انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

برگزاری نشست تخصصی آنلاین توسعه روابط فرهنگی ایران و روسیه در 5 اسفند ماه 1399

انجمن دوستی ایران و روسیه، نشست تخصصی توسعه روابط فرهنگی ایران و روسیه را روز سه شنبه مورخ 5 اسفند ماه 1399 به صورت آنلاین برگزار نمود.
در این نشست که اعضای هیئت رئیسه انجمن دوستی ایران و روسیه، اساتید دانشگاه، دانشجویان و فعالین فرهنگی حوزه روسیه به صورت مجازی حضور داشتند، ضرورت، چرایی و چالش های توسعه روابط فرهنگی ایران و روسیه مطرح گردید.

ابتدا دکتر امیر محمودزاده، مدیرعامل انجمن دوستی ایران و روسیه ضمن خیرمقدم به شرکت کنندگان در این نشست آنلاین، به ضرورت نقش انجمن های دوستی در توسعه روابط فرهنگی پرداختند و گفتند در انجمن‌های دوستی ظرفیت‌های خوبی برای فعالیت در بستر فرهنگی و دیپلماسی عمومی وجود دارد و انجمن دوستی ایران و روسیه در صدد است با نگاه آینده پژوهانه روابط فرهنگی با روسیه را گسترش دهد.

گسترش روابط فرهنگی ایران و روسیه در راستای تعمیق دوستی دو ملت

در ادامه دکتر بهرام امیراحمدیان، مشاور علمی انجمن دوستی ایران و روسیه، روابط فرهنگی ایران و روسیه را با نگاهی به گذشته و چشم انداز آینده بررسی نمودند و گفتند ایرانی‌ها با نگاهی به گذشته، نظر مثبتی به روس‌ها ندارند و این دیدگاه کم و بیش هنوز هم زدوده نشده است و این در حالی است که با تمامی فراز و فرودهای تاریخی روابط ایران و روسیه، هر دو کشور در چارچوب مناسبات روابط و حقوق بین الملل دارای جایگاهی برابر هستند.

تاثير شرايط ژئوپوليتيكي جهان بر روابط ايران و روسيه

دکتر محمدرضا حافظ نیا، مدیرگروه جغرافیای سیاسی دانشگاه تربیت مدرس، تاثير شرايط ژئوپوليتيكي جهان بر روابط ايران و روسيه را بررسی کردند و مدل دورنمای ساختاری ژئوپلیتیکی دو بخشی در حال ظهور جهان را مطرح کردند.

در ادامه دکتر بهرام صلواتی، عضو هیئت رئیسه انجمن دوستی ایران و روسیه، به بررسی ضرورت ایجاد و توسعه تعاملات فرهنگی و علمی میان ایران و روسیه: کریدور تبادلات نیروی انسانی و دانشجوئی میان دو کشور پرداختند.
دکتر عابد اکبری، مدیرعامل مؤسسه مطالعات و تحقیقات بین‌المللی ابرار معاصر، تحلیلی بر چرایی عدم تحقق روابط راهبردی بین ایران و روسیه ارائه نمودند. دکتر جهانگیر کرمی، معاون دانشکده مطالعات جهان، با تأملی در بنیادهای تاریخی فرهنگی روابط ایران و روسیه، به بررسی روابط فرهنگی ایران و روسیه پرداختند.
دکتر احمد مولوی، عضو هیئت رئیسه انجمن دوستی ایران و روسیه، به معرفی پارک علم و فناوری مسکو (اسکلکوا) پرداختند.

نشست تخصصی معرفی و رونمایی از پروژه اتصال ایران به بازارهای فرهنگی

در پایان مدیرعامل انجمن دوستی ایران و روسیه، از نشست آتی انجمن در مورخ 9 اسفند 99 با عنوان معرفی و رونمایی از پروژه اتصال ایران به بازارهای فرهنگی روسیه خبر دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *