انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1399/12/04

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

Ученые оценили скорость исчезновения иммунитета после COVID-19

ارزیابی سرعت از بین رفتن ایمنی بدن بعد از ابتلا به COVID-19 توسط دانشمندان

واکسیناسیون کوید 19 در روسیهدانشمندان استرالیایی تکامل تدریجی ایمنی بدن در طی چهار ماه پس از ابتلا به COVID-19 را شرح دادند و دریافتند که اگرچه سطح آنتی‌بادی در یک تا دو ماه اول به شدت کاهش می یابد، اما روند این کاهش سپس به طور قابل توجهی با کُندی مواجه می شود. یافته ها نشان می دهند که واکسن های ضد COVID-19 باید در حالت ایده آل، واکنش های آنتی‌بادی قوی‌تری نسبت به عفونت طبیعی موجب می شوند. نتایج این تحقیق در مجله Nature Communications منتشر شده است.
محققان دانشگاه ملبورن به همراه همکارانشان از موسسه Kirby دانشگاه New South Wales و دانشگاه Finders، با گذشت زمان روند تغییرات واکنش سیستم ایمنی بدن انسان، به ویژه سلول های B و T را نسبت به پروتئین ویروس کرونا SARS-CoV-2 بررسی کردند.
در این حالت عملکرد انواع مختلف سلول های ایمنی متفاوت است: سلول های B ساختارهای خارجی ویروس آنتی‌ژن‌ها را تشخیص می دهند و مسئول تولید آنتی‌بادی‌ها هستند و سلول های T از گسترش واکنش سلول های B پشتیبانی می کنند، مصونیت و همچنین عملکردهای از بین برنده در رابطه با ویروس را تنظیم و هدایت می کنند.
محققان دریافتند که طی چهار ماهی که بیماران COVID-19 سپری کردند، تعداد سلول های B که پروتئین سنبله را تشخیص می دهند، تقریباً در همه آنها بدون توجه به شدت بیماری افزایش یافته است. به عقیده آنها این نوع عملکرد سلول های B باید برای محافظت مفید باشد، زیرا در صورت عفونت مجدد، این “سلول های حافظه” باید دوباره فعال شوند.
محققان خاطر نشان می کنند که هنوز مشخص نیست که چه تعداد آنتی‌بادی برای محافظت در برابر عفونت مجدد مورد نیاز است، و این واکسن یا ویروس طبیعی چه مدت می تواند اثربخشی خود را حفظ کند. با این حال، نتایج حاصل از آزمایشات مرحله سوم اخیراً در مورد برخی از واکسن ها نشان داده است که دفاع ایمنی ایجاد شده توسط واکسن ها نسبت به ایمنی که پس از ابتلا به بیماری ایجاد می شود بسیار قوی تر است.
دکتر جونا می گوید:”داده های به دست آمده از واکسن ها نشان می دهد که آنها حداقل دو برابر عفونت های طبیعی آنتی‌بادی تولید می کنند و این بسیار دلگرم کننده است”. اگرچه هنوز نمی دانیم که برای محافظت و ایمنی چه تعداد از آنتی‌بادی‌ها لازم است. بعلاوه باید دید آیا سلول های B می توانند به سیستم ایمنی بدن کمک کنند و انواع جدید ویروس SARS-CoV-2 را که در حال حاضر در حال ظهور هستند را شناسایی و از بدن در برابر آنها محافظت کنند یا خیر”.

منبع:www.ria.ru

К Земле приближается астероид размером со стадион

سیارکی به اندازه یک استادیوم در حال نزدیک شدن به کره زمین است

مرکز تحقیقات علمی JPL ناسا گزارش داد که یک سیارک به اندازه استادیوم روز دوشنبه 22 فوریه به زمین نزدیک می شود.
طبق محاسبات این مرکز، سیارک 2020 XU6 با قطر حدود 213 متر با فاصله حدود چهار میلیون کیلومتر به سیاره نزدیک می شود.
در این روز همچنین سیارک های BV9 2020 با قطر 23 متر (در نزدیکترین فاصله 5.6 میلیون کیلومتری) و CC5 2021 با قطر 40 متر که (در 6.9 میلیون کیلومتری است) از کنار زمین عبور خواهند کرد.

منبع:www.ria.ru

Российская экспозиция открылась на Международной выставке продуктов питания «Gulfood 2021»

غرفه روسیه در نمایشگاه بین‌المللی محصولات غذایی “Gulfood 2021” افتتاح شد

در 21 فوریه، در منطقه مرکز تجارت جهانی دوبی، افتتاح غرفه روسیه در چهارچوب بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی “Gulfood 2020” انجام شد.
فدراسیون روسیه محصولات لبنی، پنیرها، شکلات، آب نبات، خاویار، آب معدنی و بسیاری دیگر از محصولاتی که در کشورهای حوزه خلیج فارس محبوب هستند را در نمایشگاه محصولات غذایی امارات متحده عربی ارائه کرده است. غرفه ملی فدراسیون روسیه با مساحت بیش از 300 متر مربع می باشد و 22 شرکت داخلی محصولات خود را ارائه می دهند.
هیئت روسی در این نمایشگاه توسط سرگئی لوین معاون وزیر کشاورزی اداره می شود. این هیئت را در این نمایشگاه، نمایندگان وزارت کشاورزی روسیه، VEB RF، REC، روسای اتحادیه های صنفی و همچنین بیش از 30 واحد صنعت کشاورزی تشکیل می دهند.
کشورهای خاورمیانه و آفریقا یکی از مهمترین کشورها برای افزایش عرضه محصولات کشاورزی داخلی هستند. این کشورها 17 درصد از کل صادرات محصولات کشاورزی روسیه را تشکیل می دهند. مشارکت تولیدکنندگان روسی در “Gulfood 2021” باعث تقویت بیشتر فدراسیون روسیه در منطقه خواهد شد.
در روز اول نمایشگاه، هیئت فدراسیون روسیه جلساتی را با شرکت های خارجی علاقمند به واردات محصولات کشاورزی روسیه برگزار کرد. علاوه بر این، در چهارچوب برنامه تجارت، مذاکرات با نمایندگان مقامات امارات متحده عربی و همچنین مشارکت در جلسه شورای تجارت روسیه و امارات در مورد مسائل مواد غذایی در دستور کار قرار داده شده است.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *