انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1399/11/12

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

Поезда в метро Москвы 31 января будут проезжать несколько станций без высадки пассажиров

در 31 ژانویه قطارها در متروی مسکو بدون پیاده کردن مسافران از چندین ایستگاه عبور خواهند کرد

در کانال تلگرامی اداره حمل و نقل و توسعه زیرساخت های حمل و نقل جاده ای این گزارش آمده است که مسافران در 31 ژانویه از ساعت 8:00 نمی توانند در چند ایستگاه متروی مسکو (“آلکساندوفسکی ساد”، “آخوتنی ریاد”، “تئاترالنایا”، “پلوشاد رِوالوتسی”، “کوزنِتسکی مُست”، “لوبیانکا” و “کیتای – گوراد”) پیاده شوند، قطارها بدون توقف از این ایستگاه ها عبور خواهند کرد.
پیش از این، پلیس مسکو دستور اعمال محدودیت هایی را در مرکز شهر مسکو به منظور حفظ امنیت شهروندان اعلام کرده بود.

منبع:www.ria.ru

Правительство проиндексирует социальные пособия с 1 февраля

دولت از اول فوریه کمک هزینه های اجتماعی را به بالاتر از میزان شاخص افزایش می دهد

میخائیل میشوستین نخست وزیر روسیه دستوری را برای افزایش برخی از کمک هزینه های اجتماعی از اول فوریه امضا کرد. در این باره، روز شنبه سرویس مطبوعاتی هیئت وزیران گزارش داد.
نخست وزیر، میخائیل میشوستین قطعنامه ای را برای افزایش 4،9% برخی از مزایای اجتماعی امضا کرد.
این افزایش شامل پرداخت به معلولان، جانبازان، قربانیان چرنوبیل، قهرمانان روسیه و شهروندان آسیب دیده در محل کار می شود.
همچنین این افزایش مزایای اجتماعی شامل خانواده های دارای فرزند نیز می شود. این سرویس مطبوعاتی تصریح کرد: از جمله پرداخت هایی در بدو تولد کودکان، کمک هزینه های ماهانه برای مراقبت از کودکان، کمک هزینه برای زنان بارداری که در سازمان های پزشکی نام آن ها به ثبت رسیده است.

منبع:www.ria.ru

В Японии выявили очаг заражения британским штаммом коронавируса

در ژاپن، کانون ابتلا به عفونت کرونا ویروس شناسایی شد

به گزارش روزنامه “Nikkei”، وزارت بهداشت ژاپن از شناسایی ویروس کرونای انگلیسی در پنج شهروند دیگر ساکن توکیو و استان همجوارش سایتاما خبر داد.
ویروس انگلیسی در سه نفر از شهر سایتاما شناسایی شد که در یک شرکت همکار هستند و از شرکتی بازدید کرده بودند که یک نفر در آنجا قبلاً به این ویروس مبتلا شده بود. بدین ترتیب، این روزنامه خاطر نشان می کند که وزارت بهداشت ژاپن احتمال ایجاد اولین کانون آلودگی به ویروس جدید را رد نکرده است.

منبع:www.ria.ru

В РАН объяснили обнаружение признаков жизни на Венере

توضیحات آکادمی علوم روسیه در مورد کشف نشانه هایی از وجود حیات بر روی سیاره ونوس (زهره، ناهید)

کشف شی مرموز در مدار زمیندر سپتامبر سال 202 مشخص شد که دانشمندان انگلیسی و آمریکایی گاز سمی فُسفین را در جو ونوس کشف کرده اند، یک گاز سمی بی رنگ که ممکن است منشأ
بیولوژیکی داشته باشد. در کره زمین این گاز توسط برخی از باکتری ها در روند زندگی ترشح می شود. در اواخر ژانویه، دانشمندان دانشگاه واشنگتن تائید کردند که همکاران آنها فُسفین را با دی اکسید گوگرد اشتباه گرفته اند.
به گفته کاربورف، قبلاً چندین مقاله از این دست وجود داشته است که وجود فسفین را رد می کنند. دانشمندان هلندی گزارش دادند که هنگام پردازش داده ها، از نسخه نرم افزار اشتباه استفاده شده است، بنابراین مشاهدات را از نظر آماری نمی توان قابل اعتماد دانست.
این دانشمند افزود که این موضوع نیاز به تحقیقات بیشتری دارد، بنابراین برنامه پیشنهادی روسیه برای مطالعه ونوس نیاز به تغییر نخواهد داشت.
برنامه تحقیقات روسیه شامل سه مرحله است. اولین مرحله، راه اندازی”Venus – D” در نوامبر 2029 با هدف مطالعه سطح، جو، ساختار داخلی و پلاسمای اطراف ونوس انجام می شود. دومین مأموریت که در ژوئن 2031 آغاز می شود، ادامه مطالعه جو این سیاره است و سومین مأموریت که از ژوئن 2034 آغاز می شود، باید نمونه هایی از خاک ونوس، جو و آئروسل به منظور مطالعه به زمین آورده شود.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *