انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیام هیئت رئیسه انجمن دوستی ایران و روسیه به مناسبت آغاز سال 1400

 

نوروز باستانی، از دیرهنگام پیام‌آور صلح و دوستی دیرینه ایرانیان بوده است. بهار با آمدنش تحول و دگرگونی در طبیعت و احوال زمین ایجاد می‌کند، گویی که انگار طراوت و تازگی یکباره به کالبد زمین دمیده می‌شود. رسیدن سال نو همیشه نویدبخش افکار نو، کردار نو و تصمیم‌های نو برای آینده است؛ آینده‌ای که همه امیدواریم و باید که بهتر از گذشته باشد. شایسته است که همزمان با فرارسیدن ایام نوروز و آغاز زمان تغییر و تحول و در این موسم نو شدن، همگام با تمامی عناصر جهان، نو شدن خود را به منصه ظهور رسانیم. بدون شک نو شدن در ارتباطات و روابط، با تکیه بر مناسبات فرهنگی است که ظهور و گسترش می‌یابد.
در سالی که گذشت، انجمن دوستی ایران و روسیه، فعالیت‌های خود را در راستای توسعه روابط دوستانه جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه و ویژگی های فرهنگی، تاریخی، علمی، فنی، ادبی، هنری، اجتماعی این دو کشور آغاز نمود. این انجمن نوپا در سال 1399 اقدامات بسیاری را جهت نیل به اهداف خود انجام و ارتباطات و مناسبات چندی با مراکز فرهنگی دو کشور برقرار نموده است. برگزاری نشست‌های فرهنگی توسعه روابط فرهنگی ایران و روسیه، دوره آنلاین و رایگان آموزش زبان روسی، انتشار ماهنامه الکترونیکی علم و فناوری در روسیه، خبرنامه‌های فرهنگی، انتشار ویژه‌نامه مدیریت بحران کرونا در روسیه، انتشار واژه‌نامه روسی به فارسی، انتشار چندین جلد کتاب در حوزه‌های فرهنگی ایران و روسیه، مسابقه‌ عکاسی و …. از جمله اقداماتی است که این انجمن در یک سال اخیر انجام داده است.
انجمن دوستی ایران و روسیه در نظر دارد در سال 1400 مصمم‌تر از سال قبل در جهت پیشبرد رابطه دوستانه با ملت روسیه قدم بردارد. در این راستا از نخبگان و علاقمندان به حوزه روسیه دعوت می شود برای تحقق اهداف متعالی مدنظر به انجمن دوستی ایران و روسیه بپیوندند و ما را در انجام رسالت پیش رو یاری فرمایند.
در این طلوع سبز ضمن تبریک فرارسیدن سال نو، از درگاه خداوند منان برای تمامی اعضای انجمن دوستی ایران و روسیه، همکاران و فعالین فرهنگی این عرصه، سالی توأم با سلامتی، دوستی و توفیقات روزافزون در پرتو عنایات و برکات الهی را آرزو داریم.

سال نو مبارک
انجمن دوستی ایران و روسیه

پیام تبریک سال 1400 انجمن دوستی ایران و روسیه
نوروز 1400 انجمن دوستی ایران و روسیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *