگر کشورها بدون اخذ ویزای ورود یا اخذ ویزا هنگام رفتن به خارج از کشور.
در جایگاه اول، پاسپورت ژاپن قرار دارد: دارندگان آن می توانند آزادانه از 191 کشور جهان بازدید کنند، بعد از آن سنگاپور(190 کشور)، در جایگاه سوم کره جنوبی و آلمان (189 کشور) قرار دارند. ایتالیا، اسپانیا، فنلاند، لوکزامبورگ (188 کشور) در جایگاه چهارم و همچنین دانمارک و اتریش (187 کشور) پس از آنها قرار دارند.
در ده کشور برتر، اکثراً کشورهای اروپایی قرار داشتند، همچنین آمریکا و زلاند نو (185 کشور) در جایگاه هفتم، استرالیا (رتبه هشتم با 184 کشور) و کانادا (رتبه نهم با 183 کشور) قرار دارند.
گذرنامه روسی در جایگاه 50 ام (116 کشور) قرار گرفت. و ردیف های پایانی از میان 110 کشور به یمن و سومالی (33 کشور)، پاکستان (32 کشور)، سوریه (29 کشور)، عراق (28 کشور)، افغانستان (26 کشور) اختصاص یافتند.

منبع:www.ria.ru

شیوه جدید تقویت ایمنی بدن

متخصص گوش و حلق و بینی، ولادیمیر زایتسف، در مصاحبه با رادیو اسپوتنیک به علت اهمیت “گلو” (حلق) بخصوص در پاندمی اشاره کرد.
ویروس ها و باکتری ها از طریق دستگاه تنفسی فوقانی، از جمله، از طریق حلق، وارد بدن ما می شوند. در حلق، آنها باید از حلقه لنفوپیتلیال عبور کنند. زایتسف خاطرنشان کرد، اگر ایمنی در این مکان خوب باشد، کل عفونت در این حلقه دفع می شود.
وی توصیه کرد که با این روش به اصطلاح اسکاندیناوی، گلو را ورزیده کنید.
این پزشک توضیح داد:”ما آب انبه، پرتقال، لیمو یا گریپ فروت را انتخاب می کنیم. می-توان از آب میوه تازه استفاده کرد. همه اینها به میزان اسید معده شما بستگی دارد. آب میوه ها را داخل قالب ریخته و در فریزر می گذاریم. پس از آن، هر از گاهی، تکه های کوچکی از یخ های آب میوه ها را بیرون آورده و بنوشیم. مرکبات حاوی مقادیر زیادی ویتامین C هستند، غشای مخاطی را تقویت می کنند و با یخ، ما دیواره پشت حلق، یعنی بافت لنفاوی خود را ورزیده می کنیم”.
این شیوه باید به طور منظم تا دوبار در روز تکرار شود، قطعه یخ نباید بیش از 5 سانتی-متر قطر داشته باشد. یک تکه یخ برای یک مرتبه جذب کافی است.
برای قوی کردن گلو، همچنین پزشک توصیه می کند که در زمستان پیاده روی کنید و هوای سرد را از طریق بینی و دهان تنفس کنید. این روش هم، تأثیر مفیدی بر گلو به منظور مقابله با ویروس ها و باکتری ها از جمله در برابر عفونت کرونا ویروس، می گذارد.
با این حال، تمامی این تکنیک ها برای کسانی که از آتروفی دیوار خلفی گلو رنج می برند، که در آن غشای مخاطی بسیار خشک است، مناسب نیستند. این روش ها همچنین در صورت وجود التهاب دستگاه تنفسی فوقانی و به هنگام عفونی بود آن، توصیه نمی شوند.

منبع:www.ria.ru

پیش‌بینی سرنوشت کرونا ویروس در سال 2021 در روسیه

رئیس انجمن ملی پزشکیِ صنعتی، دکتر الکسی یاکُولِف، در مصاحبه ای با MK، چشم انداز گسترش پاندمی COVID-19 در سال 2021 در روسیه را ارزیابی کرد.
یاکولف گفت:”در روسیه همان چیزی اتفاق می افتد که در تمام جهان رخ خواهد داد، زیرا ویروس شهروند تنها یک کشور نیست. انواع ویروس SARS به اضافه نوع جدید کرونا، طبق یک سناریو، سریع یا آهسته تکامل می یابند: آنها کم خطر تر می شوند (به لحاظ بیماری زایی)، و به تبع مسری تر، به عبارت ساده تر، COVID-19 قصد دارد به یک سرماخوردگی معمولی تبدیل شود”.
به عقیده این پزشک تا بهار میزان ابتلا به COVID-19 در روسیه به حداقل خواهد رسید، و در حال حاضر در مناطق مختلف این کشور، این میزان یا به نقطه اوج رسیده و یا سیر نزولی را در پیش گرفته است.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *