انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1399/10/24

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

Эксперт рассказал об изменениях, которые ждут рубль в ближайшие дни

در روزهای آینده چه تغییراتی در انتظار روبل است

روبل همچنان به دلیل سیرِ نزولیِ بازار بدهی روسیه و کاهش ارزهای در حال ظهور که در پس زمینه بهبود دلار آمریکا مشاهده می شود، ضعف نشان می دهد. اگر در زمینه خارجی بهبودی حاصل نشود، روبل همچنان تحت فشار خواهد بود. دیمیتری بابین، کارشناس بازار سهام BCS World of Investments، به آژانس “Prime” گفت: در روزهای آینده هر دوی USD/RUB ممکن است تا میزان 75 روبل سقوط کنند.
موقعیت روبل تحت تأثیر پیروزی حزب دموکرات در سنای امریکا نیز بوده است. علاوه بر این، روبل تحت تأثیر بهای نفت نیز تغییر می‌کند، قیمت روبل هر بشکه نفت خام دریای برنت به میزان سال 2019 بازگشته است و به سطح 4150 روبل رسید. بابین معتقد است که اگر رشد پایدار نفت از سر گرفته شود، پول روسیه ممکن است به ثبات قبل برگردد.

منبع:www.ria.ru

Найдено лекарственное растение, подавляющее коронавирус

کشف داروی گیاهیِ سرکوب کننده کروناویروس

دانشمندان آمریکایی ثابت کرده اند که عصاره گیاه آفسنطین (خاراگوش Artemisia) از تکثیر ویروس کرونا SARS-CoV-2 در آزمایشگاه جلوگیری می‌کند. نتایج تحقیق در وب سایت bioRxiv منتشر شده است.
درمنه کوهی، یا آفسنطین، در کشورهای مختلف جهان از جمله روسیه گسترش یافته است. این گیاه به عنوان آرتمیسینین نیز شناخته می شود، ماده ای با خاصیت ثابت شده ضد ویروسی که بیش از دو هزار سال برای درمان مالاریای گرمسیری مورد استفاده قرار گرفته است. همچنین نشان داده شده است که این گیاه دارای اثرات ضد ویروسی بر علیه SARS-CoV-1، ویروسی که باعث شیوع SARS در سال های 2003-2002 شده است، می باشد.
اکنون محققان دانشگاه کلمبیا در نیویورک، دانشگاه واشنگتن و موسسه پلی تکنیک Worcester نشان داده اند که عصاره مایعِ گرمِ برگِ Artemisia annua دارای فعالیت ضد ویروسی علیه SARS-CoV-2 است.
محققان عملکرد عصاره هفت نوع گیاه افسنطین را از چهار قاره مختلف بر روی SARS-CoV-2 که بر روی سلول Vero E6 تکثیر می یابد، بررسی کردند.
تمام عصاره ها در برابر SARS-CoV-2 واکنش نشان دادند، اگرچه یکی از نمونه ها از سال 2008 در انبار بوده است، به گفته دانشمندان، این نشان می دهد که ماده فعال در تمام انواع افسنطین وجود دارد و حتی در طول ذخیره سازی طولانی مدت بصورت خشک شده هم در دمای اتاق به طور پایدار حفظ می شود.
محققان ارتباط اثربخشی عصاره مایع گرم از آفسنطین با محتوای موجود در برگ های آرتمیسینین و سایر فلاونوئیدها را ارزیابی کردند. مشخص شد که اثر ضد ویروسی عصاره با آرتمیسینین و دیگر فلاونوئیدها ارتباط منفی دارد و با آمودیاکین، ماده ای که برای درمان مالاریا نیز استفاده می شود، ارتباط مثبت دارد.
مدیر تحقیق کنندگان، پاملا ودرز، از دپارتمان زیست شناسی و بیوتکنولوژی انیستیتوی پلی تکنیک Worcester در یک خبرنامه مطبوعاتی گفت: “نتایج نشان می دهد که ماده فعال موجود در عصاره آرتمیسینین نیست، بلکه نوعی دیگر یا ترکیبی از موادی است که به طور هم افزایی برای جلوگیری از عفونت ویروسی پس از نفوذ آن، عمل می کنند”.
به گفته دانشمندان، مواد افسنطین از تکثیر SARS-CoV-2 پس از نفوذ آن به درون سلول جلوگیری می کنند، زیرا آزمایشات نشان داده است که عصاره های افسنطین از کمترین عملکرد ضد ویروسی علیه ویروس‌های شبه آزمایشگاهی حاوی پروتئین سنبله (تاج) SARS-CoV-2 که ویروس از آنها برای اتصال و ورود به سلول های میزبان استفاده می‌کند، برخوردارند.
ودرز می گوید: “این اولین گزارش در مورد اثرات عصاره های مایع گرم افسنطین در برابر SARS-CoV-2 است. مطالعات آتی، اثرات داخل بدن را بررسی می کنند تا ببینند آیا می توان از درمنه (Artemisia annua) برای تولید دارویی در درمان COVID-19 استفاده کرد”.
محققان امیدوارند که اگر آزمایش های بالینی بعدی موفقیت‌آمیز باشد، پودر برگ های خشک افسنطین به دارویی ارزان و ایمن در برابر ویروس کرونا تبدیل شود، که بتوان در مکان هایی که سازماندهی واکسیناسیون دشوار است، استفاده شود.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *