انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/01/30

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

В России зарегистрировали экспресс-тест для привившихся от COVID-19

آزمایش فوری برای افراد واکسینه شده ضد کرونا در روسیه ثبت شد

شرکت «Rapid BIO» با همکاری «Avivir» اولین آزمایش فوری را برای تشخیص آنتی بادی های ویروس کرونا بعد از واکسیناسیون، در روسیه ثبت کرد. همانطور که در بخش اطلاعات شرکت قید شده است، نتیجه چنین مطالعه ای با اطمینان 96 درصد در 15 دقیقه آماده می شود و برای انجام آن فقط یک قطره خون لازم است. این شرکت تاکید کرد که معرف های این آزمایش در درجه اول برای واکسن «اسپوتنیک وی» تایید می شوند.
پیش از این، تاتیانا گولیکووا معاون نخست وزیر روسیه گفته بود که بیش از هشت میلیون نفر در روسیه بر ضد کووید 19 واکسینه شده اند. وزارت بهداشت سه واکسن زیر را ثبت کرده است: واکسن « Спутник V»، تولید شده توسط مركزی به نام گامالیا (Гамалея)، واکسن «اپی واک کرونا» (ЭпиВакКорона) تولیدی شرکت «وکتور» ( Вектор)، واکسن «کووی واک» (КовиВак) تولیدی شرکت چوماکوف (Чумаков). هر سه دارو در لیست داروهای اساسی قرار دارند.
منبع: www.ria.ru

Турция одобрила производство российской вакцины “Спутник V”

خرید واکسن روسی اسپوتنیک توسط ترکیه

روزنامه ینی شفق به نقل از افشین کایپماز عضو شورای ملی ویروس کرونا می گوید: «آزمایشات سم شناسی در ترکیه انجام شد و شرکتی که درخواست تولید واکسن اسپوتنیک را کرده است، مجوز دریافت کرد. هزینه واکسن روسی در ترکیه حدود 10 دلار خواهد بود».
در آگوست سال 2020، وزارت بهداشت روسیه اولین واکسن جهان را برای پیشگیری از کووید 19 ثبت کرد که توسط مرکز تحقیقات الکتروشیمی (Gamaleya) ساخته شده است. نام آن (Sputnik V) بود. این واکسن در حال حاضر در 60 کشور با جمعیت 3 میلیارد نفر مورد تایید قرار گرفته است، که با اثرپذیری 6/91٪ در مجله پزشکی برجسته (The Lancet) تأیید می شود.

منبع: www.ria.ru

более половины россиян хотели бы открыть свой бизнес

بیش از نیمی از روس ها مایلند کسب و کار شخصی داشته باشند

طبق مطالعات انجام شده توسط (Rabota.ru) و شرکت بیمه ازبربانک (Сбербанк)، بیش از نیمی از روس ها تمایل دارند کسب وکار شخصی برای خود آغاز کنند. بیش از پنج هزار پاسخ دهنده از تمام مناطق کشور دراین نظرسنجی شرکت کردند.
این نظرسنجی نشان داد «بیش از نیمی از پاسخ دهندگان،51 ٪ ،خاطر نشان كردند كه در آینده مایل به راه اندازی شغل شخصی برای خود هستند. درحال حاضر، 3٪ از پاسخ دهندگان شرایط کارکن مستقل را داشتند و 46٪ نمی خواستند كارآفرین باشند».
اکثر روس ها- 68٪ – برای بهبود وضعیت مالی خود مایلند کارآفرین شوند. همچنین، بیش از نیمی از پاسخ دهندگان 52٪ اظهار داشتند که تجارت شخصیشان به آنها کمک می کند تا آینده ای مطمئن بسازند. 44٪ دیگر دوست دارند فعالیت کاری خود آزادی بیشتری داشته باشند و 43٪ می خواهند کار جدیدی ایجاد کنند.
علاوه بر این، 31 درصد از شرکت کنندگان دراین مطالعه اظهار داشتند کارآفرینی باعث ایجاد حس موفقیت در آنها می شود. ازهر پنج پاسخ دهنده 21٪ معتقدند که داشتن کسب و کار شخصی به شما این امکان را می دهد که همه چیز را تحت کنترل داشته باشید.

منبع: www.ria.ru

Перечислены регионы России с самым высоким уровнем жизни

معرفی مناطق مرفه نشین روسیه

براساس رتبه بندی توسعه اقتصادی اجتماعی مناطق، که توسط وزارت دارایی و خدمات مالیاتی، منتشر شد 9 معیار شاخص ارزیابی شدند،که شامل «متوسط حقوق ماهیانه ساكن منطقه»، «هزینه سبد مصرفی»، «شاخص تولیدات صنعتی»، «نسبت بدهی به مركز فدرال با درآمد بودجه منطقه ای» و سایر موارد بودند.
به نقل از ایزوستیا، ده منطقه مرفه نشین شامل: مناطق مسکو، تیومن و لنینگراد، منطقه خودمختار یامالو-ننتس، منطقه مسکو، سن پترزبورگ، ماگادان، ایرکوتسک، مناطق کالوگا و منطقه خودمختار خانتی مانسی هستند.
حتی در بهار سال گذشته که بدلیل شیوع کرونا قرنطینه اعلام شد، تقاضا برای اجاره های کوتاه مدت به شدت کاهش یافت. مشخص شد که اجاره نشینان بدنبال قراردادهای طولانی مدت، و کارفرمایان علاقه مند به یک دوره حداقل یک ماهه بودند.

منبع: www.mk.ru

Источник: на МКС отправят единственную женщину в отряде космонавтов

تنها زن موجود در گروه فضانوردان به ISS اعزام می شود

آنا کیکینا، تنها زن گروه فضانوردان روسیه، در سال 2022 به فضا پرواز خواهد کرد.
«دیمیتری روگزین (Dmitry Rogozin) رئیس شرکت فضاپیمایی روسکاسموس، به مرکز آموزش فضانورد دستور داد تا «آنا کیکینا» را به یکی از نزدیکترین خدمه پرواز سایوز به ISS در سال 2022 معرفی کنند. به زودی تصمیم گیری می شود که آیا وی در بین فضانوردان فصل بهار یا پاییز آینده قرار خواهد گرفت».
وی افزود که به زودی چندین زن دیگر در گروه فضانوردان به کیکینا خواهند پیوست. آنها شرکت کنندگانی هستند که درخواست های خود را برای فیلمبرداری از اولین فیلم بلند در فضا به نام «چالش» ارسال کرده اند. این منبع گفت: «پرسشنامه های دختران با تحصیلات مهندسی، توسط کمیسیون مورد بررسی قرار می گیرند و چندین نامزد برای کار حرفه¬ای در گروه فضانوردان انتخاب می شوند».
در سال 2020 ، اطلاعاتی از Roskosmos)) در توییتر منتشر شد مبنی بر اینکه دو سال دیگر کیکینا به ایستگاه فضایی بین المللی می رود. فرمانده گروه فضانوردان، آلگ کنوننکو گفت: «پرواز در پاییز سال 2022 امکان پذیر است.»
کیکینا در سال 2012 با انتخاب آزاد، کاندید فضانوردی آزمایشی شد. پیش از آن، یا خلبانان نظامی یا کارمندان صنایع موشکی و فضایی در این گروه جذب می شدند. در سال 2014، کیکینا پس از گذراندن دوره های آموزش عمومی فضایی، در گروه کیهان نوردان ثبت نام کرد. در سال 2017، او در آزمایش شبیه سازی پرواز به ماه شرکت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *