انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1399/11/04

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

Руководитель полетом МКС оценил снижение давления на станции из-за утечки

کاهش فشار در ایستگاه فضایی بین‌المللی به دلیل نشت هوا

ولادیمیر سالُویِف، مدیر پرواز بخش روسی ایستگاه فضایی بین‌المللی گفت: میزان نشت هوا از ماژول روسی ایستگاه فضایی بین‌المللی 0.3 تا 0.4 میلی‌متر جیوه در روز است و تا شرایط اضطراری خیلی فاصله دارد.
کشف شی مرموز در مدار زمینوی در پخش زنده کانال تلویزیونی “Россия-24” گفت: “فشار موجود در ایستگاه 750 میلی متر جیوه است، و در نتیجه  این به اصطلاح نشت، ما 0.4-0.3 میلی متر جیوه در روز از دست می دهیم”.
نشت کوچک هوا در ایستگاه فضایی بین‌المللی در سپتامبر 2019 به ثبت رسید. پس از اینکه سرعت آن در آگوست – سپتامبر سال 2020 پنج برابر شد، خدمه ایستگاه دوبار دریچه های ماژول را بستند تا نشتی آن را بررسی کنند و به مدت چند روز بخش روسی ایستگاه جدا شده بود.
مشخص شد که این نشت در محفظه میانی ماژول “Zvezda” روسیه واقع شده است. فضانوردان به طور موقت این نشتی را از بین بردند با این حال به‌طور کامل از بین نرفته است.
سرویس خبری روسکاسموس “Роскосмосе” به ریانواستی گفت که این تَرَک در ایستگاه فضایی بین‌المللی فضانوردان را تهدید نمی کند و متخصصان زمینی در حال تصمیم گیری برای نحوه تعمیر آن برای مدت طولانی هستند.

منبع:www.ria.ru

В ВОЗ объяснили летальность “британского” штамма коронавируса

توضیح سازمان بهداشت جهانی درباره میزان کشنده بودن کرونای “انگلیسی”

ویروس کرونا کوید 19افزایش نرخ مرگ و میر ویروس کرونای “انگلیسی” که نخست‌وزیر انگلیس باریس جانسون درباره آن صحبت کرد، ممکن است با بارِ وارده بر سیستم بهداشت در ارتباط باشد. این مسئله را رئیس گروه فنی واحد بیماری های اضطراری سازمان بهداشت جهانی (WHO)، ماریا وان کرکخووه بیان کرد.
وی در جلسات توجیهی گفت: “اگر میزان انتقال ویروس در شما افزایش یافته باشد، موارد بیشتری از ابتلا به عفونت خواهید داشت. من می دانم که این امر ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما اگر موارد ابتلا بیشتر باشند، موارد بستری هم افزایش خواهند یافت. در شرایطی که سیستم مراقبت و بهداشت با بار زیادی مواجه شود، در آن صورت میزان مرگ و میر افزایش می یابد زیرا کار سیستم دچار فشار زیادی شده است”.
جانسون روز جمعه گفت، جهش ویروس کرونا که قبلاً شناسایی شده بود، 30% کشنده تر از آن است که قبلاً شناخته شده بود و تا 70% عفونی تر است. وی همچنین خاطر نشان کرد که نمی توان در مورد برون رفت زود هنگام انگلیس از مقررات قرنطینه صحبت کرد، زیرا سطح آلودگی به ویروس کرونا هنوز هم بسیار زیاد است و بیمارستان های شهر قادر به کنار آمدن با گروه های بیماران نیستند.

منبع:www.ria.ru

Юрий Борисов получил “Золотого орла” за лучшую мужскую роль

یوری باریسُف عقاب طلایی بهترین بازیگر نقش اول مرد را دریافت کرد

خبرنگار ریانواستی گزارش داد، بازیگر یوری باریسُف، بهترین هنرپیشه سال 2020 برنده جایزه ملی سینمایی “عقاب طلایی” شد، این جایزه برای بازی در فیلم “کلاشینکُف” به وی اهدا شد.
مراسم اهدای جوایز در روز جمعه در سالن شماره یک مجتمع “فیلم مسکو” برگزار شد.
در میان کاندیدهای “بهترین بازیگر نقش اول مردِ سینما”، الکساندر پتروف با بازی در فیلم “استرلتسوف” و ماکسیم ماتویف با بازی در فیلم “اتحاد نجات” نیز حضور داشتند.
همچنین ماکسیم ماتویف، برنده جایزه “بهترین بازیگر مرد مجموعه تلویزیونی” برای بازی در سریال “تریگر” شد.

منبع:www.ria.ru

В Москве временно закрыли участок “оранжевой” ветки метро

بخشی از خط متروی “نارنجی” مسکو، موقتاً بسته شد

بخش Kaluzhsko-Rizhskaya خط متروی مسکو “Belyaevo” – “Novye Cheryomushki” تا 7 فوریه بسته است، برای جبران خسارت، اتوبوس های رایگان در ایستگاه ها و خطوط سفرهای کوتاه‌مدت منظم برای مسافران راه‌اندازی می شود.
همان‌طور که قبلاً توسط اداره حمل‌ونقل مسکو گزارش شده بود، یک تونل در بخش بسته شده خط متروی “حلقه بزرگ” در حال احداث است. قطارها از ایستگاه Novye Cherymushki” به مرکز و از ایستگاه “Belyaevo” به سمت جنوب می روند. مسافران می توانند به جای قطار از مسیرهای رایگان KM استفاده کنند.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *