انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/01/21

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

Онищенко призвал россиян забыть о поездках в Турцию

اونیشنکو از روس ها خواست سفر به ترکیه را فراموش کنند

گنادی اونیشنکو نماینده دومای دولتی روسیه توصیه می کند که روس ها به دلیل شرایط اپیدمی گسترده کرونا ویروس از سفر به ترکیه خودداری کنند و از «فرصت های بزرگ تفریحی» داخل روسیه استفاده کنند.
روز پنجشنبه، افزایش روزانه مبتلایان به ویروس کرونا در کشور ترکیه برای هفتمین بار در ده روز گذشته، رکورد زده و به 55،941 نفر رسید. آنا پاپووا رئیس اداره روسپاتنادزور (اداره خدمات فدرال در حوزه نظارت بر حمایت از حقوق مصرف کنندگان و رفاه مردم)، گفت که وضعیت اشاعه ویروس کرونا در ترکیه با سرعت زیادی در حال افزایش است و بیشتر گونه های جهش یافته ویروس از این کشور به روسیه وارد شده است.
اونیشنکو در گفتگو با خبرنگاران گفت: «روس های عزیزم، من استدعا دارم که در این تابستان از فرصت های بزرگ تفریحی که کشورمان از آن برخوردار است استفاده کنیم. کریمه در ساحل دریای سیاه و آبخازیا گنجینه ای است که باید مورد استفاده قرار گیرند. لزومی ندارد به ترکیه سفر کنید».
این نماینده مجلس افزود که ترکیه برای تابستان امسال آماده نخواهد بود. وی گفت: «این سفر یک سرویس نامناسب و ناامن محسوب می شود. درک کنید که مراقبت های بهداشتی ترکیه از پس شرایط فعلی بر نخواهد آمد. شما به ترکیه می روید و از آنجا با خود بیماری به روسیه وارد می کنید. جهت حفظ سلامتی خودتان، این مورد را فراموش کنید».
نماینده توریسم روسیه توصیه نمود:« از این فرصت ها بیشترین استفاده را کرده و از هیچ کاری در راستای بهبود کیفیت خدمات توریستی در روسیه دریغ نکنید».

منبع: www.ria.ru

В Москве пройдет фестиваль средневековой музыки Musica Mensurata

مسکو میزبان جشنواره موسیقی قرون وسطایی (Musica Mensurata) خواهد بود

از 15 تا 22 آوریل 2021، هفتمین جشنواره بین المللی موسیقی قرون وسطایی در کلیسای جامع پتر مقدس و پاول مقدس برگزار می شود. نوازندگان روس و اروپایی آثاری از قرن 14-10 میلادی را با سازهای کمیاب تاریخی مانند: ویول (vielle)، سیتول (citole)، ربک (rebec)، و … اجرا می کنند. آواز آهنگ ها به زبان های باستانی اجرا خواهند شد: از لاتین قرون وسطایی تا پرتغالی گالیسیایی.
این جشنواره با برگزاری کنسرت «ماشو» (Машо) و با برنامه ای شامل موسیقی درباری آهنگسازان فرانسوی قرون سیزده و چهارده و همچنین اولین آثار ارگ از دست نوشته های باقی مانده انگلیسی و ایتالیایی از قرون چهارده و پانزده آغاز می گردد.
دومین کنسرت این جشنواره به موسیقی دولت های شبه جزیره ایبری در قرون سیزده و چهارده اختصاص داده خواهد شد که با آهنگ های اندلسی، ترابادور و گریگوری در هم آمیخته است. نوازندگان، آهنگ هایی را که در مقابل پادشاه کاستیا و حکیم لئون آلفونسو و پادشاه پرتغال، دینیس اول اجرا شده است برگزار خواهند کرد.
کنسرت پایانی نیز به دانته آلیگیری، نویسنده کمدی الهی اختصاص خواهد داشت که در آثار خود غالباً درباره موسیقی و در مورد «ترابادور» صحبت کرده است.
* «ترابادور» لقب خوانندگان سلحشور يا نوآور فرانسه بود. ترابادورها، شاعر، نغمه‌ساز و خواننده بودند و آواز خود را همراه با ساز ويول، رتا و چنگ همراهي مي‌كردند.

منبع: www.culture.ru

Эпидемиолог рассказала, когда в России снизится заболеваемость COVID-19

متخصص اپیدمیولوژی گفت، چه زمان ابتلا به کووید 19 در روسیه کاهش می‌یابد

واکسیناسیون کوید 19 در روسیهناتالیا پشنیچنایا، معاون مدیر کلینیک تحلیلی انستیتوی تحقیقات مرکزی اپیدمیولوژی در مصاحبه با خبرنگاران ریا نووستی گفت: با تسریع در میزان واکسیناسیون و رعایت اقدامات پیشگیرانه، گسترش و ابتلا به کووید 19 در روسیه در سطح فعلی باقی مانده و یا حتی کاهش خواهد یافت. وی تصریح کرد که نوسانات تعداد موارد مبتلایان روزانه در هر دو جهت امکان‌پذیر است.
طبق اطلاعات دفتر مرکزی در تاریخ 9 آوریل، روزانه 9150 مورد جدید مبتلا به کرونا در روسیه ثبت شده است که تقریباً 500 مورد بیشتر از روز قبل است. در این دوره 9662 نفر بهبود یافته و 402 بیمار فوت کردند.

منبع: www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *