انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1399/11/18

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

Bloomberg назвал “Спутник V” крупнейшим научным прорывом со времен СССР

بلومبرگ، Sputnik V را بزرگترین پیشرفت علمی از زمان اتحاد جماهیر شوروی نامید

واکسن کرونا در روسیه

به نقل از خبرگزاری بلومبرگ، واکسن روسی Sputnik V که در ابتدا با شک و تردید در غرب به آن نگاه می شد، اکنون به محبوبیت جهانی در مبارزه با پاندمی کووید-19 دست یافته است.
همانطور که خبرنگاران خاطرنشان کردند، پس از انتشار نتایج مرحله سوم آزمایشات بالینی در مجله معتبر پزشکی The Lancet که کارایی بالای “Sputnik V” را تأیید می کند، کشورهای مختلف برای تهیه دارو “به صف” ایستاده اند.
نویسندگان این مقاله تاکید کردند که در نبرد جهانی برای پیروزی بر پاندمی “مسابقه واکسن ها” اهمیت ژئوپلیتیکی پیدا کرده است: دولت ها در تلاشند تا پس از اجرای اقدامات محدود کننده، بر خسارات عظیم اقتصادی- اجتماعی غلبه کنند. روسیه یکی از معدود کشورهایی است که در آن دانشمندان توانستند واکسنی با کیفیت بالا تولید کنند و این برای روسیه مزیت خاصی است.
بلومبرگ اینگونه نتیجه‌گیری کرد :” شاید روسیه بزرگترین پیشرفت علمی خود را از زمان اتحاد جماهیر شوروی انجام داده باشد”.
نشریه The Lancet این هفته، نتایج مرحله سوم آزمایش “Sputnik V” بر روی داوطلبان را منتشر کرد. مطالعات، ایمنی بالای واکسن روسی و اثربخشی آن در سطح 91.6 درصد را تأیید کرده است. ضمناً طبق گفته دانشمندان مرکز گامالیا، واکسن به‌طور کامل از انسان ها در برابر موارد شدید ابتلا به کووید-19 محافظت می کند.
واکسن “Sputnik V” اولین داروی پیشگیری از COVID-19 در جهان است. وزارت بهداشت روسیه آن را در اواسط ماه اوت ثبت کرد. این واکسن در مرکز گامالیا ساخته شده است.

منبع:www.ria.ru

Синоптик рассказал, сколько продержатся морозы в Москве

متخصص هواشناسی: یخبندان مسکو تا چه زمانی دوام می آورد

آب و هوای روسیه، یخبندانريال سیبریمدیر مرکز هواشناسی ” Meteo”، الکساندر شوالوف گزارش داد که یخبندان در پایتخت تا اواسط ماه فوریه ادامه خواهد داشت.
بر اساس پیش بینی متخصص هواشناسی، در تعطیلات آخر هفته، دماسنج در هنگام روز، دمای منفی 15 درجه و در شب منفی 20 درجه را نشان خواهد داد.
در اوایل هفته آینده، سردترین روزها در مسکو پیش بینی شده است. بنابراین، دمای هوای مسکو بین 21 تا 26 درجه زیر صفر خواهد بود و در بعضی از نقاط تا منفی 30 درجه سردتر خواهد شد.
شوالوف در پخش زنده “رادیو 1” گفت: “تمام نیمه اول فوریه سرد خواهد بود. دمای منفی 15 درجه در روز و منفی 20 درجه در شب تا اواسط ماه غیرمعمول نخواهد بود”.
به گفته وی، باید در نیمه دوم فوریه منتظر گرم شدن هوا در پایتخت و مناطق دیگر باشیم.

منبع:www.ria.ru

В России разработали ракетный двигатель, не используя бумажных чертежей

طراحی موتور موشک بدون استفاده از نقشه های کاغذی در روسیه

پیتر لیواچکی، طراح ارشد NPO “Energomash” گفت که برای اولین بار طراحان روسی یک موتور راکت، به‌صورت کاملاً دیجیتالی طراحی کرده اند.

منبع:www.ria.ru

Власти Болгарии планируют вакцинировать работников туриндустрии

مقامات بلغارستان قصد دارند کارکنان صنعت توریسم را واکسینه کنند

صنعت توریسم، جهانگردیبه گزارش ATOR، وزارت جهانگردی بلغارستان پیشنهاد کرده است که به ترتیب اولویت، کارکنان بخش گردشگری علیه کووید-19 واکسینه شوند.
وی این موضوع را با وزیر بهداشت و مقامات سازمان ملی واکسیناسیون در میان گذاشت و خاطر نشان کرد اگرچه “نظم و مقررات” در هتل های بلغارستان وجود دارد، اما مدیران و سایر کارمندان بخش هتل ها هنوز هم در معرض خطر ویروس کرونا هستند.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *