انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1399/12/18

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

Путин поздравил всех женщин с 8 марта

پیام تبریک پوتین به مناسبت 8 مارس

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور فدراسیون روسیه، 8 مارس را به زنان تبریک گفت و تأکید کرد که زنان، تناسب، لطافت، زیبایی و عشق مادرانه بی‌قیدوشرط را به جهان عرضه می کنند و در عین حال به شیوه ای “غیر قابل درک” در همه جا و همیشه موفق می شوند، در زمینه های مختلف به بالاترین قله ها می رسند که موجب ایجاد احترام و اطمینان نبست به قابلیت های آنان و رویکرد مسئولانه آنها در کار و فعالیت های اجتماعی می شود.
پوتین خاطر نشان کرد که امروز در هر خانه ای، سخنان صادقانه لطیف، صمیمانه و محبت آمیزی به واسطه وجود مادران، مادربزرگ ها، همسران، خواهران و دختران شنیده می شود.
به گفته رئیس جمهور، سنت طولانی جشن 8 مارس، “حس و حال خاصی را در وجود همه ایجاد می کند، این روز نمادی از فرارسیدن بهار است، نقش زنان را در زندگی ما و در حفظ ارزش های حقیقی که در همه زمان ها بوده، تأیید می کند. مادران یک راهنمای اخلاقی الهام‌بخش باقی خواهند ماند”.
وی گفت:”شما به این دنیا هماهنگی، لطافت، زیبایی و قدرتمندترین، پاک ترین، بی شائبه ترین احساس – عشق بی‌قیدوشرط مادرانه – را به ارمغان می آورید. خود را بی‌وقفه برای فرزندان، رشد و تربیت آنها وقف می کنید، در مورد آینده آن‌ها نگرانید، به آنها افتخار می کنید و از موفقیت آنها شاد می شوید، تمام توان خود را به کار می گیرید تا افرادی موفق و شایسته به جامعه تحویل دهید”.
رئیس دولت گفت:”در عین حال، در همه جا و در هر کاری که مدیریت می کنید، در زمینه های مختلف، به اوج می رسید، در کار، احترام به تعهد، اطمینان و مسئولیت‌پذیری خود را به نمایش می گذارید، و امروز برای حضور در مهمترین مشاغل سطح بالا از شما تشکر می کنم”.
وی همچنین به طور جداگانه، این روز را به زنان شاغل در زمینه های پزشکی تبریک گفت. پوتین اشاره کرد که در سخت ترین شرایط اپیدمی، آنها سخاوت معنوی و حرفه ای بودن خود را نشان می دهند و با فداکاری تمام به کار خود ادامه می دهند.
رئیس‌جمهور گفت: “من از همه زنان – پزشکان، پیراپزشکان، پرستاران و پرستاران کودک – از همه آنهایی که در “مناطق قرمز” بیماران را نجات می دهند و از آنها مراقبت می کنند، تشکر می کنم”.
وی تأکید کرد که “حساسیت، مشارکت، نگرش مهربانانه، گاهی اوقات به اندازه داروها موردنیاز است”، و پزشکان “چنین حمایت عاطفی و روحی را به بیماران می دهند”.
رئیس‌جمهور سخنان خود را اینگونه به پایان برد “زنان گرامی ما، 8 مارس، روزی است که عشق، تحسین و قدردانی جشن گرفته می شود. این احساسات زیبا و شگفت‌انگیز همه ما را متحد می کند. یک بار دیگر، من از صمیم قلب این روز را به شما تبریک می گویم. برای شما آرزوی سلامتی، موفقیت، و موفقیت در تمام امور را دارم. و البته تا آنجا که ممکن است دلیلی برای لبخند و شادی داشته باشید، سعادتمند باشید”.

منبع:www.ria.ru

Мадуро рассказал о самочувствии после вакцинации “Спутником V”

مادورو از احساس خود پس از واکسیناسیون با “Sputnik V” می-گوید

نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا گفت که پس از واکسیناسیون با داروی روسی Sputnik V احساس خوبی دارد و عوارض جانبی را تجربه نکرده است. پیش از این، همسر مادورو، سیلیا فلورس نیز واکسینه شده بود.
مادورو گفت: “من احساس خوبی داشتم (بعد از واکسیناسیون)، همیشه وقتی که به شما واکسنی تزریق شود، واکنشی به صورت تب خفیف یا احساس ناخوشی به وجود می آید…..من احساس خواب آلودگی کردم … و سپس کمی سرگیجه، استراحت کردم و اکنون احساس کاملاً خوبی دارم. سخنرانی وی از توییتر پخش شد.

منبع:www.ria.ru

Православные христиане встречают Масленицу

مسیحیان ارتدوکس به استقبال ماسلنیتسا می روند

معتقدان اُرتدُکس روز دوشنبه وارد “هفته پنیر” می شوند، آخرین هفته قبل از آغاز روزه‌داری بزرگ.
ماسلنیتسا (Maslenitsa) یکی از تعطیلاتی است که بخش متحرک تقویم را تشکیل می دهد زیرا زمان برگزاری آن به تاریخ جشن اصلی مسیحیان – عید پاک (Пасха) – بستگی دارد. طبق تاریخ عید پاکِ مذهب اُرتدُکس، جشن ماسلنیتسا 56 روز قبل از عید پاک شروع می شود، امسال از 8 تا 14 ماه مارس برگزار می شود. . ماسلنیتسا زمانی است که مردم اغلب به مهمانی و دیدار بزرگ ترها می روند و «بلینی» پخته و می‌خورند.
دو هفته از سه هفته آماده سازی قبل از “روزه داری بزرگ”، از جمله ماسلنیتسا، “یکپارچه” نامیده می شود، زیرا در این مدت روزه¬داری واجب، در روزهای چهارشنبه و جمعه لغو می شود. ضمناً ماسلنیتسا، از هفته “بدون گوشت” که مصرف گوشت در آن ممنوع است، متمایز است.
“هفته پیش رو، هفته بدون گوشت نامیده می شود: هیچ گونه گوشتی خورده نمی شود، اما باقی مواد غذایی مصرف می شود. و سپس روزه می گیرند. کلیسا کم کم فرد را آماده روزه داری می کند. یکشنبه بخشش پیش از روزه داری انجام می شود، در این روز مردم به بیرون می روند تا آدمک حصری (بانو ماسلنیتسا) را آتش بزنند و از یکدیگر طلب بخشش کنند. این روز (یکشنبه) به عنوان پایان مراسم ماسلنیتسا است.
مفهوم ماسلنیتسا یا “هفته پنیر” با چرخه تعطیلات عید پاک مرتبط است، که در کلیسای ارتدکس در اواسط هزاره اول از تولد عیسی مسیح شکل گرفت. به همین دلیل همانطور که کلیسای ارتدکس روسیه خاطر نشان می کند، اشتباه است که بگوییم سنت ماسلنیتسا یک رسم بت‌پرستی است، اگرچه در قرن های گذشته، ایده های فولکلور و بت‌پرستی با عقاید مسیحی ترکیب می شد.
در سنت عامیانه، ماسلنیتسا هنوز هم نمادی از مرز بین زمستان و بهار است، قبل از فرارسیدن روزه‌داری بزرگ.

منبع:www.ria.ru

В Москве отменяется обязательный режим самоизоляции для пожилых людей

در مسکو مقررات اجباری قرنطینه برای افراد سالخورده لغو می شود

مقررات قرنطینه اجباری برای افراد بالای 65 سال و مبتلا به بیماری های مزمن در مسکو، دیگر اجباری نیست، کارت های تردد این گروه از شهروندان رفع انسداد شده‌اند.
همانطور که سرگئی سابیانین، شهردار مسکو پیشتر گفت، وضعیت همه‌گیر در مسکو به تدریج در حال بهبود است.
همانطور که شهردار متذکر شد، میزان ابتلا هر هفته کاهش می یابد. تعداد مبتلایان به کووید-19 شناسایی شده، روزانه تقریباً پنج برابر نسبت به روزهای اوج سال گذشته کاهش یافته است. به لحاظ موارد بستری در بیمارستان و سایر شاخص ها نیز، شیوع ویروس کرونا دو تا سه برابر کاهش یافته است.
به همین دلیل، مقررات قرنطینه که تاکنون برای افراد بالای 65 سال اجباری بود لغو شده است و ویژگی توصیه ای دارد.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *