انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1399/12/10

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

Контейнерный кризис: импортные товары в России резко подорожают

بحران کانتینر: بهای کالاهای وارداتی در روسیه به شدت افزایش خواهند یافت

کمبود ناگهانی کانتینرها شدیداً باعث افزایش نرخ بار می شود. در نتیجه، ممکن است لباس، کفش، مبلمان، محصولات غذایی، لوازم الکترونیکی و لوازم برقیِ وارداتی گران شوند. چه اتفاقی در بازار حمل و نقل رخ خواهد داد و قیمت ها چگونه تغییر خواهند کرد، در ریانواستی درباره آن توضیح داده شده است.
کمبود کانتینرها
هزینه حمل کانتینر از ماه دسامبر تاکنون 250 درصد افزایش یافته است. بنابراین، هزینه مسیر آسیا به اروپا که برای مصرف کننده روسی کلیدی است، چهار برابر شده است. اکنون به ازای یک کانتینر 40 فوتی 8.7 هزار دلار طلب می کنند.
تا ماه نوامبر هزینه حمل و نقل همراه با بار از هر بندر در چین 2.3 هزار دلار بود.
ایلیا بارتوش به عنوان مدیرعامل شرکت تخلیه و بارگیری خاطر نشان می کند که “در ماه سپتامبر یک کانتینر 2-1.5 هزار دلار بود. در ژانویه به 11-9 هزار دلار رسید. در ماه فوریه تعرفه ها در سطح بالایی ثابت شدند”.
همه چیز در مورد کمبود کانتینرها به طور ناگهانی رخ داد. قبل از سال نو تقاضا به طور معمول افزایش می یافت و سپس مشخص می شد که کانتینر کافی برای حمل بار وجود ندارد. بیماری همه‌گیری باعث برهم زدن تعادل در تجارت و خدمات شد.
همانطور که فعالان بازار توضیح می دهند، اگر تقاضای کانتینر در منطقه ای وجود داشته باشد، همانطور که در شرق دور وجود دارد، مالک حتی آماده است تا برای حمل و نقل در این مسیر، کمک مالی پرداخت کند. بالعکس، هنگامی که کانتینرها به مکان هایی که تقاضایی برای آنها وجود ندارد حمل شوند، قیمت به شدت افزایش می یابد.

عدم تعادل بازار

استانیسلاو پوچکُف، رئیس حمل و نقل بارهای کانتینری Bikal-Service TK به ریانواستی گفت: “رشد هزینه حمل و نقل کانتینری در ماه های زمستان به این دلیل است که اقتصاد چین پس از رفع محدودیت های همه گیری به سرعت در حال بهبود است و او به کانتینرهای زیادی برای محموله های بارها نیاز دارد. به طوری که هزینه ارسال کانتینرها از چین ده برابر یا بیشتر افزایش یافته است”.
اکنون اوضاع کمی تثبیت شده است، اما عدم تعادل در مسیرها همچنان پابرجاست. این تحلیلگر خاطر نشان می کند که “اگر قبلاً برابری تقریبی هزینه حمل کانتینر از شرق دور در مسیر رفت و برگشت وجود داشت، اکنون حمل و نقل در مسیر شانگهای به مسکو، شش تا هفت برابر نسبت به مسیر بازگشت آن گران تر است”.

منبع:www.ria.ru

Названы города для бюджетного авиапутешествия на 8 марта

شهرهایی با سفر هواییِ کم هزینه برای تعطیلات 8 مارس معرفی شدند

به گزارش One Two Trip، شهرهایی هستند که شما می توانید در روز جهانی زن با هزینه کم به آنجا سفر کنید.
کارشناسان سرویس آنلاین داده های رزرو بلیط هواپیما را تجزیه و تحلیل کردند و ده شهر را نام بردند که شما می توانید در این زمان با مبلغی تا 15 هزار روبل به آنجا بروید. مسیرهایی که از بین 50 موردِ پرطرفدار توسط جستجوی مشتریان، به طور خاص برای آخر هفته طولانی در ماه مارس انتخاب شده اند.
در صدر این لیست سن‌پترزبورگ قرار دارد: بلیط هواپیما رفت و برگشت از پایتخت به طور متوسط 3.9 هزار روبل است. در رتبه دوم وارونژ (Voronezh) قرار دارد که می توانید با چهار هزار روبل به آنجا سفر کنید. با افزودن 900 روبل دیگر، گردشگر می تواند در یکاترینبورگ (Yekaterinburg) باشد.
هزینه پرواز به اوفا (Ufa)، مخاچکالا (Makhachkala)، کازان (Kazan)، مینرالنیه وُدی (Mineralnye Vody) از پنج تا ده هزار روبل است. هزینه بلیط های کالینینگراد (Kaliningrad) حداقل 10.3 هزار روبل است. با صرف 12 تا 14 هزار روبل می توانید از تنفس هوای دریایی در سیمفروپول (Simferopol) و سوچی (Sochi) لذت ببرید.

منبع:www.ria.ru

В Госдуме предложили запретить вылов животных для дельфинариев

پیشنهاد ممنوعیت صید حیوانات برای دلفیناریوم ها توسط دومای دولتی

به گزارش روزنامه “ایزوستیا”، سوتلانا بیسارب، نماینده دومای دولتی حزب “روسیه واحد”، پیشنهاد منع صید نهنگ های قاتل و دلفین ها را به منظور نگهداری در دلفیناریوم ها ارائه داده است.
این نماینده مجلس لایحه مرتبط با این موضوع تهیه کرده است که به شورا ارسال می شود و برای اولین قرائت در مجلس آماده می شود. این سند ممنوعیت کامل صید پستانداران دریایی در روسیه است.
وی تأکید کرد : “امروزه صید آنها به لحاظ اخلاقی و انسانی در بسیاری از کشورها ممنوع است”.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *