انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1399/10/30

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

Семимильными шагами к запуску”. Ученый о большом успехе России на Марсе

موفقیت بزرگ روسیه در مریخ :” گام های بلند به سوی پرتاب”

ماهواره های روسیه در مدار زمینمرحله دوم مأموریت ExoMars که برای پرتاب در سپتامبر 2022 برنامه‌ریزی شده، در حال انجام است. اهداف این اکتشاف، فرود نرم و آسان، تحقیق بر روی سکوهای ثابت و متحرک، حفاری در افق های دست نخورده توسط تابش کیهانی، جستجوی نشانه های زیستی در مریخ است. مدیر علمی بخش روسی این پروژه، رئیس گروه فیزیک سیارات و اجسام کوچک منظومه شمسی IKI RAS، آلگ کارابلف معتقد است که اگر زندگی در جایی از سیاره سرخ پنهان شده باشد، آن تنها در زیر زمین و در عمق بیش از یک و نیم متر است.
دومین مأموریت ExoMars برای تابستان سال 2020 برنامه‌ریزی شده بود، اما به سال 2022 موکول شد. ماژول پرواز با موشک Proton-M، یک وسیله نقلیه با چتر و سیستم ترمز به فضا پرتاب خواهد شد، یک سکوی فرود Kazachok با مریخ‌نورد Rosalind Frankin از آن در مدار مریخ جدا خواهد شد. محل فرود احتمالاً دشت اوکسیا در نیمکره شمالی نزدیکی خط استوا است.

منبع:www.ria.ru

Болгария готовится к массовому приему туристов из России

بلغارستان آماده استقبال گسترده از گردشگران روسیه می‌شود

گردشگری بلغارستان توریسمبه گزارش صنعت گردشگری، بلغارستان امیدوار است که واکسیناسیون جهانی، گردشگری را به وضعیت عادی برگرداند و به نوبه خود به بازگشت مهمانان روسی اشاره کرده است.
این بیانیه توسط وزیر گردشگری کشور بلغارستان، ماریجانا نیکولووا، هنگام بازرسی از فرودگاهی در شهر بورگاس، یکی از اصلی ترین مراکز “تفریحی” گفته شد.
دفتر گردشگری ملی بلغارستان در روسیه گفت، طبق گفته مدیر اجرایی، 6400 پرواز در بورگاس در فصل گردشگری در سال 2021 پیش بینی می شود، بیشتر پروازها از روسیه اعلام شده اند. علاوه بر این بلغارستان روی بازارهای لهستان و چک هم حساب می کند.
فصل تابستان در این کشور باید از اول ژوئن آغاز شود.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *