انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/01/16

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Гинцбург оценил ситуацию с подделкой  Спутника V

گینتسبورگ وضعیت واکسن تقلبی اسپوتنیک را ارزیابی کرد

کروناالکساندر گینتسبورگ، مدیر مرکز تحقیقات اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی وزارت بهداشت روسیه در مصاحبه با ریا نوواستی گفت: هیچ گزارشی مبنی بر جعل واکسن ویروس کرونا با نام اسپوتنیک وی در روسیه گزارش نشده است، اما این اتفاق در کشور مکزیک رخ داده است.
در پایان ماه مارس 2021، مقامات مکزیکی یک هواپیمای شخصی را در فرودگاه ایالت Campeche در جنوب کشور بازداشت کردند که در آن بیش از هزار آمپول با عنوان واکسن روسی اسپوتنیک وی مختص کرونا ویروس موجود بوده است. صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه پس از تجزیه‌وتحلیل تصاویر کالاهای توقیف شده، تقلبی بودن آنها را اعلام کرد. وی افزود: «خدا رو شکر، با هیچ پیام مشابهی در داخل کشور مواجه نبوده ایم. اما همانطور که قبلاً گفتم، این اتفاق در مکزیک رخ داده است. از طرفی ما می دانیم که آغاز جعل دارو قطعاً ارزش تجاری خواهد داشت اما ارزش درمانی نخواهد داشت».
وی خاطرنشان کرد که صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه با دقت بسیاری چنین مواردی را رصد می کند و سازوکارهایی نیز جهت ردیابی جعل های احتمالی دارد.

منبع:www.ria.ru

В России вырастут цены на авиабилеты

قیمت بلیط هواپیما در روسیه افزایش خواهد یافت

پرواز مسکوالكساندر نرادكو، رئیس آژانس حمل‌ونقل هوایی فدرال گفت: با شروع فصل تعطیلات در روسیه، هزینه سفرهای هوایی افزایش میابد. به گفته وی، مطابق معمول در فصل تابستان افزایش تقاضا برای خرید بلیط هواپیما به محبوب ترین مکان های تفریحی و گردشگری پیش بینی می شود اما قیمت ها اندکی افزایش خواهند داشت.
نرادکو افزود: مهار قیمت ها با از سرگیری تدریجی پروازهای بین المللی تسهیل می گردد. وی اطمینان دارد که این امر تأثیر مثبتی در عملکرد ایرلاین ها خواهد داشت و از افزایش قیمت جلوگیری خواهد نمود. همچنین تأکید کرد که شرکت های هواپیمایی، سیاست تعدیل قیمت ها را پیگیری می کنند. اطلاعات شرکت¬های هواپیمایی نشان می¬دهد که میزان فروش ماه های آوریل – ژوئن به طور متوسط هفت درصد کمتر از سال 2019 است.
اخیراً روزنامه ایزوستیا نوشت که قیمت پروازها به برخی از شهرهای روسیه در آوریل-ژوئن در مقایسه با سال 2019 از 15 تا 120 درصد افزایش یافته است. وزارت حمل‌ونقل این مورد را تأیید نکرد و خاطرنشان کرد که قیمت ها حتی در برخی جهات کاهش داشته است.

منبع: www.ria.ru

Студенческое направление «Больших гастролей» стартует с показа спектаклей Учебного театра ГИТИСа в Тамбове

سفر دانشجویی «تور بزرگ هنری» با اجرای تئاتر آموزشی گیتیس در تامبوف آغاز می شود

در چارچوب برنامه «تور بزرگ هنری» گروه کر ولگا به مناطق مختلف روسیه سفر می کند. اجراهای گروه کر مردمی روسی ولگا به نام میلوسلاو از 11 تا 22 آوریل در مناطق کوما، آرخانگلسک، وولگادسکا و ییروسلاو در چارچوب طرح فدرالی «ما روسیه هستیم» در تمام روسیه برگزار می شود.
در برنامه کنسرت جدید، مجموعه افسانه ها و همچنین تولیدات جدید مانند ترکیب آواز و رقص در مورد سواحل ولگا، موسیقی مردمی روسیه و همچنین آهنگ ها و رقص های مکتوب مانند ساماروشکا، بریوزکا نیویستا، ماروژکا، روسیه ابدی من و سایر اجرا خواهد شد.

منبع: www.culture.gov.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *