انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1399/12/05

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

Минтруд предложил изменить расчет стажа для досрочного выхода на пенсию

پیشنهاد وزارت کار در تغییر محاسبه سابقه خدمت برای بازنشستگی پیش از موعد

در روسیه برنامه ریزی شده است که شرایط محاسبه سابقه خدمت به منظور بازنشستگی پیش از موعد برای دسته هایی از کارمندان و کارگران مشخص شود. این طرح توسط وزارت کار و رفاه اجتماعی تهیه شده است.
بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط “Rossiyskaya Gazeta” ، این تغییرات بر روی کارکنانی که در زمینه کاری خود دائماً نیاز به گذراندن دوره های ارتقای سطح کیفی هستند، تأثیر می گذارد.
پیشنهاد شده است که دوره های آموزشی را در زمانی که کارمندان شاغل هستند و دستمزد دریافت می کنند در کل سابقه  خدمت وارد کنند، و کارفرمایان سهم بیمه بازنشستگی اجباری را برای کارآموزان واریز کنند.
در حال حاضر، این دوره های آموزشی که برای بازنشستگی پیش از موعد ضروری است در سابقه خدمت وارد نمی شوند.
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور فدراسیون روسیه قانون بهبود بازنشستگی را در اکتبر 2018 امضا کرد. بر اساس گفته وی، از سال 2019 افزایش تدریجی 5 ساله در سن بازنشستگی آغاز شد، برای مردان تا 65 سال و برای زنان تا 60 سال.

منبع:www.ria.ru

Выявлена генетическая предрасположенность к тяжелой форме COVID-19

کشف تمایل ژنتیکی به فرم سنگین COVID-19

دانشمندان روسی از مدرسه عالی اقتصاد، اولین کسانی در جهان بودند که تمایل ژنتیکی به فرم سنگین COVID-19 را کشف کردند. نتایج این تحقیق در مجله Frontiers in Immunology منتشر شده است.
ایمنی سلولی T، یکی از مکانیسم های کلیدی بدن انسان برای مقابله با عفونت های ویروسی است. ایمنی سلولی مبتنی بر نمایش یا تشخیص پپتیدهای ویروسی (آمیدها) در سطح سلول های آلوده است و به دنبال آن، لنفوسیت های T قادر به از بین بردن ویروس هستند.
مولکول های کلاس 1 آنتی ژن لکوسیت های انسانی (HLA- I)مسئول نمایش ویروس در سلول های انسانی هستند. مجموعه‌ای شش تایی از این مولکول‌ها برای هر فردی منحصر به فرد است و به او ارث می رسد، بنابراین توانایی تشخیص سریع پپتیدهای ویروسی تا حد زیادی توسط ژنتیک تعیین می شود. به زبان ساده، اگر مجموعه ای از الل ها (Allele) به خوبی ویروسی را تشخیص دهند، سلول های ایمنی به سرعت ویروس را پیدا کرده و از بین می برند. اگر ترکیب ژنتیکی فرد به خوبی با این تشخیص مقابله نکند، به احتمال زیاد یک مورد شدید بیماری رخ می دهد.
محققان دانشکده زیست شناسی و بیوتکنولوژی HSE، به همراه همکارانی از دانشگاه علوم پزشکی تحقیقات ملی پیروگوف و بیمارستان کلینیکی شماره 15 شهر مسکو به نام فیلاتوف، رابطه بین ژنوتیپ HLA-l و میزان شدت COVID-19 را مورد مطالعه و بررسی قرار دادند.
این محققان توضیح دادند که اگر مجموعه الل های HLA-1 اجازه دهند تا پپتیدهای ویروس SARS-CoV-2 به طور مؤثر نمایش داده شوند، خطر ابتلا به فرم شدید COVID-19 حداقل خواهد بود و همچنین بالعکس.

منبع:www.ria.ru

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *