انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1399/12/02

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

Россия зарегистрировала третью вакцину от коронавируса

روسیه سومین واکسن کرونا ویروس را ثبت کرد

واکسن کرونا روسیهوزارت بهداشت واکسن ضد کووید-19 با نام “Kovivac” را که در مرکز علمی فدرال تحقیق و توسعه داروهای ایمونوبیولوژیکی چوماکوف آکادمی علوم روسیه تولید شده است، به ثبت رساند. در این باره نخست‌وزیر، میخائیل میشوستین گزارش داد.
به گفته وی، برای اولین مرحله 127 هزار دوز از این دارو در اواسط ماه مارس وارد چرخه اجتماعی خواهد شد. این محصول تولید شده همچنین وارد بازارهای بین‌المللی نیز خواهد شد.
داروی “KoviVac” سومین واکسن پس از “Sputnik V” و “EpiVacCorona” است. این ویروس بر اساس ویروس غیرفعال کرونا (گاهی اوقات به آن “کُشته” می گویند) ساخته شده است. هنگام ورود، بدن ترکیب آنتی‌ژنی ویروس را تشخیص داده، آن را به خاطر می سپارد و در آینده باید برای مقابله با تمام عملکردهای آن آماده باشد.
به گفته مدیر مرکز چوماکوف، عضو وابسته آکادمی علوم روسیه، آیدار ایشموخامتوف، واکسن “کووی واک” در برابر انواع جهش یافته این ویروس، مؤثر خواهد بود، زیرا در ساخت این واکسن از ویروس به طور کامل استفاده شده است و نه از قطعات ژنوم آن.
آزمایشات بالینی این واکسن از اوایل ماه اکتبر آغاز شد، و تاکنون نشانه هایی از عوارض غیرمنتظره و جانبی مشاهده نشده است. به زودی فاز دوم تکمیل می شود و آزمایشات بعدی بر روی سه هزار داوطلب انجام می شود.
این دارو برای استفاده افراد از 18 تا 60 سال توصیه شده است. گسترش استفاده برای داوطلبان بالای 60 سال می تواند بعد از مرحله دوم آزمایشات انجام شود.
اکنون در روسیه می توانید با واکسن “Sputnik V” که توسط مرکز گامالیا ساخته شده است، علیه ویروس کرونا واکسینه شوید. این دارو به اولین واکسن ثبت شده علیه COVID-19 در جهان تبدیل شده است.

منبع:www.ria.ru

Названы районы Москвы, где жилье в 2021 году подорожает сильнее всего

مناطقی از مسکو که قیمت مسکن در سال 2021 بیشترین افزایش را در آنجا خواهد داشت

قیمت مسکن در مسکو در سال 2021 ممکن است به طور متوسط 10-5 % افزایش یابد، اما در برخی مناطق مانند دگونینای شرقی و غربی (Zapadnoe & Vostochnoye Degunino)، Severny (منطقه ای در شمال مسکو)، شهرک های منطقه Novomoskovsk، انتظار می رود قیمت ها به میزان 15% افزایش یابند.
به گفته فعالان بازار، افزایش قیمت ها در سال 2021 ادامه خواهد داشت، اما دیگر به اندازه گذشته قابل توجه نخواهد بود. ماریا لیتینتسکایا، مدیر کمپانی “Metrium” معتقد است که متوسط رشد سالانه 10-5 درصد خواهد بود، اما در برخی مناطق افزایش قیمت بیش از سطح متوسط در شهر را نشان می دهد.

منبع:www.ria.ru

Американский планетоход Perseverance показал цветные фото с Марса

مریخ نورد آمریکایی “استقامت” (Perseverance) و تصاویر رنگی از مریخ

ماهواره های روسیه در مدار زمینناسا، عکس های گرفته شده توسط دستگاه تحقیقاتی آمریکایی “استقامت” بر روی مریخ را در توییتر منتشر کرد.
یکی از تصاویر سطح سیاره سرخ را نشان می دهد و دیگری منظره ای از آن با خط افق، قاب سوم لحظات قبل از فرود خود مریخ نورد را نشان می دهد.

این تصویر درست قبل از اینکه چرخ های مریخ نورد سطح مریخ را لمس کند، گرفته شده است.
مریخ نورد “استقامت” در تاریخ 18 فوریه بر روی سطح مریخ فرود آمد. مأموریت خود را در ژوئیه سال گذشته آغاز کرد. پنجمین مریخ نورد تاریخ ناسا مجهز به هفت ابزار علمی برای مطالعه ساختار و زمین شناسی سیاره سرخ است.
وظیفه اصلی جمع آوری نمونه هایی از خاک مریخ است که انتظار می رود در آینده به زمین تحویل داده شود.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *