انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/02/04

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

В Москве прошло торжественное открытие 43 Московского Международного кинофестиваля

افتتاحیه باشکوه چهل و سومین جشنواره بین المللی فیلم مسکو در مسکو

جشنواره بین المللی فیلم مسکو

در روز 22 آوریل مراسم افتتاحیه چهل و سومین جشنواره بین المللی فیلم مسکو در «تئاتر روسیه» برگزار شد. مراسم افتتاحیه، با اجرای گروه ارکستراسیون «اوپن ساوند» (Open Sound Orchestrah) و با همراهی گروه کر مدرسه موسیقی روسیه برگزار شد.
اولگا لوبیمووا، وزیر فرهنگ فدراسیون روسیه گفت: جشنواره بین المللی فیلم مسکو «تنها جشنواره بین المللی است که در یک سال گذشته آنلاین برگزار نشده است». او افزود: «این یک تجربه کاملاً شگفت انگیز برای همه ما است. انگار، ما در اینجا و هنگامی که جشنواره در شرایط دشواری برگزار می شد، یکدیگر را ملاقات کردیم و از کسانی که آمده بودند تشکر کردیم. ما خوشحالیم از اینکه امسال تعداد میهمانان بیشتر است، و از اینکه رفتن به سینما دوباره برای ما عادی شده است و مسکو می تواند کمی مهمان نوازانه تر آغوش خود را باز کند. برای همه شما آرزوی سلامتی دارم».
سپس میزبانان مراسم، شرکت کنندگان و اعضای هیئت داوران جشنواره را معرفی کردند. در بخش فیلم کوتاه، 14 فیلم از 14 کشور جهان حضور داشتند. همچنین 9 فیلم مستند از 8 کشور نمایش داده شد.
منبع: www.kinobusiness.com

Цены на сахар

قیمت شکر در روسیه

از 31 ماه می، توافق نامه های مربوط به کاهش و ثبات قیمت شکر منقضی می شود.
بدینجهت در دسامبر سال 2020، وزارت صنعت و تجارت، وزارت کشاورزی، تولیدکنندگان و فروشگاه های زنجیره ای به دلیل افزایش شدید قیمت، توافق کردند که قیمت تعدادی از محصولات از جمله شکر را کاهش دهند.
طبق گفته «روس استات» (Rosstat)، تولید قند بیش از 20٪ ( 5.8 میلیون تن) به دلیل کاهش سطح زیر کشت چغندر و شرایط نامساعد جوی، کاهش یافته است. درطی یک سال اخیر، قیمت شکر 64.54٪ افزایش یافته است.
وزارت کشاورزی پیش بینی کرده است که با افزایش 15 درصد سطح زیرکشت، اوضاع عادی خواهد شد.

منبع: www.ria.ru

Два теста на COVID-19

دو تست تشخیص کووید 19 برای مسافران به روسیه

کرونااز اول ماه می، هر کسی که وارد روسیه می شود باید دو بار تست PCR برای تشخیص کرونا انجام دهد. آزمایش مجدد باید ظرف پنج روز از تاریخ ورود انجام شود. علاوه بر این، باید حداقل یک روز بین آزمایش اول و دوم فاصله باشد.

منبع: www.ria.ru

Открыт сбор подписей в поддержку инициативы Разворотневой о социальном жилье и субсидировании малоимущих

 

حمایت از تامین مسکن و یارانه مسکینان

سویتلانا رازواروتنوا (Светлана Разворотнева)یکی از فعالین حقوق بشر در روسیه گفت: یک سال است که تلاش می کنیم لایحه تامین هزینه مقرون به صرفه مسکن اجرا شود، اما تاکنون فایده ای نداشته است.
الزامی است که در روسیه تعداد مسکن اجاره ای دو برابر افزایش یابد. با معرفی شکل جدیدی از حمایت اجتماعی -یارانه – خانواده های کم درآمد که بیش از 30 درصد از درآمد آنها صرف تامین اجاره بها می شود پشتیبانی خواهند شد. من اطمینان دارم که دولت می تواند مسکن ارزان قیمت بدون استفاده از وام های مسکن در اختیار روس ها قرار دهد». این فعال حقوق بشر یقین دارد که این اقدامات تأثیر مثبتی در رفاه روس ها و نیز تأثیر مثبتی بر اقتصاد کشور خواهد داشت.

منبع: www.rg.ru

Электронные патенты для трудовых мигрантов могут ввести на всей территории России

ارائه امتیاز ثبت اختراع الکترونیکی برای کارگران مهاجر در سراسر روسیه

ثبت اختراع با یک حامل داده الکترونیکی برای مهاجران، که به آنها امکان انجام فعالیت های کارگری در روسیه را می دهد، در سراسر کشور معرفی می شود.
«طبق قانون فدرال» در مورد وضعیت حقوقی اتباع خارجی در فدراسیون روسیه و در قلمرو یکی از نهادهای فدراسیون روسیه، بر اساس توافق نامه و تعامل بین دستگاه های اجرایی فدرال، در زمینه امور داخلی و این نهاد فدراسیون روسیه، حق ثبت اختراع ممکن است به صورت کارت حامل داده الکترونیکی معرفی شود».
در حال حاضر یک چارچوب نظارتی به منظور معرفی اختراع ثبت شده الکترونیکی برای فعالیت اتباع خارجی در حال آماده سازی است. پیش نویس دستوراتی که مربوط به اصلاح مقررات اداری وزارت کشور برای ثبت اختراع، تصویب توافقنامه بین کارمندان بخش و مقامات منطقه و همچنین توسعه فرم اصلی ثبت اختراع با حامل الکترونیکی اطلاعات در حال آماده سازی است.
وزارت کشور روسیه در حال تهیه پیش نویس دستورالعمل ارائه اختراع ثبت شده الکترونیکی برای کار اتباع خارجه در مسکو است. مسکو اولین شهری خواهد بود که کارگران مهاجر امتیاز ثبت اختراع الکترونیکی دریافت می کنند.
«معرفی امتیاز ثبت اختراع الکترونیکی در محدوده شهر مسکو پس از انتشار اقدامات قانونی وزارت کشور روسیه و نتیجه گیری توافق نامه بین وزارت کشور و فرمانداری مسکو امکان پذیر خواهد بود. وزارت کشور تأکید کرد که تأمین هزینه های مربوط به معرفی امتیاز ثبت اختراع الکترونیکی در پایتخت از بودجه فدرال نخواهد بود».

منبع: www.tass.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *