انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1399/11/05

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

Dawn: Пакистан одобрил применение российской вакцины “Спутник V

Dawn: پاکستان استفاده از واکسن روسی Sputnik V را تائید کرد

واکسن کرونا روسیهروزنامه داون به نقل از یک مقام رسمی کشور گزارش داد که دولت پاکستان مجوز استفاده اضطراری از واکسن Sputnik V روسیه را صادر کرده و به یک شرکت داروسازی محلی اجازه واردات و توزیع را داده است.
این مقام مسئول خاطر نشان کرده است که واکسن روسی، سومین داروی مورد تائید برای استفاده است.
این مقام رسمی توضیح داد:”در جلسه‌ای که به میزبانی شورای ثبت سازمان کنترل داروی پاکستان (Drap) برگزار شد، واکسن دیگری نیز مجوز استفاده در شرایط اضطراری را دریافت کرد، این دارو با حمایت صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه ساخته شده است”.
وی همچنین تأکید کرد که شرکت دارویی محلی AGP تنها وارد کننده و توزیع کننده واکسن روسی خواهد بود.
پیش از این مشخص شد که مقامات پاکستانی استفاده اضطراری از واکسن AstraZeneca و داروی شرکت چینی Sinopharm را مجاز دانسته اند.

منبع:www.ria.ru

Кипр открывает границы для туристов из всех стран

قبرس مرزهای خود را به روی گردشگران تمام کشورها باز می کند

صنعت توریسم، جهانگردیتورپروم به نقل از کانال تلویزیونی دولتی CyBC گزارش می دهد که قبرس از اول ماه مارس، مرزها و فرودگاه های خود را به روی جهانگردان تمام کشورها باز می کند.
خارجی هایی که وارد می شوند باید نتیجه آزمایش منفی کرونا را ارائه دهند. علاوه بر این، مهمانان منطقه “قرمز” که روسیه نیز شامل آن می شود، باید علاوه بر تست انجام شده در کشور آنها، یک بار دیگر هم آن را پس از ورود به جزیره تکرار کنند.
معاون وزیر گردشگری این کشور، ساواس پردیوس بر روی آنتن تلویزیونی گفت:”گردشگران اگر در بدو ورود نتیجه مثبتی از آزمایش COVID-19 نداشته باشند، می توانند بدون محدودیت های قرنطینه ای از قبرس بازدید کنند”.
وی یادآور شد که مقامات قبرس ممنوعیت ورود شهروندان از 56 کشور را لغو خواهند کرد. این کشورها به دسته های زیر تقسیم می شوند: کشورهای عضو اتحادیه اروپا، کشورهای منطقه اقتصادی اروپا (نروژ، ایسلند، سوئیس، لیختن اشتاین)؛ انگلیس، روسیه، اوکراین، بلاروس، مصر، امارات، اردن، لبنان و عربستان صعودی.

منبع:www.ria.ru

Рейс в Москву из Петербурга вернулся в Пулково из-за неисправности

پرواز سن‌پترزبورگ به مقصد مسکو به دلیل سوء عملکرد به پالکو بازگشت

پرواز مسکوسرویس مطبوعاتی شرکت Northern Capital Gateway Consortium (مجری فرودگاه Pulkovo) گزارش داد، پروازی که از سن‌پترزبورگ به مسکو عزیمت کرد به دلیل نقص فنی به فرودگاه پالکُوُ بازگشت.
سرویس مطبوعاتی فرودگاه به ریانواستی گفت:”امروز در ساعت 19:11 در فرودگاه Pulkovo، پرواز شرکت هواپیمایی “روسیه” که به قصد مسکو بلند شده بود، فرود ایمنی انجام داد. در طول پرواز، خدمه اطلاعاتی درباره نقص فنی دریافت کرده بودند”.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *