انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1399/11/20

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

В Гидрометцентре предупредили об опасном погодном явлении

مرکز آب‌وهواشناسی درباره یک پدیده خطرناک هشدار داد

رومن ویلفند، مدیر علمی مرکز آب‌وهواشناسی به ریانواستی گفت، کاهش غیرمترقبه پنج روزه دمای هوا در منطقه روسیه اروپایی، و همچنین در سیبری غربی یک پدیده خطرناک تلقی می شود.
این متخصص هواشناسی گفت:”زمانی که ناهنجاری دما تا منفی هفت درجه و پایین تر کاهش پیدا کند، و از آنجایی که در طی پنج روز (از 7 فوریه تا 11 فوریه) به این صورت است، ما پیش‌بینی می کنیم که حداقل ناهنجاری تا پایین تر از هفت درجه هم برود. و این یک پدیده خطرناک آب‌وهوایی است….این هشدار اعلام شده است و همه در حال آماده شدن برای آن هستند”.
وی خاطر نشان کرد که این هشدار شامل محدوده عظیمی می شود: منطقه فدرال شمال غربی، منطقه فدرال مرکزی، منطقه فدرال ولگا، اورال و سیبری غربی. انحراف از نرمال دما در این مناطق از منفی هشت تا منفی ده درجه خواهد بود.
ویلفند همچنین گفت که یخبندان در قسمت اروپایی روسیه در آخر هفته کاهش می یابد.
وی تصریح کرد که بیشترین سرما در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه خواهد بود، زمانی که در مسکو دمای هوا در شب به منفی 30 درجه می رسد و در مناطق کاستروما و ولادیمیر به منفی 32 درجه کاهش می یابد. در تعطیلات آخر هفته انتظار می رود دمای هوا تا منفی 10 درجه کاهش یابد.

منبع:www.ria.ru

В Приморье одна из крупнейших птиц планеты попала на видео

تصویر یکی از بزرگترین پرندگان کره زمین در پریمور

تصویر یکی از بزرگترین پرندگان کره زمین در پریمورپارک ملی “Land of the Leopard National Park” “سرزمین پلنگ”، ویدئویی از کرکس های سیاه، یکی از بزرگترین پرندگان شکاری کره زمین، را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد.
این پرندگان در زمستان در آسمان شمال غربی چین پرواز می کنند و مسافتی چهار هزار کیلومتری را طی می کنند، کارشناسان پارک ملی توضیح می دهند که “تعداد زیادی از آنها پرواز کردند و به همین دلیل در دام دوربین گرفتار شدند”.

منبع:www.ria.ru

Билл Гейтс назвал две угрозы человечеству после пандемии

بیل گیتس از دو تهدید برای بشریت پس از پاندمی نام برد

بیل گیتس، مولتی میلیاردر و بنیانگذار مایکروسافت، در مصاحبه ای با کانال یوتیوپ Veritasium گفت، تهدیدات بشریت پس از بیماری همه‌گیری، دگرگونی آب‌وهوا و بیوتروریسم(1) است.
گیتس در پاسخ به سؤالی درباره خطراتی که جهان برای آنها آماده نیست، گفت :”یکی از آنها تغییرات آب‌وهوایی است”. به عقیده وی هر سال میزان مرگ و میر ناشی از این عامل “حتی بیشتر” نسبت به پاندمی کنونی خواهد بود.
به گفته این میلیاردر، تهدید دوم بیوتروریسم است. گیتس افزود:”کسی که قصد آسیب زدن دارد، می تواند ویروس ایجاد کند، به این معنی که احتمال مواجهه با آن در مقایسه با اپیدمی های طبیعی مانند شرایط فعلی، خیلی بیشتر است”.
به گفته گیتس، ویروس کرونا به همان میزان زلزله، گردباد یا تغییرات آب‌وهوایی به بخشی از زندگی روزمره تبدیل شده است.

[1] بیوتروریسم، شامل انتشار عمدی عوامل بیولوژیک است. این عوامل باکتری­ها، ویروس­ها یا سموم­اند که ممکن است به شکل طبیعی‌شان یا فرم دستکاری شده توسط انسان باشند. که می­تواند به غیر از ایجاد مرگ در افراد، در گیاهان و حیوانات نیز باشد.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *