انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1399/11/06

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

Сахарная летяга? В Новосибирске рассказали о необычном звере

بادپر شِکَری؟ حیوان وحشی غیرمعمول در نووسیبیرسک

باغ وحش نووسیبیرسک عکسی را در اینستاگرام منتشر کرد و درباره یک حیوان غیرمعمول صحبت کرد، صاریغ کوتوله[1] یا پرنده شکری [2] .
این حیوان به دلیل تغذیه از شهد گل شیرین، گرده و شیره اقاقیا و برخی از انواع اوکالیپتوس این نام را دریافت کرده است.
به گفته کارشناسان سنجاب پرنده شکری، یک حیوان کوچک است که از نظر بدنی شبیه به سنجاب است و تنها 75 تا 160 گرم وزن دارد.
دم بلند و بوته دار او می تواند سیم پیچ شود و از آن آویزان شود و یا به عنوان سکان پرواز استفاده شود.
از ویژگی های بارز این حیوانات غشاهای چرمی نازکی است که از انگشت پنجم پاهای جلویی تا انگشت اول انگشتان عقب کشیده می شود. هنگام استراحت حیوان قابل مشاهده نیستند، اما در حین پرواز با پریدن از درختی به درخت دیگر صاف می شوند.

[1] کوتوله صاریغان، تیره‌ای از صاریغ­های استرالیایی است. این کیسه داران 5 گونه هستند که در 2 سرده طبقه بندی شده‌اند. آن­ها بومی استرالیا هستند ولی یک گونه از آن­ها در اندونزی و گینه نو نیز یافت می­شود.

[2] خواستگاه بادپرهای شکری استرالیا، اندونزی و گینه نو است و معمولا در بالای درختان زندگی می­کنند. نام این موجود از نوع غذایی است که می‌خورد مانند شهد و شیره درختان و همچنین توانایی پرواز کردن نیز در انتخاب این نام دخیل بوده است.

منبع:www.ria.ru

Названы самые популярные города для зимних путешествий

محبوب ترین شهرها برای سفرهای زمستانی

به گزارش Biletix، در ژانویه و فوریه 2021، بیشتر گردشگران روسی قصد سفر به سوچی، مسکو و سن‌پترزبورگ را دارند.
با توجه به شرایط اپیدمی در جهان، بیشتر مردم به سفرهای داخل کشور روی آورده اند. مقصدهای خارج از کشور تنها 5.3 درصد از بلیط های رزرو شده را تشکیل می دهند. سال گذشته این رقم 30.7 درصد بود.
میانگین صورت حساب پروازهای رفت و برگشت در داخل روسیه با 29 درصد کاهش، از 9147 به 6521 روبل کاهش یافته، در حالی که در خارج از کشور 22 درصد افزایش یافته است، از 15،556 به 18،984 روبل.
محبوب ترین مقصدها در روسیه، سوچی (29 درصد از کل فروش بلیط هواپیمای داخلی)، مسکو (15 درصد)، سن‌پترزبورگ (9)، سیمفروپول (5)درصد و کالینینگراد (چهار درصد) بود.
مسیرهای خارجی مورد تقاضا، استانبول (26 درصد از کل فروش بلیط های خارجی)، ایروان (16)، آنتالیا (ده) و دبی (نه درصد).

منبع:www.ria.ru

В России впервые получили фотографию “британского” штамма коронавируса

در روسیه برای اولین بار تصویری از نوع جهش یافته ویروس کرونای “انگلیسی” گرفته شد

واکسن کرونا
COVID19

بر اساس وب سایت سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و رفاه افراد، دانشمندان این سازمان برای اولین بار از ویروس جدید کرونای “انگلیسی” در زیر میکروسکوپ عکس گرفتند.
در خبر آمده است:”مرکز بودجه ای فدرال علوم، مرکز تحقیقات دولتی ویروس شناسی و بیوتکنولوژی “وکتور” برای اولین بار در جهان از یک ویروس کرونای “انگلیسی” جدا شده از یک بیمار در دسامبر 2020 عکس گرفت. عکس ویروس زیر میکروسکوپ و در چهارچوب مطالعه و بررسی پیوسته درباره ویژگی های این نوع جدید کرونا، از جمله ویژگی های ساختاری و پیدایش آن در کِشت سلول ها و مدل های آزمایشی با استفاده از حیوانات آزمایشگاهی، بدست آمده است”.
در این خبر ذکر شده است که تست های PCR ثبت شده در روسیه، که توسط مؤسسات روسپاتربنادزور تهیه و ساخته شده اند، اطمینان از شناسایی موارد آلودگی به ویروس “انگلیسی” را تضمین می کنند و سیستم تست موسسه تحقیقات مرکزی اپیدمیولوژی روسپاتربنادزور قادر است این نوع ویروس را از انواع جهش یافته تشخیص دهد.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *