انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1399/12/24

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت خبری کشور روسیه به نشانی www.ria.ru می‌باشند.

В Архангельске и Владимире состоятся первые спектакли частных театров в рамках программы «Большие гастроли

اولین اجرای تئاترهای خصوصی در چارچوب برنامه «اجراهای بزرگ» در آرخانگلسک و ولادیمیر برگزار می شود

در چارچوب برنامه “اجراهای بزرگ”، جریان جدیدی برای حمایت از تئاترهای غیردولتی به راه انداخته شده است: اکنون دیگر، مؤسسات خصوصی، همپای مؤسسات فدرال و منطقه ای می توانند برای شرکت در طرح “اجرا و کنسرت” درخواست دهند.
در 14 مارس، نمایش “PrizNak of Opera” از تئاتر “Studio T” مسکو در “Атмосферного театра” شهر ولادیمیر به روی صحنه خواهد رفت.
از 16 تا 18 ماه مارس در آرخانگلسک، تئاتر درام لامانوسوف، در سن‌پترزبورگ بینندگان تئاتر Vertumn را می بینند – “ژوزف برادسکی”، “مرد نامرئی، دوتایی، مرغ مسخره …”، “جنگجو و دوشیزه”.

منبع:www.ria.ru

Тактильные модели памятников появятся на архитектурных объектах «Золотого кольца» России

مدل های لمسی بناهای تاریخی معماری های “حلقه طلایی” روسیه پدیدار می شوند

در وزارت فرهنگ روسیه در مورد پروژه “نگاه ویژه به حلقه طلایی” که بر طبق آن قرار است مدل های لمسی خیابانی برای بناهای معماری و میراث فرهنگی یونسکو نصب شوند، بحث و بررسی شد.
معاون وزیر فرهنگ روسیه، اُلگا یارلووا گفت:«این پروژه برای افراد دارای معلولیت بسیار مهم است. نصب مدل های لمسی فلزی برای تعدادی از بناهای منحصربه‌فرد معماری و هنریِ “حلقه  طلایی” روسیه، نه تنها امکان توسعه این مسیر توریستی را فراهم می-کند، بلکه برای افراد معلول بازدید راحتی را از اماکن فرهنگی فراهم می کند».
به گفته وی، قرار است تا سال 2022 این مکان ها به مدل های لمسی مجهز شوند.
پروژه «نگاه ویژه به حلقه طلایی» با حمایت برنامه «نگاه ویژه» بنیاد خیریه «هنر، علم و ورزش» در حال تحقق است.
اولین مدل لمسی فلزی برای افراد نابینا در مرکز مسکو در 11 فوریه سال 2021 در کلیسای جامع سنت باسیل نصب شد. مدل های لمسی که در خارج و داخل کلیسا نصب شده اند، به بازدیدکنندگان نابینا و کم‌بینا اجازه می دهد تا با ویژگی های معماری ساختمان کاملاً آشنا شوند و آن را با تمام جزئیات مطالعه کنند.

منبع:www.ria.ru

Путин поздравил Ирину Алферову с юбилеем

پیام تبریک پوتین به مناسبت تولد ایرینا آلفروا

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور فدراسیون روسیه، سالگرد تولد هنرمند ملی فدراسیون روسیه، ایرینا آلفروا را تبریک گفت و همچنین خاطر نشان کرد که همه، کارهای درخشان و متمایز این بازیگر را می شناسند و دوست دارند. پیام تبریک روز شنبه در وب‌سایت کاخ کرملین منتشر شد. ایرینا ایوانونا آلفروا، بازیگر تئاتر و سینما در 13 مارس 1951 در نووسیبیرسک متولد شد.
ایرینا آلفروا، هنرمند مردمی فدراسیون روسیه، در سال 2011 به دلیل سهم بزرگی که در توسعه هنر تئاتر و سینمای داخل کشور و سال ها فعالیت خلاقانه داشت، به وی نشان دوستی و در سال 2017، نشان افتخار اهدا شد.

منبع:www.ria.ru

Православные христиане встречают прощеное воскресенье

مسیحیان ارتدکس به استقبال «یکشنبه بخشش» می روند

پیش از آغاز روزه  بزرگ آیین بخشش در کلیساهای ارتدکس انجام می شود که طی آن، طبق سنت، معتقدان از یکدیگر طلب بخشش می کنند.
طلب آمرزش در کلیسا، هنگام عصر قبل از شروع مراسم روزه بزرگ (که در سال 2021 از 15 مارس تا اول ماه مه است) انجام می شود. در این هنگام هم روحانیون و هم مردم عادی از یکدیگر طلب بخشش می کنند. معمولاً آن‌ها می گویند «مرا ببخش» و در پاسخ می شنوند «خدا می بخشد، و تو من را می بخشی». این سنت در بین مردم گسترش یافته و رایج شده است، مردم در طول این روز استغفار می کنند. با این حال، استغفار چندین بار در سال انجام می شود. اغلب قبل از “اعتراف معمول” از معتقدان سؤال می شود که آیا آنها با کسانی که آزرده خاطرشان کرده اند آشتی کرده اند و آیا کسانی را که از جانب آنها رنجی متحمل شده اند، بخشیده اند؟
کشیش ها می گویند که آشتی با مردم گامی ضروری برای انجام توبه است. توبه “تجدیدنظر” در زندگی معنوی و اصلاح انسان است.

منبع:www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *