انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1399/12/12

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

Объём реализации молока в сельхозорганизациях вырос на 3,5%

میزان فروش شیر در سازمانهای کشاورزی 3،5% افزایش یافت

طبق داده های اجرایی وزارت کشاورزی روسیه، از 22 فوریه، حجم فروش روزانه شیر توسط سازمان های کشاورزی به 48.93 هزار تن رسیده است که 3.5 درصد (1.67 هزار تن) بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است.
بیشترین میزان فروش در جمهوری تاتارستان، منطقه کراسنودار، ورونژ، کیروف، سوردلوفسک، لنینگراد، بیلگاراد، نووسیبیرسک، مناطق مسکو و جمهوری اودمورتیا به ثبت رسیده است.

منبع:www.ria.ru

Мультимедиа Арт Музей стал музеем года по версии фонда Cosmoscow

موزه هنر چند رسانه ای (Multimedia Art Museum) توسط بنیاد Cosmoscow به عنوان موزه سال انتخاب شد

به نقل از سرویس خبری این پروژه، بنیاد حمایت از هنرهای معاصر Cosmoscow برندگان سال 2021 را اعلام کرد. ایرینا کُرینا به عنوان هنرمند سال شناخته شد، موزه هنرهای چند رسانه ای نامزد “موزه سال” شد و اقامتگاه هنری “ویکسا” (Vyksa) به عنوان “موسسه سال” انتخاب شدند.

منبع:www.ria.ru

Ольга Ярилова рассказала о новой концепции развития творческих индустрий

سخنان آُلگا یاریلووا درباره مفهوم جدید توسعه صنایع خلاق

معاون وزیر فرهنگ فدراسیون روسیه، آُلگا یاریلووا، در مورد مفهوم توسعه صنایع خلاق در گِردِهم آیی فرهنگی بالتیک سخنرانی کرد. وی درباره رویکردهای مدرن در اقتصاد خلاق، پتانسیل روسیه در این زمینه و وظایفی که در آینده نزدیک پیش روی آنهاست نیز صحبت کرد.
آُلگا یاریلووا خاطر نشان کرد: «تحقق این مفهوم به مردم این امکان را می دهد که سرگرمی خود را انجام دهند، یا به عبارت صحیح تر بگوییم “استعداد” و ذوق کاری که نه تنها منبع درآمد برای یک شهروند بلکه برای کل کشور می باشد.
وی اظهار داشت که تقاضا برای کالاها و خدمات خلاق با کیفیت بالا به طور قابل توجهی نسبت به آنچه که توسط تولیدکنندگان داخلی ارائه می شود، افزایش یافته است. در عین حال، این کشور به دلیل برخورداری از میراث غنی تاریخی و فرهنگی از رشد بالایی در این زمینه برخوردار است.
معاون وزیر تأکید کرد:”ارزیابی وضعیت اقتصاد خلاق، تعیین پارامترهای کلیدی اکوسیستم، سیستم سازی اقدامات موجود حمایتی، فراهم آوردن کلیه شرایط برای توسعه کارآفرینی ضروری است. ایجاد یک سیستم تخصصی آموزش‌وپرورش و توسعه نظریات، و همچنین گسترش صادرات کالاها و خدمات خلاق بسیار مهم است”.
وی در سخنان خود، همچنین درباره اقدامات موجود حمایتی دولتی صحبت کرد. مدارس صنایع خلاق که در کالینینگراد، کمروف و ولادیواستوک، جایی که رئیس جمهور فدراسیون روسیه در چهارچوب پروژه ملی «فرهنگ» مجموعه های فرهنگی و آموزشی تأسیس کرد، در حال فعالیت هستند.
در بسیاری از شهرها، زیرساخت های مؤسسات کارآفرینی خلاق در حال شکل گیری است. در تاتارستان، پروژه Tat Cult در حال اجرا است که شامل فستیوال و دیگر رویدادهایی است که پتانسیل فرهنگ ملی را در هنر معاصر آشکار می کند. این جشنواره هنر رسانه ای، هنر نمایشی، چاپ، طراحی، صنعت مد، صنایع‌دستی و … را گرد هم آورده است.

منبع:www.ria.ru

В России впервые с начала октября выявили менее 11 тысяч случаев COVID-19

در روسیه برای اولین بار از اوایل ماه اکتبر، کمتر از 11 هزار مورد ابتلا به COVID-19 شناسایی شده است

بر اساس اطلاعات ستاد عملیاتی مبارزه با کروناویروس، تعداد موارد ابتلا به کووید-19 به کمترین میزان از تاریخ 4 اکتبر رسیده است.
مطابق با آمار ستاد عملیاتی در روز 4 اکتبر تعداد 499 10 هزار نفر به ثبت رسیده است.
در این گزارش آمده است که طی شبانه روز گذشته در روسیه تعداد مبتلایان به کووید-19، 565 10 هزار نفر در 84 منطقه بوده اند. همچنین در کل مدت همه‌گیری، 268215، 4 نفر مبتلا به ثبت رسیده و نرخ رشد 0.25% است.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *