انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/01/18

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Православные христиане встречают Благовещение

مسیحیان ارتدوکس عید بشارت را جشن می گیرند

سرویس مطبوعاتی پاتریارخ گزارش داد: روز چهارشنبه، کلیسای ارتدکس روسیه روز مقدس بشارت را جشن می گیرد. در این روز اسقف اعظم مسکو و تمام روسیه «کیریل» در کلیسای جامع مسیح منجی پایتخت، مراسمی برگزار و طبق سنت های مردمی، پرندگانی را آزاد می کند.
در 7 آوریل 2021، طی مراسمی با عنوان جشن روز بشارت و با حضور اسقف اعظم مسکو و تمام روسیه که در کلیسای جامع مسیح منجی برگذار خواهد شد، پس از انجام مراسم عبادی، رهاسازی کبوترها صورت می گیرد.
جشن بشارت یکی از دوازده جشن مهم کلیسایی است. بر اساس کتاب انجیل، مریم مقدس خبر خوبی را از فرشته ای دریافت نمود که حامل این پیام بود که او پسری به دنیا خواهد آورد. به همین مناسبت و به افتخار این واقعه، جشنی برپا می شود.
مطابق انجیل لوقا، فرشته جبرئیل به مریم مقدس ظاهر شد و گفت:«سلام بر تو ای دختری که مورد لطف پروردگار قرار گرفته ای، خداوند با توست. چون خدا می-خواهد به تو برکت دهد. بزودی آبستن شده، صاحب پسری می شوی و نامش را عیسی می گذاری. مریم باکره در ابتدا درک نمی کرد و از فرشته پرسید: چطورممکن است من بچه دار شوم؟! در حالی که هنوز همسر خود را نمی شناسم؟ فرشته پاسخ داد: «روح القدس بر تو نازل می شود و قدرت خدا بر تو سایه افکن می گردد. از این جهت آن نوزاد کاملا مقدس است و فرزند خدا نامیده می شود». مریم با فروتنی پاسخ داد: «اینک بگذار طبق فرمان تو با من چنین شود». ماکسیم پرووازوانسکی در مصاحبه با ریا نوواستی گفت: «پاسخ مادر، به ندای عشق الهی، نمونه ای از فروتنی در برابر خداست».

در این جشن خوردن ماهی و شراب مجاز است. آوازهایی به همین مناسبت در کلیساها خوانده می شود. روحانیون به جای لباس های تیره، لباس های روشن به تن می¬کنند. طبق سنت رایج، مرسوم است که به میمنت این بشارت، پرندگانی را آزاد  کنند، اما کشیش ها اصرار دارند که با این مراسم مسئولانه رفتار شود تا پرندگان هیچ آسیبی نبینند. پرووازوانسکی توصیه می کند: کبوترهایی در شهر رها شوند که به سادگی به خانه هایشان بازگردند و یا پرندگان وحشی که به خارج از شهر پرواز کنند. به همین خاطر باید پرندگان خاصی را صرفا جهت آزادسازی خریداری کنید و همچنین با آنها به درستی رفتار کنید.

منبع: www.ria.ru

В России за сутки выписали 9445 человек после COVID-19

طی شبانه روز گذشته در روسیه تعداد 9،445 نفر از بیماران بهبود یافته کرونا مرخص شدند

واکسیناسیون کوید 19 در روسیهبنا بر گزارش ستاد عملیاتی مبارزه با شیوع ویروس کرونا، طی شبانه روز گذشته تعداد 9،445 نفر از بیماران بهبود یافته از کرونا و مجموعا تاکنون 4،229،480 نفر از بیمارستان ترخیص شده اند.
تعداد بیماران مرخص شده به تفکیک در مسکو 1551 نفر، سن پترزبورگ 939 نفر، و در حومه مسکو 491 گزارش شده است.

منبع: www.ria.ru

В Москве выявили 1585 новых случаев COVID-19

1585 مورد جدید مبتلا به کووید 19 در مسکو شناسایی شد

به گزارش ستاد عملیاتی مبارزه با شیوع ویروس کرونا، بیشترین تعداد موارد جدید ابتلا به کووید 19 در روز گذشته (6 آوریل) در شهر مسکو 1،585 مورد در سن پترزبورگ 705 و در حومه مسکو 570 مورد ثبت شده است.
در این پیام، رده بندی آمار بر اساس واحد: 1. مسکو – 1558، 2. سن پترزبورگ- 3705، حومه مسکو  570 نفر ذکر شده است.
کمترین تعداد موارد جدید مبتلایان ویروس کرونا در منطقه «ماگادان» و منطقه خودمختار «یهود» هر کدام 3 مورد و منطقه خودمختار «چوکوتکا» 2 و در «تووا» تنها 1 مورد گزارش شده است.

منبع: www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *