انجمن دوستی ایران و روسیه

تمامی حقوق مادی و معنوی متعلق به انجمن دوستی ایران و روسیه می باشد. طراحی و پیاده سازی گروه امین رایان

آدرس:تهران خیابان انقلاب
تلفن:02188950000
ایمیل: email@gmail.com

پیشخوان خبرهای مهم فدراسیون روسیه 1400/02/05

توجه: خبرهای مذکور برگرفته از سایت های خبری کشور روسیه می‌باشند.

В конце 2021 года — начале 2022-го»: глава «Ростеха» рассказал о сроках регистрации вакцины от COVID-19 и гриппа

واکسن همزمان ضد کرونا و آنفلوانزا تا پایان سال 2021 و اوایل سال 2022 ثبت خواهد شد

واکسن کرونا در روسیه

سرگئی چیمزوف (Сергей Чемезов) رئیس شرکت «روستک» (Ростех) اعلام کرد که انتظار دارد که واکسن پیچیده آنها برضد ویروس کرونا و آنفلوانزا در اواخر سال 2021 و اوایل سال 2022 در روسیه ثبت شود. به گفته وی، این واکسن «یک تزریق» خواهد داشت و موجب کاهش هزینه های تولید و تحویل واکسن ها می شود و همچنین به بیماران کمک می کند تا واکسن ها را به راحتی دریافت نمایند. در حال حاضر، سه واکسن ضد کرونا در فدراسیون روسیه ثبت شده است. بیش از 1/11 میلیون شهروند حداقل یک دوز واکسیناسیون ضد ویروس کرونا و 8/6 میلیون روس، تمامی مراحل واکسیناسیون را انجام داده اند.
چیمزوف در گفتگوی تلویزیونی اعلام کرد: «روستک» در حال تولید یک واکسن جامع است که توامان هم ضد عفونت ویروس کرونا است و هم ضد آنفلوانزا عمل خواهد کرد.
وی افزود: به جای دو واکسن و دو تزریق، فقط یک بار باید انجام شود. او خاطرنشان کرد که واکسن تولید این شرکت از پلاسمای خون فردی که قبلا مبتلا به ویروس کرونا بوده و آنتی بادی های خاص خود را دارد تولید خواهد شد. این واکسن برای درمان افرادی استفاده می شود که مراحل متوسط و شدید بیماری را سپری می کنند.
چیمزوف همچنین ابراز امیدواری کرد که «این پیشرفت کمک خواهد کرد تا همه از شر ویروس کرونا خلاص شوند».

منبع: www.russian.rt.com

Власти Москвы и бизнес объявили о запуске акции для вакцинировавшихся пожилых людей

مقامات مسکو برای واکسیناسیون افراد مسن کمپین راه اندازی کردند

واکسیناسیون کوید 19 در روسیهسرگئی سوبیانین، شهردار مسکو گفت: «مقامات و مشاغل مختلف شهر در حال راه اندازی کمپین برای واکسینه کردن افراد مسن هستند».
«چند روز پیش، من با پیشنهاد جمع آوری کمک های مالی برای واکسیناسیون سالمندان، که ویروس کرونا بزرگترین تهدید برای آنها محسوب می شود، این کمپین را راه اندازی کردم. تا به امروز، ما موفق به جمع آوری پول کافی برای راه اندازی برنامه «میلیون ها جایزه» شده ایم».
به گفته وی، از 27 آوریل، ساکنان بالای 60 سال مسکو که دارای بیمه نامه اجباری پزشکی هستند و مرحله اول واکسیناسیون ویروس کرونا را انجام داده اند، می توانند کارت هدیه با ارزش 1000 روبل دریافت کنند.
«صدور این کارت در درمانگاه های عمومی و سایر مراکز واکسیناسیون سازماندهی می-شود.
اهالی سالخورده مسکو که اولین واکسن خود را قبل از 27 آوریل دریافت کرده یا واکسیناسیون را به طور کامل انجام داده باشند نیز می توانند در این طرح ثبت نام کنند.
این پول می تواند برای خرید کالاها و خدمات مورد نیاز روزمره در مغازه ها، داروخانه ها و … هزینه شود».
حدود 400 هزار نفر از افراد سالخورده شهر مسکو واکسن ضد ویروس کرونا را دریافت کردند.

منبع: www.russian.rt.com.

Россиянам назвали способ получить двойной оклад за работу

روس ها می توانند برای کارشان حقوق دو برابر دریافت کنند

یوری کاپشتیک (Юрий Капштык)،کارشناس حقوق، در مصاحبه ای با روزنامه «راسیسکایا گازیتا» راجع به حقوق مضاعف کارگران صحبت کرد.
او گفت منظور ما مدت زمانی است که یک کارمند، فراتر از برنامه معمول یا شیفت خود، مشغول کار باشد.
کاپشتیک یادآوری کرد که چنین قانونی در ماده 153 قانون کار «روس ترود» در تاریخ 8 فوریه 2021 در مورد تعیین میزان دستمزد کار در تعطیلات غیررسمی ذکر شده است.
وی همچنین خاطرنشان کرد که کارگران ازتاریخ 4 تا 7 ماه می در ازای کار در روزهای تعطیل هم حقوق دریافت خواهند کرد. همچنین حقوق و مزایای کارمندان سازمان هایی که فعالیت آنها به صورت مداوم است، در روزهای تعطیل نیز همانند روزهای عادی کاری خواهد بود.
منبع: https://ria.ru/20210425/oklad-1729814121.html

минимального размера оплаты труда (МРОТ) в России

حداقل دستمزد در روسیه

از تاریخ 1 ژانویه 2021، میزان حداقل دستمزد در روسیه 12،792 روبل در ماه و حداقل میزان سبد معیشت 11،653 روبل بوده است. وزارت کار و حمایت اجتماعی سال گذشته روش جدیدی را برای محاسبه این شاخص ها بدون در نظر گرفتن سبد مصرفی پیشنهاد داد. از سال 2021، نسبت حداقل دستمزد به متوسط دستمزد 42 درصد تعیین شده است، و نسبت حداقل معیشت به متوسط درآمد سرانه برای سال قبل 2/44 درصد.

منبع: www.ria.ru

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *