انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1399/12/11

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

В Минсельхозе обсудили перспективы развития российско-иранского сотрудничества в сфере АПК

در وزارت کشاورزی روسیه درباره چشم انداز توسعه همکاری ایران و روسیه در بخش کشت و صنعت بحث و تبادل‌نظر شد

در 25 فوریه، وزارت کشاورزی روسیه میزبان جلسه ای با معاون وزیر کشاورزی فدراسیون روسیه، سرگئی لوین و سفیر جمهوری اسلامی ایران، کاظم جلالی بود. طرفین در مورد موضوعات همکاری های متقابل در بخش کشاورزی، به ویژه، در مورد ایجاد امکان افزایش تجارتِ محصولات کشاورزی و مواد غذایی گفتگو کردند.
کشاورزی یکی از زمینه های اصلی همکاری روسیه و ایران است. طی سال های گذشته گردش مالی محصولات کشاورزی روبه رشد بوده است. مهمترین مسئله در این زمینه، دستیابی متقابل به بازارهای هر دو کشور بوده است.
در حال حاضر، گواهینامه های دامپزشکی برای تحویل انواع اصلی محصولات روسی با منشأ حیوانی تأیید شده است. از سوی دیگر، کار بر روی آغاز طرح صادرات گوشت آماده و محصولات لبنی، و همچنین گوشت بوقلمون به بازار ایران ادامه دارد.

منبع:www.ria.ru

В Роспотребнадзоре оценили уровень иммунитета к коронавирусу у россиян

روسپاتربنادزور میزان مصونیت روس ها نسبت به کروناویروس را ارزیابی کرد

یک پزشک متخصص بیماری های عفونی، الکساندر گورلف در این باره در مصاحبه با “Rossiskaya Gazeta” گفت، تنها شش درصد روس ها در برابر کروناویروس ایمنی دارند.
این پزشک خاطر نشان کرد که با وجود سیر نزولی میزان ابتلا به ویروس کرونا در روسیه، در حال حاضر برای آسوده خاطر بودن خیلی زود است. به گفته وی، برای اینکه سرعت شیوع عفونت کاهش یابد، لازم است که 70-60 درصد مردم نسبت به آن ایمنی پیدا کنند.
گورلف توضیح داد:”اکنون هشت تا نه میلیون نفر از ایمنی برخوردار هستند. از 146 میلیون نفر، تنها 5،7 درصد. و ما در مورد سطح اولیه یعنی 70 درصد صحبت می کنیم”.
این پزشک یادآور شد که اکثر مردم هنوز در برابر کرونا ویروس واکسینه نشده اند و همچنان به رعایت قوانین اپیدمی مشغول هستند، “ما از این شرایط به تنگ آمده ایم”.

منبع:www.ria.ru

Вильфанд предупредил россиян о частой смене погоды в марте

هشدار ویلفند به روس ها در مورد تغییرات مکرر آب و هوا در ماه مارس

گردشگری بلغارستان توریسمرامان ویلفند، مدیر مرکز علمی آب و هواشناسی، به ریانواستی گفت که در ماه مارس در سراسر روسیه تناوب مکرر هوای گرم و سرد و همچنین دوره های بدون بارش و همراه با بارش انتظار می رود.
دمای پایین تر از حد نرمال تنها در بخش کوچکی از شمال اورال، شمال سبیری غربی و همچنین شمال شرقی قسمت اروپایی روسیه و شمال سیبری مرکزی انتظار می رود. در بقیه مناطق، این میزان، طبیعی خواهد بود.
از سوی دیگر ویلفند گفت : “مهمترین چیز این است که این نوع از دما در ماه مارس طبیعی است. در واقع این یک ماه ناهمگن است، با تغییرات زیاد در شرایط آب و هوایی”.
این کارشناس هواشناسی تصریح کرد: انتظار می رود دما در سرزمین آلتایی کمی بالاتر از حد نرمال باشد.
وی افزود:”پیش بینی می شود که مناطق ولگا، اورال جنوبی، جنوب سیبری غربی (سرزمین های تومسک، نووسیبیرسک و آلتای) بیش از حد بارندگی داشته باشند”. ویلفند همچنین گفت که آب و هوای مشابهی نیز در انتظار شمال غربی روسیه اروپایی تا حومه مسکو پیش بینی می شود.

منبع:www.ria.ru

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *