انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1399/11/01

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

В Польше в феврале планируют открыть рестораны и отели

رستوران ها و هتل ها در فوریه در لهستان باز خواهند شد

عادات صبحانه خوردن روس هانخست وزیر، ماتئوس موراوتسکی در کنفرانس مطبوعاتی در ورشو گفت، لهستان ممکن است در ماه فوریه رستوران و هتل ها را باز کند.
به دلیل شمار بالای موارد ابتلا به کرونا ویروس، دولت قرنطینه ملی ایجاد کرده است. هتل ها، استخرها، سالن های بدنسازی تعطیل هستند و رستوران ها، کافه ها می توانند تنها به صورت “بیرون بر” کار کنند.
موراوتسکی گفت:”چندین صنعت هستند که ویروس کرونا بیشترین آسیب را به آنها وارد کرده است، آنها به دلیل اینکه می توانند از مراکز اصلی پخش عفونت باشند، بسته شده اند. اینها صنایع غذایی، هتلداری و گردشگری هستند. در ده روز آینده، نمایندگان این بخش ها سعی می کنند، پروتکل های بهداشتی لازم برای شروع به کار در وضعیت بیماری همه گیر را آماده کنند”.
وی خاطر نشان کرد که تصمیم برای آغاز به کار این صنایع به “تعداد مبتلایان، وضعیت همسایگان و میزان واکسینه شدگان دارد”.

منبع:www.ria.ru

Казахстан решил начать вакцинацию “Спутником V” раньше срока

قزاقستان تصمیم گرفت واکسیناسیون “Sputnik V” را زودتر از موعد مقرر آغاز کند

واکسیناسیون کوید 19 در روسیهآلکسی تسوی، وزیر بهداشت جمهوری قزاقستان گفت که این کشور، واکسیناسیون را زودتر از موعد و از اول فوریه آغاز می کند.
پیش از این، نورلیبک آسیلبکوف، سرپرست کمیته کنترل پزشکی و دارویی، گفته بود که واکسیناسیون با استفاده از داروی روسی “Sputnik V” در اواخر ماه فوریه برنامه ریزی شده است.
تسوی خاطر نشان کرد که طبق توافق نامه ای که بین مجتمع دارویی کاراگاندا و صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه برای تهیه 20 هزار دوز واکسن “Sputnik V” انجام شده، مجوز واردات دوره اول این واکسن در 20 ژانویه صادر خواهد شد.
طبق گفته این وزارتخانه، در نیمه اول سال، دو میلیون نفر و در نیمه دوم، سه تا چهار میلیون نفر باید واکسینه شوند. در مراحل اول، پزشکان، کارمندان خدمات بهداشتی و اپیدمیولوژیک، معلمان، دانش آموزان و افراد مبتلا به بیماری های مزمن واکسینه خواهند شد.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *