انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1399/11/21

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

В ВОЗ рассказали о планах относительно вакцины “Спутник V”

اظهارنظر سازمان جهانی بهداشت درباره برنامه های مرتبط با واکسن “Sputnik V”

سازمان بهداشت جهانی انتظار دارد که “Sputnik V” در شمار واکسن هایی وارد شود که توزیع آنها در چهارچوب برنامه های COVAX باشد.
ریانواستی به نقل از سرویس مطبوعاتی سازمان بهداشت جهانی گفت:”ما امیدواریم که واکسن گامالیا به طرح کوواکس بپیوندد”.
طبق برنامه کوواکس، کشورهای با درآمد بالا هزینه خرید واکسن را پرداخت می¬کنند و از این طریق واکسن کشورهای تحت حمایت مالی، تأمین می

شود. کوواکس اکنون توافقاتی را برای تهیه و توزیع عادلانه واکسن به کشورهای عضو، با شرکت های Pfizer/BioNTech/AstraZeneca منعقد کرده است.
هفته گذشته، مجله علمی Lancet نتایج بالینی مرحله سوم مطالعات بالینی “Sputnik V” را منتشر کرد و کارایی و ایمنی بالای آن را تائید کرد: واکسن به طور کامل بدن را در برابر سِیر شدید بیماری کووید-19 محافظت می کند.

منبع:www.ria.ru

Поймай чудо! Где смотреть самое красивое северное сияние в России

فرصت دیدن این شگفتی را از دست ندهید! کجا می توان زیباترین شفق شمالی در روسیه را دید

مناطق یامال، چوکاتکا، یاکوتیا، مورمانسک و کیروف، این ها مکان هایی هستند که کسانی که قصد دارند شفق شمالی را ببینند و آنها را ثبت و ضبط کنند، به آنجا می روند.
ثبت کنندگان بهترین تصاویر می توانند در مسابقه “زیباترین کشور” که توسط انجمن جغرافیای روسیه (RGO) برگزار می شود، شرکت کنند.
در مسکو شفق قطبی دیده نمی شود به همین دلیل برای دیدن آن به مورمانسک می روند. رنگ های شفق قطبی متفاوت‌اند (سبز، بنفش، صورتی و …) و این به آب‌وهوا و تغییر در ترکیب شیمیایی جو بستگی دارد.

این عکس در یامال گرفته شده است. شبه جزیره ای در شمال سیبری غربی، درخشش جادویی آسمان حتی در پاییز هم غیر عادی نیست. می¬توانید از ماه اوت تا آوریل شفق قطبی را صید کنید. ساکنان اینجا هنوز گوزن شمالی سوار می شوند و در چادرها زندگی می کنند، پیوند زیبای آسمان و طبیعت قابل مشاهده است.

منبع:www.ria.ru

Зимний фестиваль искусств Башмета пройдет в Сочи с 18 по 28 февраля

فستیوال زمستانی هنری “باشمِت” از تاریخ 18 تا 28 فوریه در سوچی برگزار می شود

طبق گزارش آژانس برگزار کننده کنسرت های روسیه “از 18 تا 28 فوریه سال 2021، سوچی میزبان یکی از درخشان ترین و مهم‌ترین رویدادهای فرهنگی روسیه، “چهاردهمین جشنواره هنری بین‌المللی زمستانی “، خواهد بود. برای اولین بار 9 برنامه در یک برنامه گنجانده شده است که شامل سه نمایش هم‌زمان می باشد. برای تهیه یک برنامه متنوع، استاد باشمت از بهترین اساتید ژانر خود دعوت کرده است”.
تمام مراسم های جشنواره با رعایت دقیق اقدامات ضدویروسی برگزار خواهد شد. به گفته باشمت، برگزاری جشنواره در چنین شرایط سخت اپیدمی یک هدیه واقعی برای مردم خواهد بود.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *