انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1399/10/23

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

Раскрыта тайна невосприимчивости жителей итальянского острова к COVID-19

راز مصونیت ساکنان جزیره ایتالیایی در برابر COVID-19 فاش شد

دانشمندان ایتالیایی پدیده نادرِ جزیره ایزولا دل جیلیو “Isola del Giglio” را که هیچ یک از ساکنان آن مبتلا به کووید-19 نشدند را، مورد بررسی قرار دادند، اگرچه افراد مبتلا از ایتالیا بارها به آنجا رفته اند، اما خود ساکنان جزیره فاصله اجتماعی را رعایت نکرده اند. نتایج تحقیقات در سایت medRxiv منتشر شده است.
جزیره جیلیو در ساحل توسکانی واقع شده است. این جا یکی از معدود مکان های ایتالیا است که هنوز هیچ مورد ثبت شده ای از COVID-19 در میان مردم محلی وجود ندارد، تمامی موارد ابتلا تنها در میان گردشگران مشاهده شده است. در ضمن، این گردشگران با مردم محلی ارتباط نزدیکی داشته اند، با این حال این امر منجر به شیوع بیماری نشد.
کشتی دو بار در روز به جزیره می رود و هر بار حدود ده نفر را به آنجا می رساند. این جزیره کوچک یک محیط بسته است و تراکم جمعیت در روستاهای آن، تقریباً بیشترین میزان در کشور است. در بهار سال 2020، هیچ مقرراتی برای رعایت فاصله اجتماعی یا اقدامات قرنطینه ای وجود نداشت. بنابراین، ادغام بازدیدکنندگان با جمعیت محلی باید منجر به عفونت گسترده ای می شد که این اتفاق نیفتاد.
دانشمندان به سرپرستی آنتونیو بوگانی از دانشگاه میلان از 29 آوریل تا 3 مه سال 2020 یک مطالعه تشخیصی سرولوژی گسترده برای درک علت مقاومت جزیره در برابر ویروس کرونا انجام دادند. هدف این محققان، شناسایی آنتی بادی های SARS-CoV-2 و موارد بدون علامت در صورت وجود بود. همه بزرگسالان در سه ایستگاه اصلی این جزیره برای “آزمایش سریع” شرکت کردند. محققان از “تست سریع” برای آنتی بادی های IgG و IgM، همچنین آزمایشات PCR بزاق استفاده کردند. محققان 634 نفر از ساکنان جزیره و 89 گردشگر را مورد بررسی قرار دادند.
آنتی بادی IgM تنها در یک ساکن یافت شد که در اواخر بهار وارد جیلیو شده بود و بدون علامت بود. برای تائید نتیجه مثبت، دانشمندان این آزمایش را سه بار تکرار کردند. مشخص شد که دو نفر دیگر که قبلاً آزمایش PCR مثبت داشتند، آنتی بادی IgG داشتند. هیچ نتیجه مثبتی در بین نمونه های بزاق مشاهده نشد.
دانشمندان عدم وجود موارد علامت دار کووید-19 در جزیره جیلیو را در دو دلیل توضیح می دهند. اولاً، این جزیره تمیزترین هوا را دارد، به گفته محققان نبود آلاینده ها می تواند نقشی تعیین کننده در محدود کردن شیوع عفونت داشته باشد.
دوماً، وجود احتمالی مصونیت چندجانبه در تمام ساکنان جزیره نسبت به یک عامل بیماری زای بومی است. به نظر محققان این قانع کننده ترین دلیل این امر است.
مصونیت همه جانبه واکنش متقابل، نقش مهمی را در مقاومت در برابر عفونت ایفا می کند. طبق گفته دانشمندان، مصونیت ساکنان محلی نسبت به SARS-CoV-2 می¬تواند توسط کلون لنفوسیت هایT، CD4 باشد که به آنتی ژن های ویروس کرونا که باعث سرماخوردگی می شوند، پاسخ دهند.
پژوهشگران قصد دارند در آینده، در اوج فصل گردشگری، هنگامی که هزاران گردشگر از این جزیره دیدن می کنند، دور دیگری از غربالگری سرولوژی را انجام دهند و همچنین جزئیات اقلیم جزیره را با دقت بیشتری مطالعه کنند.

منبع:www.ria.ru

Названы города, туристы из которых чаще всего посещали Москву в каникулы

اسامی شهرهایی که گردشگران آنها در تعطیلات به مسکو رفتند

سرویس مطبوعاتی سازمان حمل و نقل مسکو گزارش داد، ساکنان سن‌پترزبورگ بیشترین تعداد گردشگران را در تعطیلات سال نو گذشته در مسکو داشته اند.
در جایگاه دوم، گردشگرانی از استان تولا، و منطقه کالوگا در رتبه سوم قرار دارند.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *