انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1399/12/03

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

Греция продлила разрешение на въезд до 500 россиян в неделю

یونان مجوز ورود حدود 500 شهروند روسی در هفته را تمدید کرد

ادامه رفت و امد یونان و روسیه در شرایط کرونا

دولت یونان اجازه ورود حدود 500 نفر در هفته را در صورت داشتن آزمایش منفی کرونا، مدارک رزرو هتل یا اقامت موقت در این کشور، تمدید می کند.
این مقررات از سپتامبر گذشته اعمال شده است. مقامات یونان اکنون آن را از ساعت 6 صبح 22 فوریه تا همان ساعت در 8 مارس تمدید کرده اند.
شرایط ورود به همان وضعیت باقی‌مانده است. روس ها می توانند از طریق سه فرودگاه آتن، تسالونیکی و هراکلیون به طور انحصاری از طریق خطوط هوایی وارد یونان شوند. باید تست آزمایشگاهی PCR ویروس COVID-19 که حداکثر 72 ساعت قبل از ورود به یونان انجام شده و یک گواهی به زبان انگلیسی که تمام اطلاعات در آن درج شده، همراه داشته باشند.

منبع:www.ria.ru

Вильфанд предупредил об аномальных холодах по всей России

هشدار ویلفند درباره سرمایِ غیرطبیعی در سراسر روسیه

آب و هوای روسیه

رومان ویلفند، مدیر علمی مرکز آب و هواشناسی روسیه به ریانواستی گفت، در پنج روز آینده، از مرزهای غربی روسیه تا سواحل اقیانوس آرام، سرمایِ غیرطبیعی مشاهده می شود، سردترین روز 23 فوریه خواهد بود.
وی تصریح کرد که در بعضی از مناطق کشور، هوای سرد توسط یک ضد سیکلون و در جایی دیگر با ورود جبهه هوای سرد تأمین می شود. در نتیجه در سراسر روسیه هوا سرد خواهد بود.
ویلفند همچنین گفت که در 23 فوریه دمای منفی 17-15 درجه و در شب تا منفی 33 درجه در انتظار ساکنان مرکز اروپایی روسیه خواهد بود.

منبع:www.ria.ru

Открылась выставка шедевров из коллекций Cartier и Эрмитажа

 

 

نمایشگاهی از شاهکارهای مجموعه کارتیه و ارمیتاژ افتتاح شد

نمایشگاهی شامل شاهکارهای هنرهای تزئینی و کاربردی از مجموعه ارمیتاژ دولتی و جواهراتی از مجموعه جواهرات خانه کارتیه فرانسه در سن‌پترزبورگ افتتاح شده است. این نمایشگاه به پنجمین سالگرد پروژه مرمت مشترک “ارمیتاژ” و “خانه کارتیه” اختصاص دارد.
کارکنان لابراتوار مرمت فلزات گرانبها و باستان شناسی بخش ترمیم و حفاظت علمی ارمیتاژ، با حمایت کارتیه، پنج قطعه منحصربه‌فرد از هنرهای تزئینی و کاربردی قرن های 10 تا 19 را از مجموعه  موزه بازسازی کرده اند.
در نمایشگاه در تالار “پیکت” در کنار شاهکارهای مرمت شده جواهرات ارمیتاژ، 35 قطعه جواهر از مجموعه تاریخی کارتیه ارائه شده است که بر اساس اصل ماده ساخت و سبک مشترک انتخاب شده اند.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *