انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1399/12/06

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

Россия заняла 18-е место в Европе по уровню безработицы

روسیه در جایگاه 18-ام به لحاظ میزان بیکاری در اروپا قرار گرفت

کمترین نرخ بیکاری در پایان سال 2020 در جمهوری چک و بالاترین نرخ در اسپانیا و یونان مشاهده شد. روسیه در جایگاه 18 قرار دارد. این نتایج توسط یک مطالعه و بررسی در ریانواستی انجام شده است.
سال گذشته یکی از سخت ترین سال ها برای اقتصاد جهانی از زمان پایان جنگ جهانی دوم بوده است که در اصل توسط بیماری همه‌گیر ویروس کرونا ایجاد شده است. همراه با بار تحمیلی و محدودیت های گسترده در کار و سفرها برای جوامع. بنابراین، کار بسیاری از شرکت ها تقریباً به طور کامل متوقف شد و کل بخش ها با افت چند درصدی مواجه شدند.
در برابر این اتفاق، تعجب‌آور نیست که نرخ بیکاری تقریباً در همه‌جا افزایش یافته است. در حادترین دوره، در بهار سال 2020، این شاخص در تعدادی از کشورها با سرعت خارق‌العاده‌ای رشد کرد، اگرچه در پایان سال وضعیت تا حد زیادی تثبیت شده بود.
برای ارزیابی وضعیت بازار کار کشورهای مختلف در سال 2020، کارشناسان بر اساس آمار رسمی، رتبه‌بندی‌ای از نظر سطح بیکاری و کار برای کشورهای اروپایی تهیه کردند.
به گفته تحلیلگرانِ رتبه‌بندی ریانواستی، در سال 2021 بازار کار در کشورهای اروپایی بهبود می یابد، اما به تدریج. به احتمال زیاد، در طول یک سال بازگشت حدود دو سوم از مشاغل از دست رفته امکان‌پذیر است و کشورهای اروپایی قادر خواهند بود تا زودتر از سال 2022 بر عواقب همه‌گیری به لحاظ بیکاری، غلبه کنند.

منبع:www.ria.ru

В Госдуме предложили ввести новые пособия

پیشنهاد دومای دولتی به ارائه مزایای جدید

ایوان سوخارف، نماینده دومای دولتی پیشنهاد کرد که کمک های هدفمندی را برای کودکان خانواده های کم درآمد برای پرداخت های بخش ورزشی در نظر بگیرند. وی این ایده را در نامه ای خطاب به رئیس وزارت ورزش، آلگ ماتیسین مطرح کرد.
اکنون وزارت دارایی در حال بررسی امکان ارائه تخفیف مالیاتی به والدین برای ورزش کودکان است. با این حال، سوخارف معتقد است که این مسئله وضعیت بچه های خانواده های کم درآمد را برای استفاده از بخش های ورزشی اصلاح نخواهد کرد.
این نماینده در نامه اینگونه مطرح می کند: “در این راستا و به منظور ایجاد شرایط برای رشد جسمانی کودکان، صرف‌نظر از وضعیت مالی والدین، از شما می خواهم که امکان اجرای کمک هزینه های ویژه برای افراد خردسال از خانواده های کم درآمد برای پرداخت هزینه خدمات سازمان های بهداشتی و سلامت جسمانی را بررسی کنید”. به عقیده وی این کمک هزینه نباید بیش از پنج هزار روبل در ماه باشد.

منبع:www.ria.ru

В Telegram появилась новая функция

قابلیت جدید در پیام رسان تلگرام

در وبلاگ این پیام رسان آمده است که تلگرام اکنون امکان حذف خودکار پیام های موجود در هر چت را دارد، در گروه های تلگرامی تنها ادمین ها قادر به فعال کردن چنین عملکردی هستند.
خاطر نشان می شود که اکنون حذف خودکار پیام ها برای همه شرکت کنندگان در هر چت امکان‌پذیر است. در این حالت پیام ها 24 ساعت یا 7 روز پس از ارسال ناپدید می شوند. در گروه ها و کانال ها، حذف خودکار پیام ها تنها توسط ادمین آنها می تواند فعال شود.
تلگرام، یک پیام رسان است که به شما امکان می دهد تا پیام ها و فایل های خود را در قالب های گوناگون مبادله کنید. این پروژه در سال 2013 توسط پاول دوروف، بنیان‌گذار شبکه اجتماعی “VKontakte” ایجاد شد.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *