انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1399/11/07

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

Советский автомобиль оценили в 37 миллионов рублей

اتومبیل زمان شوروی، 37 میلیون روبل ارزش‌گذاری شد

اتومبیل زمان شوروی “ZIL-41045” با قیمت 37 میلیون روبل در سایت auto.ru به فروش گذاشته شد.
به گفته مالک خودرو ، او اطمینان دارد که این اتومبیل در ژانویه سال 1984 تولید شده است. در این اطلاعیه آمده که در سال های 1985-1984، فقط 19 خودرو از این مدل و به این شکل تولید شده است.
صاحب اتومبیل اظهار داشت که او این ماشین را در سال 2004 خریداری کرده و پس از آن در سال 2006-2005 خودرو توسط کارمندان AMO ZIL به طور کامل بازسازی شده و فقط از قطعات یدکی بومی استفاده شده است. علاوه بر این اشاره شده که اتاق ماشین تعمیر نشده و در شرایط کاملاً اصلی خود است.

منبع:www.ria.ru

Минздрав дал советы по беременности для переболевших COVID-19 женщин

توصیه های وزارت بهداشت درباره بارداری زنانی که از COVID-19 بهبود یافته اند

به زنان مبتلا به عفونت ویروس کرونا توصیه می شود که سه ماه بعد از بهبودی برای بارداری اقدام کنند. این توصیه توسط وزارت بهداشت فدراسیون روسیه در مورد سازماندهی مراقبت های پزشکی برای زنان باردار و نوزادان مبتلا به کووید-19 اعلام شده است.
در عین حال، هنوز مشخص نیست که چه عواقب دراز مدتی به سلامت باروری زنانی که به COVID-19 مبتلا شده اند، مرتبط باشد.

منبع:www.ria.ru

Ученые назвали число этапов формирования Солнечной системы

دانشمندان تعداد مراحل شکل گیری منظومه شمسی را نام بردند

دانشمندانی از انگلستان، آلمان و سوئیس مدل نظری جدیدی را برای تشکیل دو مرحله ای سیارات در منظومه شمسی ارائه دادند. به گفته این دانشمندان، منظومه شمسی به زیبایی، تفاوت در ترکیب شیمیایی و ایزوتوپی اجسام قسمت های داخلی و خارجی نظام سیاره ای ما را توضیح می دهد. نتایج این تحقیقات در مجله Science منتشر شده است.
ماهواره های روسیه در مدار زمینمشخص شد که سیارات داخلی منظومه شمسی، که به اصطلاح گروه سیارات زمینی نامیده شده اند: زمین، ونوس و مریخ، کوچک هستند و حاوی آب بسیار کمی هستند، در حالی که سیارات بخش خارجی بزرگ و مرطوب هستند. این دو گروه همچنین از نظر ترکیب ایزوتوپی عناصر تشکیل دهنده آنها تفاوت قابل توجهی دارند. مدت هاست که دانشمندان به دنبال پاسخ به این سؤال بودن که این اختلافات از کجا ناشی می شوند، اگر تمام سیارات از یک پیش ابر سیاره تشکیل شده اند.
محققان دانشگاه آکسفورد، دانشگاه مونیخ، زوریخ و دانشکده عالی فنی سوئیس در زوریخ مدل دو مرحله ای نحوه جمع شدن سیارات زمینی، اجرام آسمانی کوچک که از آن ها سیارات اولیه در فرایند چسبیدن به یکدیگر تشکیل شده اند را برای توضیح توالی زمانی شکل گیری سیارات و توجیح جداسازی و عناصر ایزوتوپی در درون و بیرون بخش های منظومه شمسی پیشنهاد کردند.
مطابق با این مدل، سیارات اولیه گروه زمینی زودتر تشکیل شده و به دلیل تجزیه رادیواکتیو ایزوتوپ آلومینیوم -26 به شدت گرم شدند. ذوب داخلی منجر به تشکیل هسته های آهنی و گاززدا با از بین رفتن مواد فرار شد.
سیارات اولیه بیرونی بعدها و با حرارت رادیوژنیک کمتری شروع به جمع شدن کردند، بنابراین آنها میزان زیادی از مواد فرار خود را که در اصل از ابر سیاره گرفته شده بود، حفظ کردند. به این ترتیب، بخش‌های داخلی و خارجی منظومه شمسی در اولین مرحله از پیدایش خود، دو مسیر تکاملی متفاوت را دنبال کردند.
محقق برجسته، دکتر تیم لیختنبرگ (Tim Lichtenberg)، از دپارتمان فیزیک فضایی، اقیانوسی و سیاره ای در بیانیه مطبوعاتی دانشگاه آکسفورد گفت:”فاصله زمانی متفاوت شکل گیری دو گروه سیاره منظومه شمسی، به این معنی است که محرک ها (موتورهای) حرارتی داخلی آنها برای از هم پاشیدن وتجزیه رادیواکتیو به طور قابل توجهی متفاوت است”. بخش درونی منظومه شمسی به سرعت داغ شد و اقیانوس های ماگمای داخلی، هسته های آهنی و گاززدایی را تشکیل دادند که در نهایت منجر به تشکیل سیارات خشک شد.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *