انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

به همت انجمن دوستی ایران و روسیه، واژه نامه کاربردی روسی به فارسی منتشر گردید

واژه نامه کاربردی روسی به فارسی به همت انجمن دوستی ایران و روسیه منتشر گردید. انجمن دوستی ایران و روسیه با انتشار واژه نامه روسی به فارسی در قطع پالتویی تلاش نموده است تا ضمن برداشتن گامی در جهت آشنایی و نزدیگی مردم دو کشور، نیازهای ضروری کاربرد زبان روسی را به عنوان یک گردشگر، دانشجو و … در نظر بگیرد. واژه نامه کاربردی روسی به فارسی برای استفاده و رفع نیاز در کشورهای روس زبان تهیه شده است. برای سهولت در استفاده سعی شده که تلفظ کلمات یا جملات تا حد ممکن نزدیک به تلفظ اصلی آن‎ها نوشته شود. لازم به ذکر است که برای تلفظ صحیح نیاز به یادگیری الفبا و کار بر روی آواها، همچنین رعایت قوانین تکیه و روخوانی در این زبان می باشد. اساتید و متخصصین زبان روسی بسیاری در تهیه و تنظیم این واژه نامه کاربردی در مدت زمان محدود، این انجمن را یاری رسانده اند که جا دارد از همه این عزیزان تشکر و قدردانی نمائیم.

زبان روسی باستانی جد زبان‎های روسی و بلاروسی و اوکرائینی معاصر است. فروپاشی زبان روسی باستانی باعث پیدایش زبان روسی کبیر شد که با زبان بلاروسی و اوکرائینی فرق داشت. این اتفاق در قرن 16 رخ داد.
در روس باستان توجه و احترام خاصی به کتابت می شد. کتاب‎های زیادی نوشته می شدند که شدیدا از آنها مراقبت می‎کردند. در صومعه‎ها قوانین سرسختانه‎ای در رابطه با دریافت کتاب و پس دادن آن به کتابخانه برقرار بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *