انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1399/11/27

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

Россия зарегистрировала тест для выявления британского штамма SARS-CoV-2

روسیه آزمایشی را برای شناسایی ویروس جهش یافته بریتانیایی SARS-CoV-2 ثبت کرد

انستیتوی تحقیقات مرکزی اپیدمیولوژی روسپاتربنادزور، اولین سیستم آزمایشِ شناساییِ ویروس کرونای “انگلیسی” را طراحی کرد. در وب سایت این سازمان دراین باره گزارش شده است. گفته می شود که آزمایشات بر روی نمونه های بالینی با جهش تائید شده ویروس، دقت بالای این آزمایش را اثبات کرده است.
این فناوری جدید، همان‌طور که در سازمان فدرالِ حمایت از حقوق مصرف کنندگان و رفاه افراد اشاره شده است، این امکان را فراهم می کند تا معرف‌هایی برای شناسایی جهش های ویروس کرونا و همچنین سایر عفونت هایی که نیاز به آزمایش انبوه دارند، ایجاد شود.
آنا پوپوا، رئیس روسپاتربنادزور، گفت که واکسن روسی در برابر نوع جدید کووید-19 مؤثر خواهد بود.

منبع:www.ria.ru

Вильфанд предупредил об аномальных морозах в европейской части России

ویلفند در مورد یخبندان های غیرعادی در بخش اروپایی روسیه هشدار داد

آب و هوای روسیه

رومن ویلفند، مدیر مرکز علمی آب و هواشناسی به ریانواستی گفت، ساکنان روسیه مرکزی و منطقه ولگا در این هفته یخبندان های غیرطبیعی را تجربه خواهند کرد.
وی تصریح کرد که در تاریخ 15 تا 19 فوریه در منطقه ولوگدا و 17-15 فوریه در منطقه آرخانگلسک و ناحیه خودگردان ننتس، متوسط دمای روزانه هفت تا ده درجه پایین تر از حد نرمال خواهد بود. هوای سرد غیر طبیعی با انحراف هفت تا دوازده درجه از دمای نرمال در 20 فوریه در مناطق تِوِر، مسکو، یاروسلاول و کوستروما پیش‌بینی می شود.
علاوه بر این، در 19-15 فوریه در شهر تامبوف و 20-15 فوریه در نیژنی نوگوراد و کیروف، و همچنین در ماری اِل و چُواشستان (چُواش)، ناهنجاری دما هفت درجه خواهد بود. در مناطق تولا، اسمولنسک و کالوگا هفت تا دوازده درجه سردتر از حد معمول خواهد بود.
به گفته ویلفند، سرمای غیر طبیعی در انتظار مسکویی ها نیز هست، انحراف از حد نرمال دما به 12 درجه می رسد، تا صبح دما به منفی 20 درجه می رسد و گرمترین روز چهارشنبه با دمای حدود منفی 10 درجه خواهد بود.

منبع:www.ria.ru

Аэропорт Краснодар приостановил обслуживание рейсов из-за снегопада

فرودگاه کراسنودار پروازها را به دلیل بارش برف متوقف کرد

پرواز مسکوسرویس مطبوعاتی فرودگاه گزارش می دهد، فرودگاه کراسنودار پروازها را تا ساعت 11.00 به وقت مسکو به دلیل طوفان شدید و بارش برف، متوقف کرده است.
هفته گذشته، هواشناسان، بدتر شدن وضعیت هوا در منطقه را تا 20 فوریه تقریباً پیش‌بینی کرده بودند. از عصر جمعه، فرودگاه کراسنودار به حالت آماده باش درآمد.
در این خبر آمده است:” امشب، مرکز کوبان تحت شدیدترین طوفان پیش‌بینی شده در آخر هفته، قرار گرفت. به گفته متخصصان هواشناسی، تمام طول روز برف خواهد بارید. از نیمه شب، فرودگاه به حالت آماده باش درآمده است. از ساعت 4.00 صبح شروع به پاکسازی فرودگاه کردند تا حدود ساعت 11 که فرودگاه بسته شد، 6 پرواز به تأخیر افتاد، 3 هواپیما به فرودگاه‌های جایگزین رفتند”.
منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *